Własna działalność - co kupić do 75 tys. PLN

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
lotny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2016, 11:45
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: lotny » 30 sty 2016, 23:42

gregor1975 pisze:A mnie cieszy wysyp takich pytań - w Polsce może skończy się szukanie pracy a zacznie budowanie relacji inwestor-myśl bez pośredników, czyli banków.

Kluczowe jednak w tym pytaniu jest to, czy kolega ma te pieniądze do dyspozycji, czy dopiero chce je szarpnąć na podstawie jakiegoś biznesplanu.

Jeżeli to pierwsze, to gwarantuję że jest szansa na biznes za jedną dziesiątą tej kwoty przy sprzyjających wiatrach.

Na swoim przykładzie powiem, że miałem problem tego rodzaju:

Mój pomysł, moja aparatura, moje materiały, moje opłaty za media- szukałem jedynie lokalu na bezpieczne rozbujanie małej działalności badawczej z perspektywiczną ofertą podziału zysków. Chodziłem po rodzinie, bezrobotnych kolegach i innych i ...nic z tego.

A oferta była korzystna moim zdaniem - dajesz lokal i nic nie tracisz. Jak będzie klapa, to twój lokal nadal będzie stał pusty, jak będzie sukces, będziesz miał dodatkową kasę bez przysłowiowego kiwnięcia palcem

Na tym obijaniu się o ludzkie asekuranctwo a przede wszystkim zawiść, ciułaniu kasy z wypłaty na maszyny straciłem jakieś trzy lata.
Gdyby ówcześnie pojawił się inwestor z kapitałem 75kPLN wszystko wyglądałoby inaczej.
kluczowa jest tutaj płynność zleceń (owszem to wymaga kilku czynników, doświadczenie, szybkość, dokładność, wyrobienie sobie opinii na rynku)

zastanawiam się nad grawerowaniem laserowym, robię wstępne rozeznanie w temacie, jak wyglądają zlecenia, był jeszcze pomysł wydzierżawienia kartoniarki do składania i sklejania małych kartoników dla określonego podwykonawcy ale temat umarł



Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#12

Post napisał: mc2kwacz » 31 sty 2016, 05:01

Mat3ys pisze:
gregor1975 pisze:A mnie cieszy wysyp takich pytań
A mnie nie bo skoro ktoś nie wie co zrobić z kasą i jak zainwestować to znaczy, że nie ma głowy na karku i zaraz albo straci swój hajs albo z unii.
Jeśli pyta na co wydać, to na 95% chodzi o dotację.
Nic się nie zmarnuje, nie ma obawy. Pieniądze się marnują wyłącznie wtedy gdy ktoś je fizycznie zniszczy dosłownie (np paląc). Jeśli nie to "trafią tam gdzie będzie im dobrze" :)

Powtarzam do znudzenia - chcesz mieć sensowny biznes? to NIE ROB TEGO SAMEGO CO CAŁE STADO INNYCH OSÓB. A jeśli już, to rób to inaczej.
Trudno o nowe nisze i nowe pomysły, tysiące, miliony ludzi nic nie robią tylko łamią sobie głowy co tu by wymyślić. Dobrego pomysłu nikt nie "sprzeda" komuś innemu w ogóle, tym bardziej na jakimś tam forum, chyba że jest piramidalnie głupi.
Znalezienie pomysłu albo niszy już jest wstępnym sitem które odsiewa tych którzy mają szansę od tych którzy jej nie mają. chociaż "coś tam" można zarobić nawet robiąc to samo co sąsiedzi na ulicy i wydzierając sobie nawzajem klientów. Ale co to za biznes...


gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#13

Post napisał: gregor1975 » 31 sty 2016, 13:22

bartuss1 pisze:hehe, w kk jak se sam nie zadbasz o lokal to zapomnij ze ktos ci coś da
, bierzesz w dzierzawe czy wynajem i masz w d, za przykladowe pierwsze raty za friko nikt ci nie da, nie zapomnij ze my tu w szkopii zyjemy, wiec wszelkie formy działanosci muszą by opłacone z gory, potencjał se mozesz wsadzic medzy bajki
Nie zrozumiałeś. Chodziło o bezpieczne rozbujanie biznesu. Nie chodziło o lokal extra high. W perspektywie były: zagracone nieużywane zaplecze pewnego kolegi-lokalnego biznesmena, zagracone nieużywane pomieszczenie gospodarcze członka rodziny, zagracony garaż bezrobotnego kolegi, piwnica innego bezrobotnego kolegi. Nikt nie chciał wziąć darmo kasy z zerowym prawdopodobieństwem straty dla niego.

Oferta była jeszcze lepsza, niż ta od przedwojennych Żydów - dam ci szmal na biznes, jak wtopisz, oddasz tylko część, jak się powiedzie, odpalisz procent od zysków.
Ci goście patrzyli głównie na to, co mogą zyskać a nie na to, co mogą stracić.

Ludzie, z którymi ja rozmawiałem patrzyli głównie na to, aby ten drugi nie miał lepiej.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#14

Post napisał: bartuss1 » 31 sty 2016, 13:57

to moze stan na głowie aby miec własne lokum bez proszenia się, nawet ciasne ale własne
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#15

Post napisał: gregor1975 » 31 sty 2016, 14:13

Jak zapewne zauważyłeś, piszę w czasie przeszłym. :mrgreen:

Lokum już prawie jest, nie własne, ale i nie ciasne. Optymalne rozwiązanie - wynajem od etatowego pracodawcy zaplecza laboratoryjnego na po godzinach i dni wolne.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#16

Post napisał: bartuss1 » 31 sty 2016, 16:56

no tez znalazłem nowe lokum, ino kase wytrzasnąc na zakup tegoż, wszelkie dzierzawy i wynajmy raczej sobie odpuszcze, stawiałbym raczej na łiznes siedliskowy anizeli jakies dojazdy i tracenie czasu, paliwa itd, moze zaczne grac w multilotka cy coś hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#17

Post napisał: mc2kwacz » 31 sty 2016, 18:18

To musisz się bardzo spieszyć bo niedługo będzie ograniczenie handlu ziemią orną. Chyba że jesteś formalnie rolnikiem już teraz.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#18

Post napisał: Alvar4 » 31 sty 2016, 18:36

gregor1975 pisze: Ludzie, z którymi ja rozmawiałem patrzyli głównie na to, aby ten drugi nie miał lepiej.
To takie fajne typowo Polskie zaściankowe podejście do drugiego człowieka. Nie daj Boże żeby się tobie udało wybić i to jeszcze na moim podwórku. Masz klepać biedę jak ja. Strach przed byciem gorszym jest większy niż perspektywa pomocy bliźniemu i przy okazji zarobienia paru złotych ekstra... :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#19

Post napisał: bartuss1 » 31 sty 2016, 18:52

mc2kwacz pisze:To musisz się bardzo spieszyć bo niedługo będzie ograniczenie handlu ziemią orną. Chyba że jesteś formalnie rolnikiem już teraz.
srolnikiem
ziemi ornej nie zamierzam kupowac, jedynie działke ze stodołą, chatą i podwórzem , jakies tam 45 arów w sumie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#20

Post napisał: mc2kwacz » 01 lut 2016, 01:18

Sam pisałeś o siedlisku, więc naturalnie przypuściłem że chodzi o 1ha+1m2 na którym można sobie budować bez większych ceregieli urzędniczych.
Teraz piszesz o normalnej małej działce, na dodatek zabudowanej.

Ale jeśli to co planujesz kupić ma status gospodarstwa rolnego, to i tak sugerowałbym sprawdzenie stanu prawnego, który wkrótce nastąpi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”