Auto z powyżej 300 km

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#81

Post napisał: IMPULS3 » 22 wrz 2016, 22:40

dance1,

Nie chodzi o udowadnianie e drogo, tylko żeby nie było póżniej pytań w stylu skąd wziąć coś tam bo oryginał strasznie drogi. :) Niestety sportowe użytkowanie samochodu to zabwa na którą ma być stać właściciela.
dance1 pisze:Jestem "mistrzem" bez maszynowego ściągania opon na zakrętach,
To chyba coś masz zwyczajnego a nie do wyczynu, bo normalnie to się niemalże nie zdarza.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#82

Post napisał: dance1 » 22 wrz 2016, 22:46

IMPULS3 pisze:dance1,

bo normalnie to się niemalże nie zdarza.
No i tu widzisz mistrzostwo zobowiązuje :lol: szczena niejednego klepiąc o ziemię, bezcenna. A tak prawdę pisząc to już właśnie problem z przeniesieniem mocy, momentu na asfalt, chyba nie trzeba tłumaczyć czemu co i jak?, slicków z formuły raczej se nie założę :twisted: .
I don't like principles, I prefer prejudices


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#83

Post napisał: IMPULS3 » 22 wrz 2016, 23:16

dance1 pisze: slicków z formuły raczej se nie założę :twisted: .
Załóż, załóż, na pewno nie spadną. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#84

Post napisał: mc2kwacz » 23 wrz 2016, 03:32

IMPULS3 pisze:...to niestety ale najpierw będzie pytanie czy masz jeszcze sporo kasy. Niestety tak to wygląda. Samochód można wykończyć w kilka godzin i to dość kompleksowo, więc wszelkie dyskusje niby poboczne o cel zakupu mają kluczowe znaczenie.
Ale po co ktoś coś robi w ramach hobby i ile go to kosztuje, to nie powinno nikogo obchodzić. Chyba że pyta o koszty. Ale jeśli nie pyta, to do cudzej kieszeni zaglądać nie należy i przekonywać go że to (finansowy) bezsens. Bo co dla jednego jest bezsensem i marnowaniem kasy, dla drugiego może być nic nie znaczącym wydatkiem na zasłużoną rozrywkę. Może niektórym trudno to pojąć, jak Polakom 30 lat temu po co komu papier toaletowy biały i we wzorki, ale tak to już jest :)


Freeway
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 27 sie 2014, 08:16
Lokalizacja: Białystok

#85

Post napisał: Freeway » 23 wrz 2016, 08:07

mc2kwacz pisze:Kretynów którzy zamieszczają fotografie swoich jap oraz wsiowym zwyczajem swojego dobytku, masz w szerokim wyborze na portalach społecznościowych. Tu na szczęście tego nie ma :) Jeszcze?

Temat o samochodach do palenia gumy, dla młodzianów cierpiących na chroniczne zmazy nocne, też nie pasuje do forum CNC, w całości. Więc składam kolejny idiotyczny wniosek, żeby go skasować w całości jako niezgodny z prawem lokalnym :)
mc2kwacz pisze:Ale po co ktoś coś robi w ramach hobby i ile go to kosztuje, to nie powinno nikogo obchodzić. Chyba że pyta o koszty. Ale jeśli nie pyta, to do cudzej kieszeni zaglądać nie należy i przekonywać go że to (finansowy) bezsens. Bo co dla jednego jest bezsensem i marnowaniem kasy, dla drugiego może być nic nie znaczącym wydatkiem na zasłużoną rozrywkę. Może niektórym trudno to pojąć, jak Polakom 30 lat temu po co komu papier toaletowy biały i we wzorki, ale tak to już jest :)
Zdecyduj się jaką podzielasz opinię, bo tak to tylko ferment idzie... :smile:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#86

Post napisał: RomanJ4 » 23 wrz 2016, 10:39

mc2kwacz pisze:po co komu
Ot zwyczajnie, dla satysfakcji (własnej).
I zbędne tu dyskusje, bo można by się zastanawiać: "po co Ci to, czy tamto - jak najedzony jesteś, to powinno Ci wystarczyć"... Bo po co w sumie nam wiedzieć co jest na Marsie czy odległych galaktykach, albo co było milion lat temu? Mam pełny garnek, i to powinno mi wystarczyć...
Ale nie bylibyśmy wtedy homo sapiens. a przynajmniej byśmy o tym nie wiedzieli...
Ewolucja dając nam zdolność abstrakcyjnego myślenia, dała też narzędzie do zaspokajania swej własnej, czasem li tylko czystej "nieużytkowej" satysfakcji. Z własnych dokonań, wiedzy, także chęci posiadania. Mam, bo chcę mieć, i tyle. Jak kolekcjonerzy czegokolwiek...

A z kolegą senio (z całym szacunkiem dla jego poglądów) się nie zgadzam.
Człowiek to nie robot który myśli wyłączne matematyką, fizyką, technologią czy.. logiką.
Wątpię by kolega znał choć jednego człowieka który nie interesuje się niczym innym, albo sam nim był. Każdy z nas ma też własne uczucia, odczucia, opinie w różnych kwestiach, także wątpliwości i pytania...
A dlaczego nie miałby ich wyrażać w gronie przyjaciół, za jakich uważam wszystkich kolegów tego forum (oczywiście w odpowiednim dziale)?
Czymże się ono różni od dobrych znajomych przy grillu ? (poza "wyszynkiem" oczywiście :mrgreen: )
I po to właśnie jak mniemam jest ten dział.. Abyśmy się lepiej poznali..
pozdrawiam,
Roman


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#87

Post napisał: mc2kwacz » 23 wrz 2016, 22:38

Freeway pisze:Zdecyduj się jaką podzielasz opinię, bo tak to tylko ferment idzie... :smile:
A co ma jedno do drugiego? :lol:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#88

Post napisał: IMPULS3 » 24 wrz 2016, 21:20

mc2kwacz pisze:
IMPULS3 pisze:...to niestety ale najpierw będzie pytanie czy masz jeszcze sporo kasy. Niestety tak to wygląda. Samochód można wykończyć w kilka godzin i to dość kompleksowo, więc wszelkie dyskusje niby poboczne o cel zakupu mają kluczowe znaczenie.
Ale po co ktoś coś robi w ramach hobby i ile go to kosztuje, to nie powinno nikogo obchodzić. Chyba że pyta o koszty. Ale jeśli nie pyta, to do cudzej kieszeni zaglądać nie należy i przekonywać go że to (finansowy) bezsens. Bo co dla jednego jest bezsensem i marnowaniem kasy, dla drugiego może być nic nie znaczącym wydatkiem na zasłużoną rozrywkę. Może niektórym trudno to pojąć, jak Polakom 30 lat temu po co komu papier toaletowy biały i we wzorki, ale tak to już jest :)
Ja nie zaglądam i mało mnie interesuje kto ile ma w kieszeni. Ale niech po prostu wie za wczasu ze jak będzie używał auta 300 konnego zgodnie z przeznaczeniem to musi się liczyć z kolejnymi tysiącami wydawanymi na serwis.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#89

Post napisał: jasiu... » 25 wrz 2016, 09:55

IMPULS3 pisze: Ja nie zaglądam i mało mnie interesuje kto ile ma w kieszeni. Ale niech po prostu wie za wczasu ze jak będzie używał auta 300 konnego zgodnie z przeznaczeniem to musi się liczyć z kolejnymi tysiącami wydawanymi na serwis.
E tam. "Ziemi Obiecanej" nie czytałeś, ani nie oglądałeś? Postawa Müllera, który mówił: Niech stoi. Wszyscy stawiają pałace i ja kazałem postawić, mają salony i ja mam salony, mają powozy i konie i ja mam powozy i konie. Kosztuje drogo, niech kosztuje i niech sobie stoi, niech ludzie wiedzą, że Müller może mieć pałace, a woli mieszkać w starym domu.

Niech ludzie wiedzą, że Müller może mieć samochód, który wraz z utrzymaniem kosztuje majątek, a "woli" na codzień jeździć golfem czwórką, albo do trzystu koni wstawia gaz, bo również tak "woli".

Poza tym jest takie przysłowie - dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, dżentelmeni pieniądze mają :lol:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#90

Post napisał: IMPULS3 » 25 wrz 2016, 16:45

jasiu... pisze: dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, dżentelmeni pieniądze mają :lol:
Dopóki nie przeinwestują. :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”