Zakup frezarki cnc, NOWA 1060x860 servo

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#61

Post napisał: Tomciotu » 27 mar 2016, 17:23

bartuss1
"niedawno pytałes o krokowce i stosowanie hybryd, wiec pojęcie masz zapewne niewielkie na temat konstrukcji nie tyle napędów co samych maszyn, a pracując jako guzikowy na okumie czy innym harnasiu to juz twoje tzw doświadzenie, ale nie ublizaj ludziom, ktorzy w wymyslaniu maszyn siedzą wiećej jak 10 lat, odpowiadają na miliony telefonów, tłumacza klientom jak to obslużyc, pokazują myki, nowe rozwiązania itd, jednym słowem troche pokory i nie cwaniakuj."

Nie wiem czy się śmieć czy płakać ole OK.

Pytałem czy "Czy serwonapędy (krokowe) hybrydowe są warte swojej ceny czy nie warto się nimi interesować." i z tego pytania wywnioskowałeś że "wiec pojęcie masz zapewne niewielkie na temat konstrukcji nie tyle napędów co samych maszyn," GRATULACJE ZBŁAŹNIŁEŚ SIĘ PIĘKNIE :mrgreen: Tyś widział w ogóle jakąś poważną maszynę na oczy czy tylko te garażowe ?

Według twojego myślenia pilot F16 który zada pytanie na forum modelarskim czy tam jakiś silnik o pojemności 10cm3 uniesie mu model samolotu w powietrze jest totalnym amatorem i co najwyżej może guzik w F16 naciskać a nie latać.


"a pracując jako guzikowy na okumie czy innym harnasiu to juz twoje tzw doświadzenie"
Ty pewnie byś nawet nie wiedział który guzik nacisnąć na OKUMIE i sprzedaj tą kryształową kulę bo Ci brednie pokazuje bo Ty pewnie jadłeś własną kupę jak ja programowałem pronuma.

"ale nie ublizaj ludziom, ktorzy w wymyslaniu maszyn siedzą wiećej jak 10 lat"
A komu ja ubliżyłem (poza tymi którzy mnie bez podstaw atakują) ??? PYTAM KOMU DO .URWY .NĘDZY !!!
I znam takiego jednego który od 20 lat wymyśla Perpetuum mobile i wiesz co ? jeszcze nie wymyśli żadnego :mrgreen:

" jednym słowem troche pokory i nie cwaniakuj."

Proszę podaj mi przykład w którym cwaniakuje tak ja Ty cyt: "a pracując jako guzikowy na okumie czy innym harnasiu to juz twoje tzw doświadzenie"

I POZWÓL ŻE CIĘ ZACYTUJE "widziałem kiedys w jakimś programie przyrodniczym takie żaby co się nadymaly żeby odstraszyc przeciwnika" TAK SIĘ WŁAŚNIE ZACHOWAŁEŚ :mrgreen:


kamar
Ależ tak mam małe czy tam średnie pojęcie o amatorskich/garażowych maszynach pełna zgoda dlatego zadawałem te pytania tu na forum.
Ale za to mam pojęcie jak wyglądają maszyny przemysłowe, nie tylko duże ale i małe jak jakieś HAASy i te z przed 30 lat i te obecne.
A przecież wy traktujecie tamta jako maszynę PRZEMYSŁOWĄ i o przemysłowych zastosowaniach płyt granitowych piszemy CZYŻ NIE ?
I dla jasności mnie nie obchodzi co i jak robi ONRED czy tam gaspar ja dyskutuje o zaletach i wadach zastosowania płyty granitowej we frezarce więc może skupmy się na tym a nie na atakowaniu mnie.



Tagi:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#62

Post napisał: IMPULS3 » 27 mar 2016, 18:25

Tomciotu pisze:I dla jasności mnie nie obchodzi co i jak robi ONRED czy tam gaspar ja dyskutuje o zaletach i wadach zastosowania płyty granitowej we frezarce więc może skupmy się na tym a nie na atakowaniu mnie.
I tu jest właśnie paradoks, bo nie mozna ocenić czegoś co dopiero pojawiło się na rynku. :) To zrobią klienci ale zapewne za jakiś czas. Obecnie to można robić tylko domysły i nic więcej.

Tomciotu,nie cytuj "ręcznie" kogoś bo ciężko się czyta te Twoje posty, w prawym górnym rogu kazdego tu wpisu, masz 4 okienka. Zaznacz tę część tekstu którą chcesz zacytować i naciśnij ten drugi znaczek w prawym górnym rogu i masz zacytowaną jakaś osobę. Wtedy doskonale widać kogo cytujesz i oróznia się Twój wpis od jego.


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#63

Post napisał: Tomciotu » 27 mar 2016, 18:27

IMPULS3
OK dostosuje się :wink:

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#64

Post napisał: triera » 27 mar 2016, 18:55

Jednym z producentów stosujących
zarówno granit jak i polimerogranit
jest DATRON

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#65

Post napisał: bartuss1 » 27 mar 2016, 20:01

z chamem trzeba po chamsku
tomciotu odpie rdol sie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 240
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

#66

Post napisał: kozak12 » 27 mar 2016, 20:25

I wylazła słoma z butów :) .

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#67

Post napisał: bartuss1 » 27 mar 2016, 20:33

ty słoik nie bądz taki do przodu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#68

Post napisał: Tomciotu » 27 mar 2016, 21:09

bartuss1 pisze:z chamem trzeba po chamsku
tomciotu odpie rdol sie

Właśnie na to czekałem :mrgreen: i teraz widzę chłopie jak wygląda twoja wiedza.
A żeby się "odpie rdol się" to bym się musiał najpierw przypier dolić. a że tego nie zrobiłem więc nie mogę spełnić twojej subtelnej prośby :razz:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#69

Post napisał: bartuss1 » 27 mar 2016, 21:46

ciesze sie ze na to czekaleś, ale tu nie o wiedze się rozchodzi, świat jest mały nie zapominaj o tym, a Polsza jeszce mniejsza
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
msauto
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 140
Rejestracja: 04 sty 2014, 13:13
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

#70

Post napisał: msauto » 27 mar 2016, 21:53

No to temat zeszedł nam na boczny tor.

Niech może każdy pokaże co ostatnio zrobił, będzie co skomentować a tak puste słowa.
Oglądniemy skomentujemy, czegoś się dowiemy. Może przyszłego klienta znajdziecie. Do słów dołączcie kilka fotek, nikogo nie ściągniecie do siebie takim biadoleniem.
Macie wiedzę i możliwości więc pokażcie co by przyciągnąć klienta do siebie.

Co możecie zaproponować klientowi za kwotę 50 000 / 100 000 /150 000 zł brutto.
Jakie pole robocze, wrzeciono itp. Rozważcie różne warianty.
Ocenimy kto przedstawił najkorzystniejszą ofertę.
Proszę o krótkie oferty ze zdjęciem i cenami.
Przyszły klient będzie miał porównanie co na rynku naszym może otrzymać, a nie czcze gadanie.
Zapraszam do gorącego komentowania, zobaczymy kto podejmie wyzwanie. Do tej pory mówców było wielu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”