Zmiana stanowiska - czy warto?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Greg89PL
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2016, 11:17
Lokalizacja: UK

Zmiana stanowiska - czy warto?

#1

Post napisał: Greg89PL » 31 mar 2016, 12:01

Witam,

Od dłuższego czasu czytuje forum, aż w końcu pisze temat, by może trochę jakoś się naprowadzic.

Mianowicie, jestem technologiem od obróbki skrawaniem. Jednak stanowisko to w żadnym stopniu nie jest rozwojowe. Wypełnianie dokumentacji, analiza problemu, analiza rysunków, a całą resztę (czyt. konstrukcje przyrządów /uchwytów, programowanie, dobór narzędzi, technologi) opracowują inni lub od takich tematów jestem odciagany.
Okropnie kręci mnie programowanie maszyn, ustawianie i sama ich praca. Jednak u nas ciężko przeskoczyć na stanowisko programisty/ustawiacza z byle jakiego technologa :cry:
Posiadam studia wyższe mechaniczne, podstawy programowania i obsługi maszyn CNC oraz krótkie doświadczenie jako operator.

Pytanie które tyczy się tego tematu to: czy warto w takiej sytuacji zmienić stanowisko byle jakiego technologa na operatora cnc i w ten sposób zbierać doświadczenie i awansować na programistę? Czy może jakąś inną drogę obrać stawiając sobie za cel bycie programistą?

Pozdrawiam i liczę na sensowne odpowiedzi ;-)



Tagi:

Awatar użytkownika

elofura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 239
Rejestracja: 16 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Jacentów

#2

Post napisał: elofura » 31 mar 2016, 14:29

Wylej się szefowi a nie nam. Pogadaj z nim otwarcie, że chcesz coś więcej robić a nie tylko to co teraz robisz.
Zaczynam przygodę.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#3

Post napisał: k-m-r1 » 31 mar 2016, 19:43

znajdź drugą fuche u Janusza za grosze po 1-2 mies będziesz szukał innej pracy.

Jeśli szef jest elastyczny da wolną rękę jesli nie ufa to zmieniaj prace.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

Awatar użytkownika

zista
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:56
Lokalizacja: A12

#4

Post napisał: zista » 31 mar 2016, 19:49

Sztuka negocjacji kogoś tutaj z forum:
- Szefie, dostanę podwyżkę?
- W żadnym wypadku!
- Nie...? Bo powiem innym, że dostałem... :razz:


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#5

Post napisał: NFZ » 31 mar 2016, 22:50

Popraw mnie jeżeli coś źle zrozumiałem, z technologa chcesz być "zdegradowany" do wióroroba, ew. przez stanowisko takowego chcesz dobić do konstruktora?

Wydaje mi się to dosyć pokrętną i okrężną drogą, już to co teraz robisz jest znacznie lepszą odskocznią(choć rzecz jasna trochę obycia z maszyną nigdy nie zaszkodzi, szczególnie ustawiania i pisania ścieżek).


segment
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 15 lip 2013, 22:39
Lokalizacja: że znowu

#6

Post napisał: segment » 01 kwie 2016, 11:18

Mam ten sam problem, uczucie stagnacji. I tez choć umiem coś zrobić, i chciałbym nawet dla samej satysfakcji, to nie mogę. Bo w firmie każdy jest od czego innego. Nawet mechanicy są podzieleni na elektrycznych, mechanicznych i dolewaczy oleju. A ja jako operator nie mogę nawet maszyny zresetować. mam napisać maila do mechaników którzy siedzą 20m dalej i czekać. :mrgreen: Dlatego by nie cofać się w rozwoju postanowilem uczyć się sam tego co mnie interesuje. Zbudowałem frezarke, teraz ogarniam tokarke i zarazem programowanie. By potem nie prosić się a przynajmniej negocjować swoje warunki. :grin:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”