I co dalej...?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
siara_1984
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 17 sie 2015, 19:42

I co dalej...?

#1

Post napisał: siara_1984 » 01 wrz 2018, 20:50

Witam was serdecznie

Postanowiłem zapytać was o zdanie w pewnej kwestii.
Już od paru lat jestem tokarzem programistą w narzędziowni(formy wtryskowe) ale robota powoli zaczyna mnie nudzić , po prostu czuje jakiś nie dosyt w sensie tym że chciałbym dalej się rozwijać. Chętnie bym się nauczył czegoś nowego. Tylko pytanie w którą stronę iść? Na pewno mnie nie interesuje programowanie w cad/cam bo u mnie w firmie są programiści co piszą programy na frezarki czyli siedzą bite osiem godzin przed kompem- to nie dla mnie. Uwielbiam pracę przy maszynie wszystko robię sam od początku do końca. Zastanawiałem się nad drążarką cnc bo u mnie jest drążarka tylko manualna. Właściwie sam nie wiem , dlatego chciałem was zapytać czego nowego można się nauczyć , w którym kierunku iść? Czy są na śląsku jakieś firmy z nowoczesnym parkiem maszynowym w którym można by było czegoś nowego się nauczyć czegoś trudnego. pozdrawiam was




capt.d.
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 387
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: I co dalej...?

#2

Post napisał: capt.d. » 01 wrz 2018, 21:59

Aloha
siara_1984 pisze:czuje jakiś nie dosyt w sensie tym że chciałbym dalej się rozwijać
Znam ten ból, niestety nie mam go gdzie ugasić.
siara_1984 pisze:czego nowego można się nauczyć
Myślę, że jest tego jeszcze sporo, pytanie czy w Polsce. Może praca z robotami? Może to:?
siara_1984 pisze:Czy są na śląsku jakieś firmy z nowoczesnym parkiem maszynowym w którym można by było czegoś nowego się nauczyć czegoś trudnego
Nie miałem jeszcze szczęścia znaleźć takiej. Mam wrażenie, że w Polsce nie docenia się takiego podejścia.

Pozdrawiam.
Live long and prosper.


fretlind
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2018, 15:34

Re: I co dalej...?

#3

Post napisał: fretlind » 04 wrz 2018, 09:30

Z tego co piszesz dobrze rokujesz jako pracownik. Chcesz się rozwijać i szukasz alternatyw, a nie tylko wyższej pensji. Jesteś ograniczony jedynie do śląska i okolic? Moze w temacie nowoczesnych parków maszynowych warto rozważyć rynki obcojęzyczne?


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: I co dalej...?

#4

Post napisał: Majster70 » 06 wrz 2018, 08:55

Przy formach często w małych narzędziowniach masz połączone w jedno stanowiska frezera, technologa (programisty) i konstruktora. Jedna niedogodność, to że tą osobą jest najczęściej właściciel :wink:
Czyli przerzuć się na frezarki, ucz się równolegle programowania z pulpitu i z Cama, spróbuj nauczyć się Cada. Być może nauka Cad/Cam w domu. Potem zmiana firmy na mniejszą lub własny biznes.
Bo na tokarce, to większość rzeczy z pulpitu.
capt.d. pisze:Nie miałem jeszcze szczęścia znaleźć takiej. Mam wrażenie, że w Polsce nie docenia się takiego podejścia.

Rosnące płace oraz zmniejszająca się ilość ludzi chętnych do pracy to wymuszą, dokładnie tak jak na zachodzie Europy.

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

Re: I co dalej...?

#5

Post napisał: marchru » 11 wrz 2018, 11:08

Nie obraź się ale formy wg mnie to jedne z najprostszych detali do obróbki i nie widzę tam żadnej większej filozofii.
Spróbuj branży lotniczej. Nie musi być to duża korporacja. Nawet w mniejszych firmach z dobrymi zamówieniami możesz spróbować powalczyć z detalami, które wdraża się kilka lat a próby powtarza się kilkanaście razy.
Tam może docenią twoje doświadczenie i zaangażowanie bo informacja oraz wsparcie z warsztatu to decydujące elementy.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


capt.d.
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 387
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: I co dalej...?

#6

Post napisał: capt.d. » 11 wrz 2018, 12:20

Aloha

Forma formie nie równa. Pracowałem przy formach do opakowań spożywki. Nie były to trywialne detale.
Nie generalizujmy. Pewnie w lotnictwie też są detale co nie wymagają wiele wysiłku.

Pozdrawiam.
Live long and prosper.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”