Auto z powyżej 300 km

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#71

Post napisał: pitsa » 22 wrz 2016, 17:54

Punkt 8?
Wątek jest nie na temat CNC ale zgodnie z tym, że "POZOSTAŁE - Na luzie" taki nie musi być - przeczytaj opis działu.

Dla mnie odpowiedzi są jak najbardziej na temat z pierwszego postu:
Zamarzył mi się ... :mrgreen:

Na moim podwórku pojawiła się kiedyś moda na większą "moc" naszych pojazdów. Mocowaliśmy tekturki tak aby szprychy uderzały w mnie i dawały wszystkim wokół usłyszeć naszą "moc". :mrgreen:

Moda przeszła jak każda inna.
Ten temat też się wyczerpie. :twisted:


zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Tagi:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#72

Post napisał: IMPULS3 » 22 wrz 2016, 17:59

pitsa pisze:Ten temat też się wyczerpie. :twisted:
On się wyczerpał po 2 postach autora. :) Nie napisał ani jak kwota ma być skierowana na zakup, ani jaka pojemność auta, ani moment obrotowy i przy jakich obrotach, jaki napęd-na 1 oś-tylna czy przednią czy na obie, ilość miejsc, typ nadwozia i mógłbym tak jeszcze dłuuuuugo. :) :mrgreen:

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#73

Post napisał: senio » 22 wrz 2016, 18:28

pitsa pisze:Punkt 8? Wątek jest nie na temat CNC ale zgodnie z tym, że "POZOSTAŁE - Na luzie" taki nie musi być - przeczytaj opis działu.
Chwileczkę tak dla formalności już tylko. Czy ten dział jest na FORUM CNC czy na innym forum ?. No bo skoro :

8. odpowiedzi winny być bezpośrednio związane z tematem dyskusji tak aby nie zaniżać poziomu Forum CNC

To pisząc w tym dziale jestem na innym forum niż CNC ?. Mimo, że to dział na luzie to jest integralną częścią forum CNC prawda ?. Nie ma dopisku w regulaminie "Nie dotyczy działu tego i tego". A skoro dział należy do forum CNC to regulamin tak samo i jego dotyczy.

Możecie sobie natomiast dowolnie interpretować i jest mi to już w tej chwili doskonale obojętne.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#74

Post napisał: pitsa » 22 wrz 2016, 18:54

Trzymając się wątku samochodowego (po cholerę komu 300KM?) też uważam, że powinno być tak:
Jeśli prawo nie pozwala przekraczać prędkości 50km/h w terenie zabudowanym to nikt szybciej nie jedzie, i nie powinny istnieć punkty karne i mandaty. :mrgreen:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#75

Post napisał: senio » 22 wrz 2016, 19:24

pitsa pisze:Trzymając się wątku samochodowego też uważam, że powinno być tak:
Jeśli prawo nie pozwala przekraczać prędkości 50km/h w terenie zabudowanym to nikt szybciej nie jedzie, i nie powinny istnieć punkty karne i mandaty. :mrgreen:
To twierdzenie nadaję się do wątku politycznego. To politycy ustanawiają prawo i tam należy kierować swoje żale co powinno być, a nie jest. Tyle OT.
pitsa pisze:po cholerę komu 300KM
To po cholerę komuś zbierać znaczki, albo ryby łowić czy milion innych hobby uprawiać ?. Tak samo jak i inne hobby, jak kogoś kręci 300, 400 czy więcej KM to je kupuje jeśli go na to stać, ma takie hobby i nic nikomu do tego. Wolny kraj wolny wybór. Może będziesz miał kiedyś okazję się przejechać choć z boku, to zrozumiesz "po cholerę komu 300KM". W tej chwili po takim pytaniu / stwierdzeniu, dalsza dyskusja jest pozbawiona sensu.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#76

Post napisał: mc2kwacz » 22 wrz 2016, 19:44

senio pisze:Ten wątek jest o czym ?. Auto z powyżej 300 KM czy o du...ie Maryny ?. Spodziewałem się Wasze V8 i inne pooglądać i o nich poczytać, a jest 7 stron już naprodukowane, i nic kompletnie zgodnego z tematem :(.
Kretynów którzy zamieszczają fotografie swoich jap oraz wsiowym zwyczajem swojego dobytku, masz w szerokim wyborze na portalach społecznościowych. Tu na szczęście tego nie ma :) Jeszcze?

Temat o samochodach do palenia gumy, dla młodzianów cierpiących na chroniczne zmazy nocne, też nie pasuje do forum CNC, w całości. Więc składam kolejny idiotyczny wniosek, żeby go skasować w całości jako niezgodny z prawem lokalnym :)


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#77

Post napisał: dance1 » 22 wrz 2016, 21:07

nigdzie na forach społecznościowych zdjęć nie zamieszczam, Fb i innych bzdur nie mam i nie używam, co nie zmienia faktu że moc w samochodach kocham, dlaczego do mocnych aut zawsze mają problem "niedojebki" w starym oplu, fordzie, nowa dacia :mrgreen: lub też "wielbiciele" bmw od pługa odciągnięci ( nie mylić z prawdziwą wsią czy też prawdziwym miłośnikiem marki), nie stać mnie to nie atakuję innych że może sobie pozwolić, o wielkości ptaszków itp bzdurach już nie warto wspominać.
Kilka razy do roku pojadę sobie dla zabawy mocną furą na tor i nikogo to obchodzić nie powinno a tym bardziej teksty, no po co ci jak są ograniczenia??? QQQRRR, bo chcę i mogę, zrozumiałe? Jeszcze się może zapytajcie na co mi pies przecież żre i sra tylko a mleka nie daje, szynki z niego raczej też nie będzie, bo też chcę i mogę.
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#78

Post napisał: senio » 22 wrz 2016, 21:40

@dance1

99,9% wypowiadających się po co ci to, nie ma pojęcia o czym pisze, 300 koni widziało tylko w TV, ale muszą się wypowiedzieć na każdy temat bo „moje jest mojsze”.

Szkoda czasu…….

EOT


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#79

Post napisał: IMPULS3 » 22 wrz 2016, 22:10

dance1 pisze: co nie zmienia faktu że moc w samochodach kocham, dlaczego do mocnych aut zawsze mają problem "niedojebki"
Niezupełnie, zależy co chcesz robić tym autem. Jeśli tak jak piszesz tylko kilka razy w roku pojeżdzić sobie po torze to specjalnie nie zużyjesz samochodu, ale jak byś chciał choćby driftować czy próbować jeżdzić tak jak w rajdach to niestety ale najpierw będzie pytanie czy masz jeszcze sporo kasy. Niestety tak to wygląda. Samochód można wykończyć w kilka godzin i to dość kompleksowo, więc wszelkie dyskusje niby poboczne o cel zakupu mają kluczowe znaczenie.

senio pisze:99,9% wypowiadających się po co ci to, nie ma pojęcia o czym pisze, 300 koni widziało tylko w TV,
Widzisz, Ty też skupiasz się na koniach a nie na momencie a to on jest ważniejszy. W ostatni weekend byłem tradycyjnie z resztą na Rajdzie Nadwiślańskim, i pomimo że startuja tam też samochody prawie 300 konne to troche mnie rozczarowały w stosunku do lat poprzednich. Własnie to ze zmieniono silniki z 2 litrowych na 1.6 litra (taka jest specyfikacja dopuszczana, chodzi o Fordy Fiesty R5 i Skoda R5, ale też gupa OPEN N ) to nie ma specjalnego rwania w tych autach. I musze powiedzieć słynne zdanie że "kiedyś było lepiej". :)
Dlatego jak ktoś pisze że chce auto z 300 konnym silnikiem i nic więcej nie ma w opisie to sens takiego pytania jest żaden. Bo odpowiedzi znajdzie w katalogach salonowych. Tylko co z tego jak owe 300 różni się od innych 300 koni a on nawet nie będzie wiedział dlaczego. :???:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#80

Post napisał: dance1 » 22 wrz 2016, 22:21

IMPULS3 bywa że i z 10 opon mam do wymiany podczas kilku przejazdów, nie jeden silnik także "zgubiłem" także z kosztami znam się bardzo dobrze, moc, moment a tym bardziej problem przeniesienie go na koła także mi bardzo dobrze znany, przestańcie udowadniać i wmawiać komuś że hmm nie, nie, drogo źle....itd.
Jestem "mistrzem" bez maszynowego ściągania opon na zakrętach, szkoda że zakładać już ich nie umiem. :lol:
Jeżdżę często autem co ma dużo więcej niż 300 koni... na jednej osi, no i chyba koniec tej dyskusji z mojej strony bo gdzie prowadzi to już wiadomo.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”