Gdzie można znaleźc pracę po kursie CNC bez doświadczenia?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Na ile zmian pracujesz?

jedną
24
38%
dwie
18
29%
trzy
18
29%
4-brygadowa
3
5%
 
Liczba głosów: 63


Autor tematu
kemezrp
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2008, 11:54
Lokalizacja: wrocław

Gdzie można znaleźc pracę po kursie CNC bez doświadczenia?

#1

Post napisał: kemezrp » 21 sie 2008, 22:55

Sie ma

Zastanawia mnie gdzie można znaleźc pracę bez doświadczenia po zrobionym kursie CNC.

Załóżmy, że umię czytac rysunek techniczny, mierzyc zrobione detale i orientuję się co nieco w temacie.

Znam jezyki itp. dlatego też zagranica w grę wchodzi, chociaż wątpię żeby ktoś pojechał za granicę bez doswiadczenia (nawet gdy praca polega na jedynie mierzeniu i wkładaniu do podajnika)

Chciałem napisac ten temat dla siebie samego jak i dla ludzi, którzy pracę również dopiero zaczynają i szukają firm, które z otwartymi ramionami witają młodych pełnych zapału laików (chociaż po kursie i z wiedzą techniczną) :roll: .

Jezeli znacie takowe piszcie proszę na e-mail, albo bezpośrednio w temacie, chociaż nie wiem czy nie bedzie to w dobrym smaku.



Tagi:


piotrwasik1977
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:13
Lokalizacja: Gorzow WLKp

#2

Post napisał: piotrwasik1977 » 22 sie 2008, 01:24

umiesz jezyk to sprawa jest prosta,temat byl przerabiany.

nakieruje Cie troszeczke
w google wpisujesz np.enginering precision i szukasz firm polecal bym firmy gdzie maja centra obrubcze i spory park maszyn.w wiekszosci firmy maja dobrze rozwiniete strony wiec mozna sie sporo dowiedziec.spisujesz tel dzwonisz i rozmawiasz.kraj i miasto wybierasz gdzie Tobie pasi,jest tego sporo.

u mnie pracuje jeden co byl tylko po kursie z zawodu jest kelnerem a o obrubce skrawania nie mial pojecia.spika po angielsku,szukal i ma prace.sa pracodawcy gdzie chetnie przyjma Cie nie nalerzy spodziewac sie zlotych gor ale bedzie dobrze przwaznie daja dla operatora od 7 do kilkunastu na zmianie dziennej.

jezeli chodzi o firmy gdzie produkcja jest jednostkowa lub malo seryjna wydaje mi sie ze szanse sa niewielkie.w produkci seryjnej przeszkolenie na system inny niz miales na kursie jest kilku dniwowy a problemu z kontrola produktu nie masz,rusunek techniczny kumasz raczki masz wiec do pracy.troszeczke telefon bedzie kosztowal no ale cos,trzeba szukac.


a_szop
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2008, 11:27
Lokalizacja: chojnice

#3

Post napisał: a_szop » 02 paź 2008, 09:48

hehe... ja jestem po kursie programowania... -SiCam-
niestety jeszcze nie ruszyla
maszyna, wiec puki co w praktyce sie nie sprawdzilem... ale kwestia najblizszego czasu.....

i hope ;D pozdrawiam
MAZAK space gear-510 MKII


ddmetal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2010, 11:30
Lokalizacja: Warszawa/Dortmund

#4

Post napisał: ddmetal » 17 sty 2010, 12:25

moge zatrudnic


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#5

Post napisał: pprzemo88 » 17 sty 2010, 14:51

Zastanawia mnie gdzie można znaleźc pracę bez doświadczenia po zrobionym kursie CNC.
A mnie zastanawia gdzie mozna znalesc prace z sporym doswiadczeniem jako tokarz CNC za normalne pieniadze.?
Jak widzisz nie jest lekko w tym zawodzie.Czy masz doswiadczenie czy nie z praca ciezko oczywiscie za normalne pieniadze..

A jak dlugi byl ten kurs i gdzie.?tak pytam z ciekawosci.?
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


HaWuŚ
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 21 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: Chorzów-KLIMZOVWIEC

#6

Post napisał: HaWuŚ » 27 sty 2010, 20:28

kemezrp chyba ze zostaniesz panem guzikowym w jakiejś firmie gdzie liczy się tylko produkcja a nie człowiek fachowiec, lub poszczęsci ci się


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#7

Post napisał: galon » 28 sty 2010, 00:26

ja może g,łupi jestem ale jak ktoś daje ofertę jednemu to na chusteczkę się inny wypowiada czujesz blusa daj anonsa ktoś cię chapnie mój prof mówił mi masz gowe i w portkach dasz se rade powodzenia


lukasgld
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:25
Lokalizacja: Krosno

Szukaj

#8

Post napisał: lukasgld » 21 gru 2012, 02:28

najlepiej w większych firmach i na początek najlepiej zostać guzikowym lub coś w tym stylu i pomału się rozwijać. Jak dobrze znasz języki obce to możesz próbować za granicą też, ale myślę że najlepiej zacząć od Polski i przynajmniej rok tutaj popracować. Znam takie firmy w Polsce które biorą młodych po kursie i jak się sprawdzisz to cię przyjmują, ale nie w twojej okolicy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”