Będzie Niemiec dzieci nam germanił!

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#31

Post napisał: oprawcafotografii » 14 lis 2015, 11:20

Niemcami to WY sie nie przejmujcie, tylko Koran wkuwajcie na pamiec.
Przyda sie szybciej niz Wam sie wydaje.

q




mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#32

Post napisał: mc2kwacz » 14 lis 2015, 15:03

Pojęcie wiary mnie osobiście nie dotyczy. Mogę co najwyżej komuś ufać bardziej lub mniej, w określonym zakresie zagadnień. W przypadku kierowania gospodarka kraju jestem w stanie zaufać PO, ew. Petru, nawet w ostateczności czerwonym. Nie jestem w stanie zaufać PiS, Kukizowi, Korwinowi. Opinia powstała na podstawie doświadczeń przeszłości, doświadczeń najnowszych, potencjału intelektualnego (albo jego braku).
Rządy ciemnej masy nie mogą przynieść z zasady nic dobrego. A na losowe przypadki nie ma co liczyć.
Chodzę na wybory KRAJOWE żeby pomóc tym którzy mają szansę rządzić dobrze i przeszkodzić tym którzy w moim przekonaniu nie mogą rządzić dobrze.
Gdybym, był robotniczą amebą z mózgiem sfermentowanym od browaru, i nawet idąc ulicą do lokalu wyborczego nie miałbym wciąż pewności że mój osąd jest słuszny i komu postawić znaczek, wtedy faktycznie lepiej by było żebym nie poszedł wcale i zostawić decyzję tym którzy mają to poukładane. 4 lata to nie jest chwila. To jest 5% życia. Decyzji nie można podejmować pod wpływem chwili, musi być przemyślana.

P.S. Zauważyliście, że w tych wyborach nie padło hasło jakie to mamy w tym naszym (zruinowanym) kraju bezrobocie? Jasne że nie padło, bo bezrobocie jest najniższe od lat, poniżej 10% oficjalnie a nieoficjalnie jeszcze mniejsze. I spada. Warto to zauważyć bo nie wiadomo czy tendencja się utrzyma przy obciążaniu inwestorów dodatkowymi podatkami.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#33

Post napisał: IMPULS3 » 14 lis 2015, 18:53

ma555rek pisze:
IMPULS3 pisze:mc2kwacz Dlatego nie chodzę na wybory aby żadna z nichy mnie nie oszukała i tym samym abym nie miał poczucia tego że przyłożyłem rękę do kolejnych świrów którzy tylko marzą o władzy bez podbudowy tego że odpowiadają za losy wielu ludzi.
To po co się odzywasz zamiast toczyć. Idź do tokarki, wrzeciono stygnie.
Dlatego że zmiany mnie też dotyczą i są robione bez pytania mnie o zdanie więc chyba logiczne że ma prawo do swojego zdania? Po za tym tu się toczy dyskusja a ta jak byś choć trochę chciał się domysleć to wymaga więcej dyskutantów niż jeden...
mc2kwacz pisze:Gdybym, był robotniczą amebą z mózgiem sfermentowanym od browaru, i nawet idąc ulicą do lokalu wyborczego nie miałbym wciąż pewności że mój osąd jest słuszny i komu postawić znaczek, wtedy faktycznie lepiej by było żebym nie poszedł wcale i zostawić decyzję tym którzy mają to poukładane.
Ależ Ty masz fantazję... :) To że to niby ja? :mrgreen: Wiesz, ja nie głosuję bo to tak jak by na ulicy spotkała mnie cyganka i zapytała komu ma powróżyć pomimo że wiem iż wrózyć prawdziwie nie umie. Wolę jednak się powstrzymać od odpowiedzi skoro ktoś ma prze ze mnie mieć gorzej. Z resztą dopóki ci których się wybiera będą mieli poparcie to zmieniać nikt nic nie będzie chciał. To dlatego jest tak wielki nacisk na pójście na głosowanie o czym nikt nie mówi.

oprawcafotografii pisze:Niemcami to WY sie nie przejmujcie, tylko Koran wkuwajcie na pamiec.
Przyda sie szybciej niz Wam sie wydaje.

q
Jak ktoś poczyta biografię twórcy tego......... to mu się odechce uczyć i czytać.... Ale niestety obraza rzekomych uczuć religijnych jest tak mocno doklejona do prawa że nikt głośno nawet o tym nie wspomni tak jak i o treściach samego koranu.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#34

Post napisał: ARGUS » 14 lis 2015, 19:16

Poprawiłem :cry: Tak to jest jak się czyta "na szybko "
Reszta ogólna więc aktualna
Szanuje czyjeś poglądy ale nie za bardzo godzę się na populizm i demagogię wypowiedzi.
Miej człowieku WLASNE zdanie najbardzie kretyńskie ale własne(tak ogólnie -bez przytyków do forumowiczów ale nie cytuj mi medialnych czy partyjnych tekstów bo to jest irytujące.
Poza tym czy nie uważacie Panowie, koledzy(towarzysze-tak byłoby kiedyś)
że aby mówić o zmianach i jakie są i czy są wogule to trzeba mieć je do czego porównać.
Czyli gość co ma 25 wiosen raczej nie ma o tym pojęcia.35 lat no jak sie interesuje ale chyba też nie za bardzo czyli tak na luzie to od 45 lat można świadomie własne zdaqnie powiedzieć A może nie? :twisted:
Poza tym My, Polacy uwielbiamy powtarzać swoje błędy.( PIS replay, i co z tego że to już było ? ) Jeszcze dłuuuuugo musi ta szopka trwać abyśmy nauczyli się odpowiedzialnie głosować - i chodzić na głosowanie.
Tłumaczenie że nie ma na kogo głosować to wymówka bo komuś sie nie chce ruszyć du** z domu. Oddanie głosu nie ważnego to też głos, głos nie zadowolonego wyborcy.
I jak takich głosów będzie ze 20% to te nasze jelity wyborcze w końcu może zastanowi.
A tak w zaokrągleniu 6mln ludzi "zadecydowało"
kto będzie rządził 38 mln ludzi ,fajne nie?
I to na tyle :smile:
Ostatnio zmieniony 14 lis 2015, 19:37 przez ARGUS, łącznie zmieniany 3 razy.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#35

Post napisał: mc2kwacz » 14 lis 2015, 19:18

Argus, zlituj się...

Impuls, ależ zostałeś zapytany! Właśnie miałeś możliwość poprzez wybory pójść za ludźmi którzy reprezentują pewne wartości, idee i cele. Jeśli nie udzieliłeś odpowiedzi, to Twój wybór i teraz ani w najbliższej przyszłości nie miej do nikogo pretensji.
W demokracji w sprawach ogólnych nie pyta się o zdanie jednostek, tylko wszystkich. Większość ma rację i należąc do tej większości ponosi się odpowiedzialność. Ja czuję się odpowiedzialny za to co PO zrobiło dotychczas, bo ich popierałem. I będę dementował te pierdoły o "kraju w ruinie" i zwalczał każdego kto to głosi, od przypadkowego prezydenta poczynając. Ale nie będę się czuł ani trochę odpowiedzialny za to co wykombinuje PiS. Odcinam się od tego całkowicie i tylko mam nadzieję że straty nie będą zbyt duże.
IMPULS3 pisze:Ależ Ty masz fantazję... :) To że to niby ja? :mrgreen:
A tak napisałem? Czy Ty czy nie Ty, to sam sobie odpowiedz :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#36

Post napisał: IMPULS3 » 14 lis 2015, 20:03

ARGUS pisze: aby mówić o zmianach i jakie są i czy są wogule to trzeba mieć je do czego porównać.
Czyli gość co ma 25 wiosen raczej nie ma o tym pojęcia.35 lat no jak sie interesuje ale chyba też nie za bardzo czyli tak na luzie to od 45 lat można świadomie własne zdaqnie powiedzieć A może nie? :twisted:
I tak i nie, ale zmiany nawet zaprowadzone przez jeden rząd 4 letni są widoczne więc można je oceniać. To co można robić mając np.50 lat to porównywać warunki w jakich się żyło w jakiś tam latach a ta dyskusja zeszła na inne porównania... :)
ARGUS pisze:Tłumaczenie że nie ma na kogo głosować to wymówka bo komuś sie nie chce ruszyć du** z domu. Oddanie głosu nie ważnego to też głos, głos nie zadowolonego wyborcy.
Absolutnie się nie zgadzam, głos zły będzie też mógł być uznany jako błąd czy pomyłka wyborcy a to nie to samo co ignorancja.
mc2kwacz pisze:W demokracji w sprawach ogólnych nie pyta się o zdanie jednostek, tylko wszystkich.
I o tym cały czas mówię, jeżeli zwiększa się obciążenia podatkowe społeczeństwo, jeżeli zwiększa się wiek emerytalny, wat na dzieci itd. a nie upublicznia zadnego takiego plany albo zamiarów to z demokracją ma to tyle wspólnego co chłop pańszczyżniany.

A i jeszcze coś dodam. Lat temu moze 2-3 pojechałem do przychodni bo jakieś jak to fachowo jest nazywane obce ciało wpadło mi do oka. Byłem tam około 13, przede mną był jeden gość który czekał od rana, gość ewidentnie w ubraniu roboczym prosto z pracy, zakrywający ręką oko bo widać było że go boli. Na moje pytanie od kiedy czeka -od rana! :shock: Więc czekamy kolejne minuty i wchodzi strażnik więzienny z więzniem zakutym w kajdanki na rękach i nogach. Po czym po chwili przychodzi lekarka, wchodzi oczywiście najpierw więzień (choć nie było tam jakiegoś bólu czy stany nagłego u niego) i dopiero kolejno ten gość przede mną no i kolejno ja.
I teraz, ja rozumiem wszelkie durne procedury ale jak ktoś kto pracuje jest traktowany jak niechciana osoba a więzień ma pierwszeństwo to dla mnie rządzący tym krajem są nie godni mojego głosu. I taka jest nagminna praktyka. Jest cała masa rzeczy do zmienienia a prawda jest właśnei taka ze co jeden rząd to zmiany byle czego a nie tych rzeczy co trzeba.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#37

Post napisał: ARGUS » 14 lis 2015, 20:32

Od 35 lat -około jesteśmy "na swoim" czyli w demokracji a rozliczamy tylko 4 lata ?
Juz rząd solidarności spieprzył nam przyszłośc nie umożliwiając wprowadzania poprawek do konstytucji
Następny zafundował nam konkordat i panie świeć nam nad dusza cały czas 30% społeczeństwa dyktuje nam warunki (taka jest frekwencja) Podobno Polska jest wartościa nadrzędną ale jak się posłucha rolników (krus chyba 350 zł na kwartał) górników (trzynastka , czternastka,barburkowe) WSWiA (45lat na emeryturę )elektrownia (deputat na prąd)i tak można długo - to niestety ale ktoś na to musi zarobić.
Mając 50 lat nie tylko można porówanć jek się żyło " w jakiś tam latach" ale jaki był nasz kraj w tych latach i zmiany są gigantycczne. Każdy z nas chciałby szybciej, wiece, lepiej,
ale jak rząd -którykolwiek próbował wprowadzać reformy to robiły sie białe miasteczka , zielone miasteczka, bo my nie chcemy zmian? Cięzko podawać argumenty jakiegkolwiek komus kto uważa że nie musi porównywać tego co było kiedyś bo to nie ważne.
Kiedyś był podatek od ponadnormatywnych wynagrodzeń, nakaz pracy, wszechwładna milicja i sądy, przysługiwało mieszkanie 10 m2 na osobę o to wcale nie tak dawno
Nie chodź kolego na wybory , nie głosuj bo Oni i tak tego nie uwzględnią
(teoria jak za PRL-u) Ale i porównanie przychodni to relikt dawnych lat
Płacisz ZUS -ta firma nigdy nie byyła zreformowana -i to co ZUS Ci daje to masz.
Znasz kraj gdzie nie ma kolejek do specjalistów? Podobno Dubai ale pewny nie jestem.
A może nam potrzebny jakiś zewnętrzy wróg żebyśmy przestali się żreć między sobą ?


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16220
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#38

Post napisał: kamar » 14 lis 2015, 20:39

IMPULS3 pisze:[. I dopóki będą partie to nie ma mowy abym uznał kogokolwiek za godnego uwagi
Toż miałeś możliwość głosowania na wyznawców takiej teorii :) reprezentujących bardzo szerokie spektrum. Od scyzoryka po Morawieckiego :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#39

Post napisał: IMPULS3 » 14 lis 2015, 20:56

ARGUS pisze:A może nam potrzebny jakiś zewnętrzy wróg żebyśmy przestali się żreć między sobą ?
A kto tu się żre? :) Mam wrażenie że się nie rozumiemy do końca. Nie da sie porównać tego jak się żyło 50 lat temu tak samo jak się żyło 150 lat temu. I polityka tu nie ma nic do rzeczy. Rozwój technologiczny za to tak. Niedawno poprawiałem sobie ząbki i mówiąc całkowicie poważnie praktycznie zero nieprzyjemności podczas zabiegów. Ale to zasługa nie tylko pana doktora ale przede wszystkim technologii i zapewne niezliczonej ilości ludzi zaangażowanych w to aby doszło to do poziomu jaki jest obecnie. I jak chcesz to porównać z tym co było 20 lat temu? To samo mozna powiedzieć o choćby samochodach, te co były a te co są też bez porównania. Natomiast to nie zasługa polityki tylko technologii i ogromnej pracy kilku pokoleń.
To samo dotyczy gospodarki, to nie rząd daje pieniądze jak to sobie sam nazwał tylko rozdziela to co pozabierał ludziom. Więc skąd ten zachwyt tymi czy tamtymi?
Osobiście uważam że jak ktoś ma pracę i dochód taki że moze coś zostawić z miesiaca na miesiac to życie dziś jest dość dobre i narzekać nie powinien. Z resztą jak ktoś pracuje to też zazwyczaj tak jest. Co nie znaczy że mam mieć zasłonki na oczach i tylko słuchać tego co powie jakiś polityk i bezkrytycznie wszystko przyjmować.

[ Dodano: 2015-11-14, 20:58 ]
kamar pisze:Toż miałeś możliwość głosowania na wyznawców takiej teorii :)
Niestety moze się pomylę ale zbyt dużo tam jest różnych powiazań aby to było prawdziwe...


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16220
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#40

Post napisał: kamar » 14 lis 2015, 21:03

IMPULS3 pisze: Niestety moze się pomylę ale zbyt dużo tam jest różnych powiazań aby to było prawdziwe...
Z takim podejściem to powinieneś chodzić na wszystkie wybory i dopisywać siebie :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”