Ploter frezujący do 25 tys, "amator pyta".

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#11

Post napisał: mc2kwacz » 06 maja 2017, 19:17

krzysztof.lbn pisze:mc2kwacz - polecam Twoją metodą robić jednostkowe projekty na które klient czeka ;). Prototyp ma działać w ciągu max 2-3 dni, potem góra kilka dni czekania na SPRAWDZONĄ płytkę w wykonaniu expres i leci do klienta. Wszystko o czym piszesz to prawda, pod warunkiem zabaw w wielkoskalową produkcję
Dorabiasz sobie filozofię i układasz swiat do koncepcji :)
A już ten argument o wydaniu 20 tysięcy netto żeby "zaoszczędzić" 3 tysiące podatku, i pisanie że wydatki się opłacają bardziej niż dochody, to już mistrzostwo w pisaniu głupot. Choć to dla mnie nie nowina, bo teksty w stylu "firma jest po to żeby generować koszty" już nie raz słyszałem. Najczęściej od ludzi którzy o biznesie mają pojęcie mniejsze niż małe i toną w kredytach, zanim splajtują z zupełnie realnymi i konkretnymi stratami. :lol:



Tagi:


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#12

Post napisał: rdarek » 06 maja 2017, 19:34

krzysztof.lbn pisze:Jako elektronik, powiem Ci że się mylisz. Jak wyobrażasz sobie prototypowanie małoseryjnej produkcji przy każdorazowym koszcie uruchomienia produkcji w płytkarni, płacąc po każdej zmianie powiedzmy 100-200zł?
Bez najmniejszego problemu zamawiałem w 3-mieście nawet 2-3 płytki i ceny nie były zaporowe czy jakieś powalające :mrgreen: mogłem zamówić całą usługę (z pliku) lub dostarczyć własne klisze.


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

#13

Post napisał: FTW » 06 maja 2017, 20:12

kamil_rc pisze:Zobacz jak śruby śruby kulowe są podparte, lub jak nie są. Na prawe nie polecam tej firmy ponieważ robią maszyny na sztukę i do tego jak najniższym kosztem. Bez jakiekolwiek ustawiania geometrii. Ale decyzja należy do Ciebie.
Na podstawie tego, że w początkowym okresie działalności tej firmy kupiłeś od nich jedną z najtańszych maszyn i coś tam nie działało, głosisz teraz wszem i wobec jaka to tragedia. Brzmi trochę jakbyś miał bliskie związki z konkurencją.

Za mniej niż 15 tysięcy nie da się kupić maszyny, w której nie będzie nic do poprawy, bo po prostu tego się nie da zrobić za te pieniądze. Z jakimś sensownym wrzecionem to będzie 20. Sam kupiłem za mniej, również musiałem poprawiać, ale nie ogłaszam całemu światu jak to zostałem oszukany. W gruncie rzeczy jestem zadowolony, że ktoś mi zrobił maszynę o polu roboczym jakie chciałem za te pieniądze. Gdyby nie takie mikro firmy co robią te maszynki za 5-10 tysięcy po taniości to większość temat CNC by znała tylko z filmików na youtube. Im większe pole robocze przy tej samej cenie, tym gorsza jakość komponentów - proste.

Odnośnie MLM, są filmiki, można obejrzeć jak to leci w różnych materiałach, czego nie widziałem u innych producentów. Chociażby po to, żeby porównać sobie ofertę różnych firm.

https://www.youtube.com/user/martin88luib

Maszyną za 15-20k bez problemu można grawerować we wszystkim + obróbka metali kolorowych.


kamil_rc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 129
Rejestracja: 27 gru 2008, 11:33
Lokalizacja: Wadowice

#14

Post napisał: kamil_rc » 06 maja 2017, 23:36

No niestety "Panie" FTW bo nawet imienia nie potrafisz napisać, z konkurencje nie mam nic wspólnego a chyba niejaki właściciel Martin ma dość sporo-jeden z tych tanich ploterów jest doskonałą kopią jednej maszyny od konkurencji. Fakt moja maszyna była najtańsza ale od pierwszego dnia użytkowania były z nią problemy, a był to produkt nowy więc powinien chociaż działać...
"Serwis" pozostawia wiele do życzenia...

Doświadczenie na firmie MLM nie buduje na jednej maszynie tylko na 4 i każda miała podobne problemy więc nie są rzeczy wyssane z palca.

W mojej maszynie nie działało sporo, począwszy od elektroniki poprzez mechanikę. Dużo by pisać co musiałem poprawić bo to nie ten temat i nie o to chodzi.

Rzecz biorąc "producent" MLM oszczędza na czym się tylko da a finalnie maszyna działa jak działa. Nie mówię tutaj w porównaniu do maszyn o 20-30k droższych bo to nie ta liga. Wystarczy popatrzyć na bakprinta jest w stanie wyprodukować bardzo dobrą maszyny która jest poprawnie zmontowana, jest konstrukcja przemyślana i działa dziwnym trafem zamykamy się w podobnym budżecie.


Dlaczego nadal odradzam maszyny MLM? Bo wady w każdym modelu są powielane, i śmieszne jest to że ktoś wydając pieniądze no ich maszynę jest zmuszony do popraw na dzień dobry...
Pozdrawiam Kamil

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

#15

Post napisał: kozak12 » 07 maja 2017, 12:53

FTW pisze: Chociażby po to, żeby porównać sobie ofertę różnych firm.

https://www.youtube.com/user/martin88luib

Maszyną za 15-20k bez problemu można grawerować we wszystkim + obróbka metali kolorowych.
Czy na filmie pracuje maszyna za 20.000zł ? :)

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#16

Post napisał: Petroholic » 07 maja 2017, 13:46

zależy na którym :) jest ich kilka :)


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#17

Post napisał: upanie » 07 maja 2017, 14:44

Podpisuję obiema ręcami pod tym co pisze mc2kwacz.
Był tu już na forum jeden "innowator", który chciał wykosić konkurencję (w produkcji PCB) ploterem. Coś nic nie pisze ostatnio...
Jak często musisz taką hiper ekspresową płytkę zrobić? Jak klientowi zależy na czasie to zapłaci tyle ile będzie trzeba. Jak wystarczy kilka dni to możesz zrobić jak biały człowiek w profesjonalnej płytkarni. Niestety z bólem serca odradzam nasz kraj ze względu na terminy i koszty a polecam żółtych. Ja ostatnio robię w pcbway.com W du*** mam babranie się samemu jak za 30$ mogę mieć 10 sztuk prototypów w mniej niż tydzień, i to nie roboczy. Cena zawiera przesyłkę DHL. Czas też.
czilałt...


korba_czow
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2013, 14:56
Lokalizacja: Ww

#18

Post napisał: korba_czow » 08 maja 2017, 22:54

Dodam swoje 3 grosze.

W tej kasie z czystym sumieniem mogę polecić konstrukcję bakprinta; nie wiem dlaczego uważasz ją za wiotką, co prawda nie pracowałem na takiej, ale po zdjęciach widać że nic jej nie brakuje i jest zbudowana w przemyślany sposób. Zaś przy dołożeniu nieco pewnie uda się coś wyrwać od mgcertusa; jego maszynę oglądałem z bliska i również nie było się do czego przyczepić, ot sensownie i schludnie wykonana maszyna. Swego czasu również onred miał w ofercie niewielką maszynę, o całkiem solidnej konstrukcji (przynajmniej tak wynikało z fotorelacji) - była chyba poniżej 30k. Tych 3 producentów myślę że można polecić z czystym sumieniem.

Teraz natomiast o maszynach takich prawie frezarkach, o "producentach" i o wynalazkach....
1. Chińczyki typu 30x40, 60x40 itp. omijamy dużym łukiem.. wszędobylskie wiszące wałki i trapezy.. do tego zaliczają się również ATMSy.
2. Zabawki typu openbuilds raczej do zabawy z tworzywami i drewnem.
3. "Maszyny" marki Tanie-cnc w ogóle pomijamy milczeniem, szkoda klawiatury...
4. Jest tez w ofercie ploter od rybkastce, no ale to raczej ploter dla stolarzy amatorów, tak bym go określił - widać że wydajny nie będzie, no ale za te pieniądze i tak jest dobrze..
5. Megaplot xmd32 - chinczyk pełną gęba, traktuj bardziej jako ploter, nie frezarkę; swego czasu za tą kasę był jedyny o tych parametrach i był boom. Po poprawkach podobno daje się sensownie używać - były opisy użytkowników na forum.
6. Ten nieszczęsny mlm. Gdyby jakość składania tego była sensowna to moooże bym polecił, szczególnie duże nadzieje pokładałem w tej żeliwnej konstrukcji - wydawałoby się że sensowny dobór komponentów do jej budowy. No ale śruby wiszące na sprzęgłach kłowych.. mistrzostwo świata, tego to nawet kaszpirowski by nie wymyślił. I tak jest w większości jego maszyn :(, i do tego inne "dzikie" rozwiązania techniczne o których szkoda pisać.
7. Widziałem też maszyny pitejro1, w sumie coś jak mlm, może minimalnie lepiej gdyby patrzeć na stosunek cena/jakość, ciężko powiedzieć.


Wie ktoś dlaczego już nie ma aukcji z maszynami onred?

Pozdrawiam


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

#19

Post napisał: FTW » 09 maja 2017, 11:38

korba_czow pisze:Dodam swoje 3 grosze.

W tej kasie z czystym sumieniem mogę polecić konstrukcję bakprinta; nie wiem dlaczego uważasz ją za wiotką, co prawda nie pracowałem na takiej, ale po zdjęciach widać że nic jej nie brakuje i jest zbudowana w przemyślany sposób. Zaś przy dołożeniu nieco pewnie uda się coś wyrwać od mgcertusa; jego maszynę oglądałem z bliska i również nie było się do czego przyczepić, ot sensownie i schludnie wykonana maszyna. Swego czasu również onred miał w ofercie niewielką maszynę, o całkiem solidnej konstrukcji (przynajmniej tak wynikało z fotorelacji) - była chyba poniżej 30k. Tych 3 producentów myślę że można polecić z czystym sumieniem.

Teraz natomiast o maszynach takich prawie frezarkach, o "producentach" i o wynalazkach....
1. Chińczyki typu 30x40, 60x40 itp. omijamy dużym łukiem.. wszędobylskie wiszące wałki i trapezy.. do tego zaliczają się również ATMSy.
2. Zabawki typu openbuilds raczej do zabawy z tworzywami i drewnem.
3. "Maszyny" marki Tanie-cnc w ogóle pomijamy milczeniem, szkoda klawiatury...
4. Jest tez w ofercie ploter od rybkastce, no ale to raczej ploter dla stolarzy amatorów, tak bym go określił - widać że wydajny nie będzie, no ale za te pieniądze i tak jest dobrze..
5. Megaplot xmd32 - chinczyk pełną gęba, traktuj bardziej jako ploter, nie frezarkę; swego czasu za tą kasę był jedyny o tych parametrach i był boom. Po poprawkach podobno daje się sensownie używać - były opisy użytkowników na forum.
6. Ten nieszczęsny mlm. Gdyby jakość składania tego była sensowna to moooże bym polecił, szczególnie duże nadzieje pokładałem w tej żeliwnej konstrukcji - wydawałoby się że sensowny dobór komponentów do jej budowy. No ale śruby wiszące na sprzęgłach kłowych.. mistrzostwo świata, tego to nawet kaszpirowski by nie wymyślił. I tak jest w większości jego maszyn :(, i do tego inne "dzikie" rozwiązania techniczne o których szkoda pisać.
7. Widziałem też maszyny pitejro1, w sumie coś jak mlm, może minimalnie lepiej gdyby patrzeć na stosunek cena/jakość, ciężko powiedzieć.


Wie ktoś dlaczego już nie ma aukcji z maszynami onred?

Pozdrawiam
Fajnie by było jeszcze w tym porównaniu zawrzeć cenę, bo to co zostało wymienione tutaj, w zestawieniu z maszynami onred i mgcertus, to nie jest jedna kategoria cenowa, a wygląda jakby była. Jednemu dobrze zrobi maszyna za 50k, a innemu 4 maszyny za 12k ze względu na pracę w różnych materiałach i czas ustawiania oprzyrządowania. Skoro są tanie, to trudno żeby nie były robione po kosztach.

Ja mam właśnie maszynę od pitejro1. Po wymianie wszystkich śrub kulowych, łożyskowania, wrzeciona oraz zabezpieczeniu krańcówek (sypiące się wióry powodowały zwarcia do masy i awarie sterownika) jest naprawdę ok. Nie narzekam, bo była tania. Są różne patenty porobione, ale działa. Nawet po modyfikacjach i tak mnie to wyszło taniej niż zlecenie wykonania kilkudziesięciu prototypów. Nie mówiąc już o tym, że nie wiem co bym dostał zlecając te prototypy, bo niektóre firmy są po prostu porażające jeśli chodzi o to co umieją (a raczej czego nie umieją) zrobić.


korba_czow
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2013, 14:56
Lokalizacja: Ww

#20

Post napisał: korba_czow » 09 maja 2017, 13:40

Odnośnie mgcertusa i onreda napisałem że trzeba by dołożyć troche ($$) do zakupu, nie stawiam tych produktów na identycznym poziomie cenowym co maszyny innych wymienionych firm - ot odniosłem się do środków finansowych autora wątku. Natomiast cały kontekst polegał na tym że kupując kompleksowo bakprinta, mgcertusa czy onreda, można zacząć pracę na tych frezarkach natychmiastowo "po wyjęciu z pudełka", bez poprawiania konstrukcji, walki z nieosiowo zamocowanymi elementami liniowymi, kombinacji z osłonami, czy ustawianiem geometrii (sic!). Do zabawy to można sobie kupić taki sprzęt i miesiąc czasu poświęcić na doprowadzenie maszyny do porządku, ale do pracy... nie wyobrażam sobie.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”