Własna działalność - co kupić do 75 tys. PLN

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#21

Post napisał: bartuss1 » 01 lut 2016, 07:00

jak sie pojawią schody to zawsze moge zadeklarować ze chce zostac chłopem małorolnym na ekologiczne uprawy nie wiem, marychy ? hehe


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#22

Post napisał: mc2kwacz » 01 lut 2016, 12:16

Obawiam się że trzeba albo prowadzić działalność rolnicza co najmniej 5 lat albo posiadać wykształcenie rolnicze i być JUŻ właścicielem ziemi rolniczej żeby móc dokupić więcej.


gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#23

Post napisał: gregor1975 » 02 lut 2016, 17:05

bartuss1 pisze:no tez znalazłem nowe lokum, ino kase wytrzasnąc na zakup tegoż, wszelkie dzierzawy i wynajmy raczej sobie odpuszcze, stawiałbym raczej na łiznes siedliskowy anizeli jakies dojazdy i tracenie czasu, paliwa itd, moze zaczne grac w multilotka cy coś hehe
Bartus, co Ty pitolisz - jeszcze niedawno pisałeś o fakcie zakupu posesji w Ostrożnicy, nawet schodami się chwaliłeś. Jak Ci obszaru mało, to kup za grosze działkę z przeznaczeniem pod przemysł w Blachowni lub Azotach

(Info dla niezorientowanych:

Ostrożnica - spokojna wioska w odległości 20min. spokojnej jazdy samochodem od centrum miasta kategorii 50-100tys. mieszkańców; w kategorii miast większych bliskie przedmieścia i to z dojazdem bez korków.

Blachownia - tereny dawnych znaczących zakładów przemysłu chemicznego wyglądających obecnie jak po uderzeniu jądrowym; próba tworzenia jakiejś strefy przemysłowej, jakieś dwie znaczące firmy, kilka firemek i dużo obszaru i infrastruktury do wynajęcia/nabycia.

Azoty - znaczące ekonomicznie zakłady przemysłu chemicznego z masą zbędnego terenu/infrastruktury do wynajęcia/kupienia co wynika ze zmiany strategii produkcyjnej)
mc2kwacz pisze:Obawiam się że trzeba albo prowadzić działalność rolnicza co najmniej 5 lat albo posiadać wykształcenie rolnicze i być JUŻ właścicielem ziemi rolniczej żeby móc dokupić więcej.
Se chłop poradzi - jakieś oświadczenie świadków u notariusza kupi o tym że robotny na polu był, albo świadectwo ukończenia szkoły w Komornie - wszak w Polsce żyjemy.

(Info dla niezorientowanych:

Komorno - wioska położona w odległości kilkunastu kilometrów od centrum miasta kategorii 50-100tys. mieszkańców; znamienna lokalizacją szkoły rolniczej o charakterze szkoły średniej popularnej w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od kilkudziesięciu lat z racji powszechnej, zapewne nieprawdziwej, opinii o łatwości zrobienia średniego tamże)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#24

Post napisał: bartuss1 » 02 lut 2016, 18:28

przeciez w ostroznicy mam juz chatke na stosunkowo małej działce, wiec chciałbym se dokupic posesje ze stodołą równiez w ostroznicy, bo jak sie przeniose z kk to zeby miec pod nosem, azoty i blachownia mnie nie interesują z racji ze drogo bo miasto, a dwa ze daleko - jak sie przeniose to nie bede napieprzał 30 km dziennie, wole pienie koguta sasiada niż hałas z fametu i tych oderwanych od rzeczywistosci strazników na bramie.
na wsi jesli zatrudnię paru tambylców to mnie będą na rękach nosic, ulgi nie ulgi od wójta, tam wysokie bezrobocie jest, sam miałes w pawłowiczkach to chyba wiesz jak jest, rzut beretem od ostroznicy :P
tak na marginesie przed polibudką to ja konczylem azoty z profilem budowa maszyn, a Ty zdaje sie zegluge w Koźlu, ciekawym czy grałes na czymś, bo gracze tamtejszej łorkiesty mieli ponoc luzy hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#25

Post napisał: gregor1975 » 02 lut 2016, 19:11

bartuss1 pisze:(...)na wsi jesli zatrudnię paru tambylców to mnie będą na rękach nosic(..)
No ja nie wiem - który sfrustrowany - na heimacie robi, który rozgarnięty - kwalifikowanie w szerokiej Polsce robi, a który głupi albo leniwy - robić nie robi i nie będzie. To jeżeli chodzi o parobków, reszta na własnym, czyli gospodarce.

A cała nikła reszta poza tym robi na miejscu, we wiosce i okolicy - jest tam paru asów biznesmenów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że jak chcą mieć pracownika, to trzeba mu zapłacić tak średnio, bo za mały geld będą mieć lenia, a na duży geld ich nie stać. Masz tam pieczarki, handel spożywczy i nawet CNC w Pawłowiczkach.

Tam zwykłemu kierownikowi sklepu spożywczego chcieli dać 5000PLN netto (i długo szukali), zastępcy 3000PLN, a tutaj ludzie piszą, że w cadzie robią, programują, ustawiają i cuda na kiju i przeważnie źle z kasą i to wszystko młodzi, wykształceni i w wielkich miastach. :mrgreen:

[ Dodano: 2016-02-02, 19:15 ]
bartuss1 pisze:tak na marginesie przed polibudką to ja konczylem azoty z profilem budowa maszyn, a Ty zdaje sie zegluge w Koźlu, ciekawym czy grałes na czymś, bo gracze tamtejszej łorkiesty mieli ponoc luzy hehe
Jedyne na czym grałem, to na nerwach w...ych ludzi. a orkiestra to nie były luzy, tylko przysłowiowy pakt z diabłem - obiecanki dla frajerów, a potem kupę darmowej roboty i zastraszanie w przypadku chęci rezygnacji.


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#26

Post napisał: Damradę » 02 lut 2016, 19:28

Hałas to ci akurat Bartosz chyba najmniej przeszkadza :razz:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#27

Post napisał: bartuss1 » 02 lut 2016, 19:33

ja tam swoje chody na wsi mam, norbi na przykiład, chociaz inparco kupił to zagląda do mie czasem i truje du**, balawendry jakies itd cała smietana
odnosnie tej unej orkiestry to słyszałem teskty "co ? nie chcesz już grać?" i potem pala na połroce z matmy czy czegos tam hehe
u nas tego nie było
oj tam hałas, ale nie lubie jedzić gdzies ch** wie gdzie i traci czas na dojazdy, skoro mam sie przeniesc na wieś to chciałbym miec wsio pod nosem
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”