Czyje są programy napisane w pracy

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#81

Post napisał: Bri » 28 mar 2017, 12:48

Ale wyrób (rzecz, rzeczownik) nie jest usługą (działaniem, czynnością, czasownik)
Wyrób się dostarcza a usługę świadczy.

Jak robisz coś na zamówienie to świadczysz usługę której efektem jest wyrób.
Możesz też świadczyć usługi bez wyrobów (np. serwisowanie, zeszycie potarganych spodni,) jedynie poświęcając jakieś posiadane surowce (nitka z igłą).

A kwestia tych programów się wyczerpała?



Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#82

Post napisał: mc2kwacz » 28 mar 2017, 16:27

kamar pisze:A niech Wam będzie, ze wytoczenie chłopu szajby do krajzegi to produkcja kół pasowych.
Ja tam świadczę usługi a produkuję tylko wióry, bo te dostarczam do punktu skupu nieproszony :) Przez całe lata na ryczałcie za śrubkę wstawioną do sklepu płaciłem 3% (ryczałt od produkcji) a za tą samą śrubkę wstawioną do kopalni czy elektrowni placiłem 9% (ryczałt od usług) Trzy razy większy podatek bardziej trafia do świadomości niż Wiki :)
3% podatku to ryczałt od HANDLU (kupić-sprzedać). Od produkcji 5,5%. Od usług oraz produkcji z materiałów POWIERZONYCH (nie ma wówczas obrotu towarowego) ryczałt wynosi 8,5% (lata temu bodaj 9,5%)
Nie wiem kiedy ryczałt od produkcji wynosił 3%. Wg mojej wiedzy chyba nigdy tak nie było (naciągałeś skarbówkę). Ale może się mylę, może przez krótki czas na początku faktycznie, bo już nie pamiętam.

Jak wcześniej ktoś słusznie wspomniał, jest przetwarzanie towarów wcześniej nabytych -> jest produkcja. Produkty dzielą się na towary i usługi. Jeśli ktoś coś robi na specjalne zamówienie (choć wszystko właściwie jest na specjalne zamówienie) to ewentualnie można to rozbić na usługę projektową i wyprodukowanie. Jeśli ktoś uwielbia z własnej woli płacić większe podatki, oczywiście.
To w ryczałcie. Bo na zasadach ogólnych od projektowania jest dużo większy koszt uzyskania przychodu.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#83

Post napisał: kamar » 28 mar 2017, 19:29

mc2kwacz pisze: Nie wiem kiedy ryczałt od produkcji wynosił 3%. Wg mojej wiedzy chyba nigdy tak nie było (naciągałeś skarbówkę). Ale może się mylę, może przez krótki czas na początku faktycznie, bo już nie pamiętam.
Tak krótka chwila u mnie to była od 1976 do 2006 :) Prawie wszyscy członkowie spółdzielni rzemieślniczych byli tak opodatkowani. Składki oscylowały w różnych latach o 0.5 %
A że odprowadzała je spółdzielnia to mogłeś sobie pofilozofować czy słusznie :)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#84

Post napisał: mc2kwacz » 28 mar 2017, 21:29

kamar pisze:Tak krótka chwila u mnie to była od 1976 do 2006 :) Prawie wszyscy członkowie spółdzielni rzemieślniczych byli tak opodatkowani. Składki oscylowały w różnych latach o 0.5 %
A że odprowadzała je spółdzielnia to mogłeś sobie pofilozofować czy słusznie :)
Za komuny, to nie wiem. Nie prowadziłem wtedy działalności gospodarczej. Ale z całą pewnością takie stawki nie trwały do 2006. Tuż po transformacji nie wiem. Od 19 lat są stawki 3, 5.5 i 8,5. Plus jeszcze 3 czy 4 dodatkowe. Trochę wcześniej (sprawdziłem), w okolicach denominacji, czyli 1995 roku, były w to miejsce stawki 3.3, 6 i 9,5%.


supremacja
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 10
Posty: 59
Rejestracja: 29 lip 2016, 12:43
Lokalizacja: pl

#85

Post napisał: supremacja » 29 mar 2017, 14:09

mc2kwacz pisze:(naciągałeś skarbówkę)
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”