Poszedłem na pocztę i zmierzyli mi rozmiar ..

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

Poszedłem na pocztę i zmierzyli mi rozmiar ..

#1

Post napisał: rockykon » 03 sty 2008, 00:55

Witam wszystkich w nowym roku,

Dziś rano jak już się przebudziłem pobiegłem na pocztę żeby zdązyc przed 15 :-) i pamiętając zeszłoroczne podwyżki przezornie zapytałem czy coś się nie zmieniło.. pani z uśmiechem na ustach poinformowała mnie ze teraz porucz wagi sprawdzają tez rozmiary :-) ( kopert oczywiście ) zszokowało mnie to trochę, o ile długość i szerokość z reguły łatwo zmierzy, o tyle grubość już nie tak prosto, uśmiałem się jak Pani w okienku przykładała linijkę do koperty i próbowała ocenić jej grubość, podpowiedziałem jej żeby wzięła pod uwagę błąd paralaksy :-)

Nikt nie potrafił mi powiedzieć w jaki sposób i czym będą mierzy paczki (intryguje mnie ta grubość listu)

Niestety moje listy nie wzbudzały żadnych wątpliwości, a szkoda, poprosił bym o jakieś certyfikaty urządzenia pomiarowego, z jaka siłą docisku należy mierzyć, ma to chyba dość duże znaczenie w przypadku "kopert bąbelkowych)

Ciekaw jestem jak by mierzyli jakieś łatwo odkształcalne przedmioty np balon z wodą.. ( zakładając ze by nie pękł)

Co wy o tym sądzicie ? może jakieś propozycje co do urządzeń pomiarowych ?



Tagi:

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#2

Post napisał: markcomp77 » 03 sty 2008, 07:59

rockykon pisze:Co wy o tym sądzicie ? może jakieś propozycje co do urządzeń pomiarowych ?
polecam metodę Archimedesa...
przesyłkę trzeba zanurzyć w wodzie...
objętość wypartej wody jest równa objętości paczki ;)
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: jarekk » 03 sty 2008, 09:23

Wysyłałem paczkę - pani mi też o tym powiedziała. Po czym popatrzyła na na paczkę ( duża i ciężka), popatrzyła na cennik i wzięła "na oko".

Zaniosła na zapleczę ( z trudem, paczka 22kg ) i słyszę "jebudu......" ( metaliczne łomot paczki o podłogę). Częsciom nic się nie stanie ( solidna stal) ale kobietę to mogło zabić :???:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”