Zakup frezarki cnc, NOWA 1060x860 servo

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16221
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#41

Post napisał: kamar » 26 mar 2016, 10:50

Tomciotu pisze: kamar
Nie wiem ...... pierwszy raz słyszę .....
Od tych zwrotów możesz śmiało zaczynać każdy post :)



Tagi:


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#42

Post napisał: Tomciotu » 26 mar 2016, 11:00

kamar
No nie wiem :mrgreen:


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#43

Post napisał: dragon44 » 26 mar 2016, 17:42

Tomciotu,
Na Wikipedii znajdziesz odpowiedź
na wikipedii nie ma, ale znalazłem odpowiedź: północna część Ameryki południowej i Afryka.
Po co mam wskazywać wady ? wystarczy zobaczyć czy jakaś duża firma używa takiego rozwiązania i mamy odpowiedź czy to dobre czy złe.
MOIM zdaniem błędne myślenie, przez które moglibyśmy nigdy z drzew nie zejść. To że nikt tak nie robi, nie oznacza że tak jest źle. A jeżeli Twoim zdaniem jest źle, to proszę Cię o wskazanie wad tego typu rozwiązań. I może z innej beczki: a jakby zamiast granitu robił betonową wylewkę pod maszyną? To pewnie Kolega nazwałby autora tego pomysłu "budowlańcem" ? Dobrze myślę??


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16221
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#44

Post napisał: kamar » 26 mar 2016, 18:03

Do poczytania przed śniadaniem Wielkanocnym :)
http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/2 ... esc-2.html


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#45

Post napisał: Tomciotu » 26 mar 2016, 19:39

dragon44
" na wikipedii nie ma, ale znalazłem odpowiedź: północna część Ameryki południowej i Afryka. "

No widzisz a kolega twierdzi że ma z Włoch.

"MOIM zdaniem błędne myślenie, przez które moglibyśmy nigdy z drzew nie zejść. To że nikt tak nie robi, nie oznacza że tak jest źle."

Oznacza. Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że zakłady produkujące maszyny nie wolały by dać parę stówek za płytę granitową a nie kupować/odlewać korpusów z żeliwa za kilka/kilkadziesiąt tysięcy zł.

A kolega chyba wie że płyty granitowe to nie zeszłoroczna nowość jak tam jakieś kompozyty itd.


"A jeżeli Twoim zdaniem jest źle, to proszę Cię o wskazanie wad tego typu rozwiązań."

GRANIT JEST KRUCHY DO .URWY NĘDZY I JAK GO .EBNIESZ TO PĘKNIE ALBO SIĘ ODPRYŚNIE :idea:
Granitu nie zespawasz, nie napawasz, nawet sam dziury nie zrobisz jak w żeliwie, nie przymocujesz statywy magnetycznego. Żeliwo przeciążenie przyjmie a granit ? A ciekaw jestem jakie skutki będzie miało długotrwałe oddziaływanie chłodziwa na strukturę kamienia.
I pominę fakt że nawet takiej maszyny na złom nie sprzedaż za ileś tam lat :razz:

A może w zamian Ty podasz mi zalety tego rozwiązania ? Oczywiście poza ekonomicznymi.

"a jakby zamiast granitu robił betonową wylewkę pod maszyną? To pewnie Kolega nazwałby autora tego pomysłu "budowlańcem" ? Dobrze myślę??"

Znowu ŹLE. Bo chyba kolega nie chce mi powiedzieć że pod maszyny nie robi się fundamentu ? No chyba że Ty kładziesz maszynę na płytach OSB bo już takiego szpeca widziałem.

JEDEN PLUS TEJ ROZMOWY JEST PRZYNAJMNIEJ TAKI ŻE BRONICIE SWOJEGO KOLEGĘ MOŻNA POWIEDZIEĆ DO ŚMIERCI :mrgreen:

I kończę tą dyskusję bo nie po to tu konto zakładałem żeby komuś tłumaczyć dlaczego maszyny robią z żeliwa a nie z kamienia.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#46

Post napisał: IMPULS3 » 26 mar 2016, 21:55

Tomciotu pisze:GRANIT JEST KRUCHY DO .URWY NĘDZY I JAK GO .EBNIESZ TO PĘKNIE ALBO SIĘ ODPRYŚNIE :idea:
Granitu nie zespawasz, nie napawasz, nawet sam dziury nie zrobisz jak w żeliwie, nie przymocujesz statywy magnetycznego. Żeliwo przeciążenie przyjmie a granit ? A ciekaw jestem jakie skutki będzie miało długotrwałe oddziaływanie chłodziwa na strukturę kamienia.
A może w zamian Ty podasz mi zalety tego rozwiązania ? Oczywiście poza ekonomicznymi.
A żeliwo to kruche ne jest? Jak kupujesz maszynę po to aby robiło za kowadło to faktycznie może nie wytrzymać. :mrgreen: Obrobić dokładnie granit to też nie jest jakaś prosta sprawa a i choćby ustrzec się wszelkich pęknieć nawet ukrytych to też sztuka wyższa i sporo innych problemów ten materiał nastręcza które go dyskwalifikują w pospolitym stosowaniu. To samo ze staliwem, też bym wolał aby korpusy były staliwne a prowadnice zahartowane lub dokręcane tylko że ekonomia wykonania tego nie uzasadnia a i staliwo nie jest tak bezproblemowe w odlewaniu jak żeliwo które wygrywa co nie oznacza że jest idealne...
Jeszcze raz powtórzę że robi sie maszyny typowo przemysłowe na płytach granitowych a to że ich niemalże nie było w zakladach to juz ina historia.
Tomciotu pisze:I kończę tą dyskusję bo nie po to tu konto zakładałem żeby komuś tłumaczyć dlaczego maszyny robią z żeliwa a nie z kamienia.
Myślę ze cokolwiek wyjaśniłem dlaczego, a tak poza tematem to po co założyłeś konto? :)


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#47

Post napisał: dragon44 » 26 mar 2016, 22:07

Tomciotu
Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że zakłady produkujące maszyny nie wolały by dać parę stówek za płytę granitową a nie kupować/odlewać korpusów z żeliwa za kilka/kilkadziesiąt tysięcy zł.
No to Cię zaskoczę. Tendencja jest taka, że zakłady produkujące maszyny nie idą w granit, idą jeszcze dalej - odlewają maszyny o konstrukcji hybrydowej stalowo-polimerobetonowej, jest jeszcze taniej! Nie pamiętam czy ten szkielet frezarki na tarchach machtool w Poznaniu rok temu co stał w holu to nie był właśnie taki odlew. Ma ktoś zdjęcie?

GRANIT JEST KRUCHY DO .URWY NĘDZY I JAK GO .EBNIESZ TO PĘKNIE ALBO SIĘ ODPRYŚNIE :idea:
Granitu nie zespawasz, nie napawasz, nawet sam dziury nie zrobisz jak w żeliwie, nie przymocujesz statywy magnetycznego. Żeliwo przeciążenie przyjmie a granit ? A ciekaw jestem jakie skutki będzie miało długotrwałe oddziaływanie chłodziwa na strukturę kamienia.
I pominę fakt że nawet takiej maszyny na złom nie sprzedaż za ileś tam lat :razz:
Żeliwo też jest kruche. Nie będę się kłócił który materiał bardziej, ale wszystko zależy od odpowiedniego dobrania grubości materiału. Nie widzę potrzeby robienia dziur w korpusie maszyny. A właściwości dielektryczne to zaleta dla mnie. A co do chłodziwa to nie mam pojęcia, ale może podobnie co oddziaływanie chłodziwo-żeliwo-stal?
No ale fakt, złomiarz nie weźmie, ale kamieniarz chętnie przerobi frezarkę na pomnik ;)
A może w zamian Ty podasz mi zalety tego rozwiązania ? Oczywiście poza ekonomicznymi.
Przewodnictwo termiczne. Dielektryczność. Zdolność tłumienia drgań.
"a jakby zamiast granitu robił betonową wylewkę pod maszyną? To pewnie Kolega nazwałby autora tego pomysłu "budowlańcem" ? Dobrze myślę??"

Znowu ŹLE. Bo chyba kolega nie chce mi powiedzieć że pod maszyny nie robi się fundamentu ? No chyba że Ty kładziesz maszynę na płytach OSB bo już takiego szpeca widziałem.
Tu się nie zrozumieliśmy, nie chodziło mi o fundament, a betonowy korpus maszyny, ale o tym pisałem już wyżej, a Kamar podesłał ciekawy artykuł.

JEDEN PLUS TEJ ROZMOWY JEST PRZYNAJMNIEJ TAKI ŻE BRONICIE SWOJEGO KOLEGĘ MOŻNA POWIEDZIEĆ DO ŚMIERCI :mrgreen:
Nie bronię kolegi, a swojego zdania. Jestem za postępem i szukaniem tańszych, NIEGORSZYCH rozwiązań. Jeżeli coś robi tą samą robotę to nie widzę potrzeby przeinwestowywania. Jeżeli frezarki Onred robią robotę szybciej, lepiej od konkurencji albo są tańsze to dlaczego inwestor nie ma wybrać ekonomicznejszego rozwiązania z jego punktu widzenia, które szybciej mu się zwróci. Jeżeli wydajność maszyn jest gorsza od konkurencji no to zdecyduje się na innego dostawcę. Jak się komuś nie podoba zastosowanie kamienia, niech wybierze stal, żeliwo albo inne kompozyty. Jak się nie podoba kolor to zawsze można kupić niebieską Kimle. Nie widzę problemu. Nie tak dawno na forum czołowy krajowy producent prezentował nowatorską konstrukcję maszyn HM... ale jakoś to się nie przyjęło... ciekawe czemu.... nowe nie znaczy złe, wszystko ma zady i walety.


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#48

Post napisał: Tomciotu » 26 mar 2016, 22:28

IMPULS3
"Jak kupujesz maszynę po to aby robiło za kowadło to faktycznie może nie wytrzymać. :mrgreen: "
Oczywiście że tak, a niech tak upuścisz imadło przy zakładaniu na maszynę albo jakąś formatkę czy tam podzielnicę i potem "O .URWA"

"a tak poza tematem to po co założyłeś konto? :)"
No zaczynam się zastanawiać ? może chciałem się czegoś dowiedzieć czego nie wiem ale w zamian czuje się jakbym rozmawiał z niektórymi jak ze świadkami jehowy.

dragon44
"Żeliwo też jest kruche. Nie będę się kłócił który materiał bardziej, ale wszystko zależy od odpowiedniego dobrania grubości materiału."
Chłopie kochany co ty piszesz :?:

"Przewodnictwo termiczne. Dielektryczność. Zdolność tłumienia drgań. "

I co ci z tego przewodnictwa termicznego, dielektryczności i zdolności tłumienia drgań jak reszta jest wykonana ze stali i aluminium ?

"Jestem za postępem i szukaniem tańszych, NIEGORSZYCH rozwiązań."

Jak ty tu widzisz postęp to pewnie w domu masz siekierkę z kamienia :mrgreen:

"No to Cię zaskoczę. Tendencja jest taka, że zakłady produkujące maszyny nie idą w granit, idą jeszcze dalej - odlewają maszyny o konstrukcji hybrydowej stalowo-polimerobetonowej, jest jeszcze taniej!"

Które zakłady tak robią na skale przemysłową ???

"Jeżeli frezarki Onred robią robotę szybciej, lepiej od konkurencji"
O a może kolega napisać mi o jakiej to konkurencji piszę ???


IDUA
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2015, 22:11
Lokalizacja: Wielkopolska

#49

Post napisał: IDUA » 27 mar 2016, 00:06

Chłopaki spokojnie,

kolejna granitowa zabawka



avatar_mk
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2011, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa

#50

Post napisał: avatar_mk » 27 mar 2016, 11:18

Nie mogę znaleźć strony producenta CNC DIALLAG ma ktoś może?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”