Czy ktoś zna firme Cromachine Zalewski-design ?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

papaja27
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2017, 08:08
Lokalizacja: Lublin

#11

Post napisał: papaja27 » 07 cze 2017, 20:43

251mz pisze:
papaja27 pisze:Cóż dam znać jak coś będzie gotowe
Oby było ok.
Życie niestety mnie nauczyło i to nie tylko w maszynach ,żeby nie kupować obiecanek.
Potwierdziło się to już kilka razy tu na forum.
Ps. klejenie kostek żeliwnych - trochę słabo to widzę ;)
Co do łączenia właśnie nie byłem pewien. Nie wiem jak będzie to dokładnie wykonywane ale pewno się dowiem, a wtedy na pewno tutaj skonsultuje :)

Cóż, co do obiecanek to jest stosowny zapis w umowie mówiący że jeśli maszyna nie spełnia oczekiwań, będzie wykonana z nienależytą dokładnością, lub inna niż było to ustalane to wykonawca zwraca całość zaliczki, a kupujący nie jest zobowiązany do odebrania maszyny.

Dosyć interesujący zapis, nie spotkałem się z czymś takim jeszcze. Ciekawe jak to działa w praktyce ale mam nadzieje że nie będzie potrzeby się przekonywać o tym. Skoro wykonawca sam z siebie tak napisał to albo jest pewny tego co robi albo leci w klocki :). Mam nadzieje że podczas sprawdzenia przy odbiorze po około 1-4 godzin pracy wyjdzie mniej więcej co jest ona warta :)



Tagi:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: 251mz » 07 cze 2017, 20:55

papaja27 pisze:Cóż, co do obiecanek to jest stosowny zapis w umowie mówiący że jeśli maszyna nie spełnia oczekiwań,
a jakie oczekiwania są zawarte w umowie?


papaja27
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2017, 08:08
Lokalizacja: Lublin

#13

Post napisał: papaja27 » 07 cze 2017, 21:08

251mz pisze:
papaja27 pisze:Cóż, co do obiecanek to jest stosowny zapis w umowie mówiący że jeśli maszyna nie spełnia oczekiwań,
a jakie oczekiwania są zawarte w umowie?
Głównie ze maszyna będzie frezowała w stali w dokładnością rzędu 0.02-0.05, bodajże coś koło tego. Oczywiście to nie jest praca seryjna, w końcu maszyn do takich rzeczy kosztują swoje. Ale oczekuje że da rady pofrezować godzinkę dwie raz na tydzień czy dwa, bez szaleństw z prędkością . Poza tym praca w drewnie

P.s Do tego dochodzi 12 miesięczna pisemna gwarancja. Więc jak tam twojemu znajomemu coś się rozleciało to może warto zgłosić ;)

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#14

Post napisał: k-m-r1 » 08 cze 2017, 13:06

papaja27 pisze:
251mz pisze:
papaja27 pisze:Cóż, co do obiecanek to jest stosowny zapis w umowie mówiący że jeśli maszyna nie spełnia oczekiwań,
a jakie oczekiwania są zawarte w umowie?
Głównie ze maszyna będzie frezowała w stali w dokładnością rzędu 0.02-0.05, bodajże coś koło tego. Oczywiście to nie jest praca seryjna, w końcu maszyn do takich rzeczy kosztują swoje. Ale oczekuje że da rady pofrezować godzinkę dwie raz na tydzień czy dwa, bez szaleństw z prędkością . Poza tym praca w drewnie

P.s Do tego dochodzi 12 miesięczna pisemna gwarancja. Więc jak tam twojemu znajomemu coś się rozleciało to może warto zgłosić ;)
Dopisz tam jeszcze minimalne parametry/jakości detalu jak prędkość pracy, frez oraz jakość powierzchni po pracy np po planowaniu w metalu.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Adam123456789
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:10
Lokalizacja: polska

#15

Post napisał: Adam123456789 » 09 lip 2017, 19:09

Maszyna już zrobiona ? Pozdrawiam


cromachine
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2017, 18:45
Lokalizacja: Olkusz

#16

Post napisał: cromachine » 23 lip 2017, 18:51

251mz pisze:
alt777 pisze: Posiada ktoś maszyny od tego Pana ?
Kolega kupił ze 2msc od tej firmy maszynkę , ogólnie z tego co patrzyłem to po kilku godzinach pracy połowa rzeczy ledwo się kupy trzyma.
Słabe jakościowo... Ogólnie moim zdaniem szkoda pieniędzy.

Witam ponieważ o mnie mowa chciałbym kolegi spytać dokładnie o którą maszynę i którego klienta chodzi, wykonaliśmy od roku 13 takich urządzeń i do tej pory nie mieliśmy żadnych reklamacji, więc proszę o konkrety i jeśli faktycznie coś jest nie tak to myślę że ja powinienem pierwszy o tym wiedzieć.

Chyba że to kolejna zdrowa konkurencja z za wielkiego muru pozdrawiam Sebastian Zalewski Tel. 608 422852
Zalewski


papaja27
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2017, 08:08
Lokalizacja: Lublin

#17

Post napisał: papaja27 » 19 paź 2017, 17:59

Witam. Nie mogłem znaleźć czasu aby się tu wypowiedzieć ale wreszcie by pasowało zwłaszcza że dostałem ją jako pierwszy. Pracuje na niej jakoś od początku sierpnia i mogę powiedzieć ze jestem zadowolony. To czego od niej wymagałem daje w 100%.

Jest to kawał maszyny która dzięki ramie żeliwnej (jak mniemam) czyni z niej naprawdę konkretną frezarkę na której można wykonywać coś więcej niż zabawy hobbystyczne. Mam porównanie do frezarek znajomych którzy robili ramy zazwyczaj aluminiowe, wiec mogę przyznać że moja mnie zaskoczyła zwłaszcza jeśli chodzi o wibracje które są znikome co przekłada się na jakość :D

No i tak. Głównie była kupowana pod obróbkę drewna (wiem że trochę jak wybrać się z armatą na muchę :) ). Tu nie ma co wiele dyskutować. Frezuje nią w buku na pełnych przejazdach, zero zająknięcia i trzyma wymiar. Dużo robiłem też nią w aluminium. Głównie stemple do drewna gdzie była wymagana dość duża dokładność do operowania malutkimi frezami ale i tu dała sobie spokojnie rade. W stali wykonywałem jak na razie nakrętki do stołu Teowego. Mam jedynie biednego węglika 6mm z cnc profi wiec z obawy o niego nie chciałem próbować wykręcać nie wiadomo jakich czasów. Robiłem to na posuwie 700-800mm bodajże, próbowałem i można było by dać więcej bo maszyna miała spory zapas. Jednak robiłem to jako jedną z pierwszych prac wiec po prostu się jeszcze bałem, a wydawało mi się ze tak jest optymalnie dla freza, zwłaszcza że już kilka złamałem ;D . Przy czym było to pełnoprawne frezowanie a nie "lizanie" :razz:. .

Jeśli chodzi o dokładność w drewnie to wiem na pewno że jest idealna. Co do metali na tyle ile jestem w stanie sprawdzić zwykłą suwmiarką to wymiar jest zachowany, ew. maiłem małe odchyłki ale myślę że to kwestia imadła ponieważ jak na razie dysponuje takim do wiertarki po tuningu :mrgreen: :oops: Przez co podczas gdy chce frezować szybciej muszę docisnąć bardziej, a to wiąże się z delikatnym podnoszeniem szczęki i właśnie wtedy na tej jednej płaszczyźnie widać odchyłkę ;/. Dam znać jak zaopatrzę się w lepsze imadło co nie jest takie proste bo jednak jest to mała frezarka wiec każdy mm osi Z jest na wagę złota, a dobre imadła są zazwyczaj spore :sad: . Wiem natomiast że frezowałem otwór pod łożysko które pasowało idealnie.

Wiadomo nie jest to maszyna za kilkaset tysięcy wiec nie można od niej wymagać nie wiadomo czego jednak myślę że jak na swoją cenę jest mimo wszystko mocno atrakcyjna, na przykład w porównaniu do niewiele tańszych konkurentek na ramach stalowych/aluminiowych. O ile nie produkujecie części do promu kosmicznego to myślę że u każdego zda egzamin :lol:

Konfiguracje maszyny podawałem wcześniej, posuw max jaki mam bez zgubienia kroków przy tych śrubach to 3000mm, oczywiście z wliczonym zdrowym zapasem. Martwiłem się też czy po czasie żeliwo nie będzie tracić wymiaru. Ostatnio sprawdzałem i wszystko jak na razie się trzyma. Zobaczymy jak będzie dalej :)

Żeby nie było kolorowo maszyna ma też swoje minusy. Jednak myślę że jest to spowodowane tym że była ona prototypowa, np: przeoczono uszczelnienie rynny ze stołem przez co miałem niemiłą niespodziankę ^^. Można by przenieść wyłącznik awaryjny w lepsze miejsce ponieważ po wyjechaniu stołu na max rynna go zakrywa i parę innych... Jednak są to pierdoły które zapewne zostaną poprawione w kolejnych generacjach.

Postaram się dodać jakiś filmik z pracy do postu, a jak narazie od siebie mogę jedynie polecić Pana Sebastiana. Widać że się przyłożył do pracy. Jak to zawsze bywa z nowymi firmami, żeby wyrobić sobie opinie trzeba robić dobre produkty bo na razie na marce pojechać się nie da. Jak np teraz mercedes ;D. Na plus zasługuje również kontakt. Miałem kilka pytań już po odebraniu maszyny i zawsze byłem wysłuchany. Co zasługuje na pochwale że o klienta nie dba się tylko do czasu aż zostawi kasę :)

Na chwile obecną dysponuje szczątkowymi zdjęciami ale dobre i co :)

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#18

Post napisał: k-m-r1 » 23 paź 2017, 18:19

Zdjęć brak.
Reszta to zakrawa ciut na reklamę...
Gdzie takie urządzenia pracują tak by można obejrzeć u kogoś podczas pracy?
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#19

Post napisał: Petroholic » 23 paź 2017, 19:27

papaja27 pisze:Robiłem to na posuwie 700-800mm bodajże, próbowałem i można było by dać więcej bo maszyna miała spory zapas. Jednak robiłem to jako jedną z pierwszych prac wiec po prostu się jeszcze bałem, a wydawało mi się ze tak jest optymalnie dla freza, zwłaszcza że już kilka złamałem ;D . Przy czym było to pełnoprawne frezowanie a nie "lizanie" :razz: . .
Pełnoprawne frezowanie w stali przy posuwie 700-800??? :shock:

Z jakim Ap i Ae że tak zapytam? Chyba, że mówisz o frezowaniu bokiem Ap=D Ae=0,1D to jeszcze uwierzę :)

Jakbyś puścił fi6 slotem na 1D z posuwem 700-800 to po ułamku sekundy frez się dezintegruje :D


cromachine
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2017, 18:45
Lokalizacja: Olkusz

#20

Post napisał: cromachine » 29 paź 2017, 20:01

Petroholic pisze:
papaja27 pisze:Robiłem to na posuwie 700-800mm bodajże, próbowałem i można było by dać więcej bo maszyna miała spory zapas. Jednak robiłem to jako jedną z pierwszych prac wiec po prostu się jeszcze bałem, a wydawało mi się ze tak jest optymalnie dla freza, zwłaszcza że już kilka złamałem ;D . Przy czym było to pełnoprawne frezowanie a nie "lizanie" :razz: . .
Pełnoprawne frezowanie w stali przy posuwie 700-800??? :shock:

Z jakim Ap i Ae że tak zapytam? Chyba, że mówisz o frezowaniu bokiem Ap=D Ae=0,1D to jeszcze uwierzę :)

Jakbyś puścił fi6 slotem na 1D z posuwem 700-800 to po ułamku sekundy frez się dezintegruje :D
Jakie 1 D czytaj uważnie nigdzie tego nie pisze, co do maszyn ten model produkujemy około 1szt. co miesiąc więc zapraszam do obejrzenia u mnie, bo z tego co wiem to klient który założył ten post jest mocno zapracowany a i tak kilku klientów już było u niego i oglądało maszynę.


Pozdrawiam Sebastian Zalewski Tel. 608 422852

PS. Krytyka to żadna reklama ( ale my Polacy tak już mamy)
Zalewski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”