Sposób rozliczania pracy

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
_barti_
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2007, 17:53
Lokalizacja: poznań

Sposób rozliczania pracy

#1

Post napisał: _barti_ » 13 sty 2017, 20:11

Heeej,

chciałem rzucić ciekawy temat sposobu rozliczana pracy w naszej branży.
Jak to wygląda w firmach gdzie pracujecie i jakie wady i zalety to za sobą niesie ??

Klasyczny akord (czas na kartach technologicznych narzucony przez technologa) i rozliczanie wyrobienia każdego pracownika jest według mnie do du** i demotywujący. Gdy ktoś zrobi 120% przychodzi technolog i zmniejsza czasy na kartach więc często ludzie w ostatnim tygodniu miesiąca mają już zarobione na 100% i albo sprytnie się lenią albo robią prace "pod stół" żeby wykazać w kolejnym miesiącu.

Jakie są lepsze propozycje i Wasze spostrzeżenia ??



Tagi:


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#2

Post napisał: pprzemo88 » 14 sty 2017, 14:03

Po co ci to.? chcesz sie wykazac czy poprawic/zmienic cos co funkcjonuje juz od wielu lat i nic z tym nie zrobisz.
To co napisales pokutuje w zakladach gdzie jeszcze gdzies po katach chowa sie duch bylych czasow ,bo u prywaciaza takie zdarzenia nie maja miejsca.[tak sa czasy idealnie wyliczone lub za male ]
Gdy ktoś zrobi 120% przychodzi technolog i zmniejsza czasy na kartach
Jak pracownik jest debilem to nikt tego nie zmieni.
.
Temat byl juz dyskutowany wiele razy na tym forum wiec nie wiem co chcesz uslyszec ale podejrzewam ze chcesz sie wykazac/cos zmienic w zakladzie gdzie pracujesz napewno nie jako pracownik na akordzie.
Jakie są lepsze propozycje i Wasze spostrzeżenia ?
Zadne....tak bylo jest i bedzie dopoki jest cos takiego jak akord.W normalnych zakladach to sie nie sprawdza.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”