czy warto dalej sie uczyc

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Robert611
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2016, 21:01
Lokalizacja: Marki

#11

Post napisał: Robert611 » 22 lut 2016, 10:14

Zawsze warto jest się uczuć ;]



Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 22 lut 2016, 12:48

Mój syn w połowie inżynierskich (mechatronika) też przeniósł się na zaoczne. Nie bardzo podobał mi się taki pomysł (kiedy przyszedł z propozycją), odbyliśmy wtedy rozmowę i zawarliśmy układ: nie musi pracować, będę go utrzymywał do końca nauki, ale po inżynierskich robi magisterkę. Bo goły "inżynier" dzisiaj to jak licencjat, a nie wiadomo co życie mu w przyszłości przyniesie..
I zrobił, choć praktycznie utrzymywał się sam.. I jest z tego dumny (ja też).
A przy okazji zrobił sobie na uczelni też kilka różnych uprawnień, SEP i innych takich...

Dlatego jeśli chcesz posłuchać starego kolegi: jak masz możliwość - to ucz się dalej, bo nie wiadomo czy Ci się to kiedyś nie przyda.
I czy w zderzeniu z szarym życiem miałbyś później czas i możliwość...

Trzymam kciuki... :cool:
pozdrawiam,
Roman


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#13

Post napisał: mc2kwacz » 22 lut 2016, 18:54

pitsa pisze:Trzeba odróżniać "uczyć się" od podwyższać kwalifikacje" papierkowe. :mrgreen:
A jeszcze bardziej warto odróżniać "uczyć się" i "podwyższać kwalifikacje" od "umieć" :razz:

Dlatego nie ma prostej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Trzeba przeanalizować możliwości i konsekwencje różnych wyborów.
Jasne, ze jeśli się nie ma pomysłu, zapału do roboty, ani się nie chce opuścić pustyni, to przedłużanie nauki czy wręcz gnicie latami na uczelni jest atrakcyjną ścieżka wyboru. Ale, przynajmniej z moich doświadczeń wynika, nie ma co tam szukać kooperantów do rozwoju, co tak intensywnie od pewnego czasu promują nasi władcy przy pomocy funduszy unijnych. Z tej prostej przyczyny, że tam właściwych ludzi, łączących wiedzę, umiejętności i PREDYSPOZYCJE DO ICH SPOŻYTKOWANIA po prostu nie ma. Bo albo nigdy na tę ścieżkę nie weszli albo się szybko zwinęli.


pat14
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2016, 15:36
Lokalizacja: polska

#14

Post napisał: pat14 » 09 sie 2016, 15:42

Ja w przyszłym roku kończę inżyniera w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach i mam nadzieję, że otworzą drugi stopień. Bo dalej chce studiowac dodatkowo marzy mi się specjalizacja Samochody elektryczne i hybrydowe. Mam nadzieję że uda mi się fajną pracę po tym znaleść bo wybrałem ten kierunek ze względu na perspektywy pracy.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#15

Post napisał: mc2kwacz » 09 sie 2016, 16:48

No cóż. Optymista :)
Ale w sumie - kto wie...

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#16

Post napisał: RomanJ4 » 09 sie 2016, 18:41

Warto.
A przekonasz się o tym kiedyś tam...
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”