Zakup frezarki cnc, NOWA 1060x860 servo

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#31

Post napisał: dragon44 » 25 mar 2016, 22:39

Japierdziele... Taki temat! a dziś Wielki piątek i nijak sięgnąć po popkorn i zimne piwo ;/ Ciekawa dyskusja, w końcu trochę dogryzania i chamstwa, bo już nudno tu było ostatnio xD To może i ja dołożę hehehehe po kolei:

kamar, widziałem, że widział. Stał koło mnie, macał i paczał

Tomciotu, naucz nas. Gdzie na ziemi rośnie czarny granit? I jeszcze w gwoli wyjaśnienia. Nie wnikam w kolegi doświadczenie i wiedzę. Po tym co widzę domniemam, że jest na ponadprzeciętnym poziomie, ale pozwolę sobie wyjaśnić dlaczego nie widziałeś Kolego maszyn Gaspara (czytaj Onreda) w tych kilkudziesięciu firmach. Otóż firma Onred jest stosunkowo młodą firmą, która dopiero raczkuje. Robią frezarki takie a nie inne. Mają swoją grupę docelową i na tym się skupiają. Dociążają maszynę nie żeliwem, a granitem, z chęcią poznam wady tego rozwiązania. Proszę aby Kolega je wskazał. Pisałeś też o milinie na otworzenie firmy. Tak się składa, że większość z nas (wszyscy?? kto się nie zgadza niech rzuci kamieniem w monitor) zaczynała, zaczyna bez miliona. Jeden ma lżej drugi trochę ciężej, ale wszyscy oramy by z naszych garaży przenieść się do warsztatu, a z niego do hali... itd... Każdy orze jak może. I na koniec słowo na temat tej "inności i ciekawości". MOIM zdaniem granit jest egzotyką we frezarkach na naszym rynku to raz, a dwa estetyka maszyny jest na wysokim poziomie o czym świadczy to zdjęcie jednego z użytkownika tej maszyny:
Obrazek

bartuss1, nie pierdziel o psuciu rynku bo podlinkuje temat kto rok temu płakał, że robił frezarkę za pół darmo ;) Nie odbieraj tego złośliwie ;) Podobnie jak połowa forum sympatyzuję do tego co robisz. Tylko taka drobna uwaga. Ty robisz jednostkowe maszyny Gaspar serie. Gaspar się rozwija (czytaj zatrudnia ludzi, idzie do przodu) nie wiem jak to aktualnie wygląda u Ciebie, ale na moje oko, przydałby Ci się ktoś do marketingu/ zaopatrzenia/ handlu i drugi ktoś od spawania/ wiercenia/ frezowania tam gdzie Kolego wskażesz palcem ;) no ale to temat rzeka.. ;)

Niemniej jednak wszystkich pozdrawiam i życzę smacznego dyngusa i mokrych jajek :mrgreen: czy jakoś tak...



Tagi:


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#32

Post napisał: Damradę » 25 mar 2016, 23:00

Tomcio
Ty kolego pewnie jadłeś jeszcze własną kupę jak ja pracowałem na Numsie

Jak twoja wiedza dorównuje twojej kulturze osobistej to niezły geniusz z ciebie . Oj inaczej byś śpiewał w cztery oczy także zapraszam na kawę adres ogólnodostępny . Milion na rozpoczęcie działalności błagam Numsie cię z takim podejściem to świata nie zwojujesz.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#33

Post napisał: Alvar4 » 25 mar 2016, 23:07

Dragon44 Podpisuję się pod tym co piszesz obiema ręcyma :)
Obrazek


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#34

Post napisał: dragon44 » 25 mar 2016, 23:19

Damradę, a Ty myślałeś, że ile kosztuje wybudowanie hali 1000 m^2 z pełnym socjalem i perspektywicznie patrząc z musallą by nie być rasistą... i tak z trzy nowiutkie centra DMG MORI, bo przecież na używkach się nie da, a i na jakiś innych podrzędnych frezarczynach to się nie da zarabiać... ;)

Alvar4 hehehehe, dzięki ;)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#35

Post napisał: bartuss1 » 26 mar 2016, 07:19

co ta frezarka robi w kuchni? zwłaszcza takiej wielkiej kuchni, to pewnie chałupa tez nie mała, nie lepiej było koło kominka w salonie postawić? niz ją codziennie wycierac od tluszczu z piecyka obok :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#36

Post napisał: Tomciotu » 26 mar 2016, 09:02

Damradę

Tyle masz co sobie tu popiszesz.
A NUMSA toś ty możne w muzeum widział jak w ogóle wiesz co to jest (o taśmie perforowanej nie wspomnę)
I pewnie ciężko by było w cztery oczy bo twoje oczy były by pewnie na wysokości moich sutków.


"Łot i mamy znawce, żeby tylko konkurencji nikomu nie zrobił ,bo reszta popada."
"Milion na rozpoczęcie działalności błagam Numsie cię z takim podejściem to świata nie zwojujesz."

Sam napisałeś o konkurencji, a chyba miałeś na myśli zakłady typu CHOFUM albo AFM a nie garaż ze spawarką.


"błagam Numsie"
I to jest właśnie przykład twojej kultury na poziomie świni w chlewie.


dragon44
" naucz nas. Gdzie na ziemi rośnie czarny granit?"
Na Wikipedii znajdziesz odpowiedź, i zobacz czy we Włoszech mają czarny granit bo kolega tam gdzieś raczył napisać że to Włoski granit jest w maszynie.

"Dociążają maszynę nie żeliwem, a granitem, z chęcią poznam wady tego rozwiązania. Proszę aby Kolega je wskazał"
Po co mam wskazywać wady ? wystarczy zobaczyć czy jakaś duża firma używa takiego rozwiązania i mamy odpowiedź czy to dobre czy złe.
Jak bym uzyskał odpowiedź: używamy płyt granitowych bo nas nie stać na odlanie korpusu z żeliwa to OK. A tłumaczenia że lasery czy tam maszyny pomiarowe tak mają to żadne wytłumaczenie, tam nie ma praktycznie żadnych przeciążeń i chłodziwa.

Z resztą rozmowa bez sensu, nich sobie ten kolega robi te maszyny na granicie i niech mu kasa rwącym strumieniem płynie mnie to nie obchodzi bo i tak nigdy na takiej pracował nie będę.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 09:18 przez Tomciotu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 240
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

#37

Post napisał: kozak12 » 26 mar 2016, 09:12

IMPULS3 pisze:
Natomiast, granit był stosowany w przemysłowych maszynach wiec to nie nowość....
Nie widziałem innej maszyny z granitu poza taką do pcb
https://www.cnc.info.pl/topics60/szukam ... t75382.htm


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#38

Post napisał: Damradę » 26 mar 2016, 09:21

Tomciotu pisze:"błagam Numsie"
I to jest właśnie przykład twojej kultury na poziomie świni w chlewie.
Widzisz ja o Numsach a ty o kupie i świniach w chlewie .
Tomciotu pisze:A NUMSA toś ty możne w muzeum widział jak w ogóle wiesz co to jest
Za twoją radą zapytałem dziadka google i mi podpowiedział, jak ty to ogarnąłeś?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 09:26 przez Damradę, łącznie zmieniany 1 raz.


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#39

Post napisał: Tomciotu » 26 mar 2016, 09:24

kozak12

" Nie widziałem innej maszyny z granitu poza taką do pcb "

Firma ZEISS produkuje maszyny pomiarowe na granicie, a poza tym to ja nigdy innej nie widziałem na oczy żeby miała takie rozwiązanie.
No ale może to taka innowacja :mrgreen:
Może za rok ktoś zrobi na lastryko :shock:

[ Dodano: 2016-03-26, 09:27 ]
Damradę

O BAUHA BAUHA ot i cała twoja wiedza jest pokazana na tym zdjęciu :lol:
Znajdź jeszcze PRONUMA to taki NUMS tylko pięcioosiowy HA HA HA :twisted: z dwoma wiertarkami VERTO made in CHINA :lol:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 09:33 przez Tomciotu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

kozak12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 240
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:49
Lokalizacja: mazowsze

#40

Post napisał: kozak12 » 26 mar 2016, 09:30

Ale co ma maszyna pomiarowa na osi Z ? czujnik .

[ Dodano: 2016-03-26, 09:35 ]
Damradę pisze:
Za twoją radą zapytałem dziadka google i mi podpowiedział, jak ty to ogarnąłeś?

Już wiem na czym wzorował się kimla :) . Estetyka i piękny kolor.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”