Blacha 4mm 440b czym wykrawac?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Buczo06
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2017, 20:02
Lokalizacja: Myślibórz

Blacha 4mm 440b czym wykrawac?

#1

Post napisał: Buczo06 » 01 lut 2017, 21:02

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i na wejscu chcialem zaznaczyc ze z ów maszynerią do tej chwili mialem tyle wspolnego co przyslowiowy maluch z ferrari. Dlatego nie ukrywam ze forum to jest dla mnie nieoceniona pomoca a wręcz zbawieniem...

To tyle slowem wstępu a przechodząc do meritum to zecz jest nastepujaca. Pewnego zimowego wieczoru przy piwie przyjaciel podsunął mi mysl by otworzyc maly biznes, a konkretnie wytwarzac noze. On sam posiada maly warsztat stolarski w którym od czasu do czasu dlubie sobie hobbystycznie. I tutaj szybko sie okazalo ze nie posiadam wystarczajacej wiedzy ku temu, wiec pytania moje sa nastepujace. Jakiej prasy potrzebuje do wyciecia ksztaltow o formacie 23x4cm z blachy 4mm 440b? Myslalem o 25t i jakie byly by koszty wykonania formy do tego, a jesli nie prasa to jakie inne maszyny polecicie do wykrawania? dodam ze nie bedzie to zmasowana porodukcja, raczej kolo 200szt w miesiac.

Umieszczenie tego postu wydaje mi sie odpopowiednie ze wzgledu na zawartosc jak i okolicznosci w jakich powstal, ale jesli administratozy uznają inaczej to prosil bym o przeniesienie go w dogodniejsze im miesjsce

Pozdrawiam



Tagi:


melonmelon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 601
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:58
Lokalizacja: świete miasto

200 szt miesiąc??

#2

Post napisał: melonmelon » 02 lut 2017, 15:10

Przy takiej ilości to lejzerem pal, wodą wycinaj.

pozdro


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Azzader » 04 lut 2017, 08:29

Ja na początek zleciłbym to do wycięcia na laserze. Woda wyjdzie dużo drożej. Wykonanie matrycy i stempla to koszt paru tys! Jaki koszt prasy nie mam pojęcia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”