Będzie Niemiec dzieci nam germanił!

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Będzie Niemiec dzieci nam germanił!

#1

Post napisał: jasiu... » 11 lis 2015, 16:40

(tak na przekór Rocie, przecież śpiewanej dziś 11 listopada tu i ówdzie).

A zaczęło się w styczniu.

Polska Władza (to jeszcze nie był PIS) stwierdzia, że co niektóre celebryty polskiej telewizji mają swoje potrzeby, a więc, żeby wystarczyło na The Voice of Poland, trzeba było tu i ówdzie przyoszczędzić. No to zlikwidowano transmisję z satelity Astra. Do sylwestra były tam Polonia, Kultura, Historia i Info. Od nowego roku pozostało TRWAM. Tak że, jeśli czasem jasiu namawia was do miłosierdzia, to już wiecie, jaką jedyną telewizję może oglądać :lol:

Wcześniej tysiące Józków Cebulaków, dorabiających się nad Renem, czy w innej Szwabii, mogło mieć dość dobry kontakt z ojczyzną, właśnie za pośrednictwem satelity. Kupował taki płaską antenkę, mocowaną do barierki balkonu, czy maleńki zestawik, taki jak do kampera i mógł sobie Pospieszalskiego, czy Piotra Kraśkę na żywo pooglądać. Od stycznia szlaban, nie będzie więcej Astry dla Cebulaków.

Niby jest transmisja z Eutelsata, tylko że w Niemczech potrzebna jest antena 90 centymetrów, a na montowanie takiego sprzętu wynajmujący mieszkanie zwyczajnie się nie zgadzają.

No cóż, w kablówkach są przecież pakiety międzynarodowe, polski też można znaleźć. Problem w tym, że i z kablówki (mam Unitymedia) TVP Info zniknęło od 1 listopada (też nie za rządów PIS!). W tej chwili w pakiecie polskim jest:

1. TVP Polonia, gdzie nawet Teleekspres jest nadawany z półgodzinnym opóźnieniem (o 17.30). Oprócz tego stare odcinki Barw szczęścia i co tam z półki podczas odkurzania spadło.

2. iTVN, gdzie królują ugotowani, sprzątaczki, miasto kobiet i Kuba Wojewódzki.

3. TVS czyli Silesia, ten kanał doskonale rozumieją Niemcy, bo w większości słychać na nim austriackie szlagry. Do tego Schlesien Journal i parę seriali (Alf, Bonanza, MacGyver).

Przyjemność oglądania powyższych cudów, okraszonych mocno (szczególnie w Polonii) reklamami leków na hemoroidy oraz polskich ubezpieczeń kosztuje miesięcznie tylko 8 ojro bez centa.

W związku z czym, Józek Cebulak musi oglądać Ligę Mistrzów (z Lewandowskim), czy formułę na RTL, bo alternatywy nie ma.

Dla tych, którym trzeba wytłumaczyć jak Czesiowi, to tłumaczę, że Józek Cebulak płaci w Polsce podatki i to jakie. Wszystkie zaoszczędzone pieniądze przesyła do Polski, gdzie żyją jego józkowe dziecka, z żoną. A że od każdego wydanego pinionżka trzeba WAT zapłacić, a czasem (jak Józek tankuje tańszą, w Bolesławcu) i akcyzę, to się okaże, że podatki Józek płaci całkiem niemałe. A skoro płaci, to mógłby przecież coś dostać, choćby tego Kraśkę z Astry.

Widocznie jednak rządowi nie zależy np. na dzieciach polskich emigrantów, niech oglądają niemiecki KIKA, niech się germanią. Bo gdyby zależało, to może na ten jeden transponder dla Polaków znalazła by się kasa. Ot jeszcze jeden przykład, co są warte słowa rządów na temat Polaków, mieszkających na zachodzie Europy.

Jak się szacuje, likwodacja nadawania z Astry pozbawiła możliwości oglądania polskich programów ok. 6 milionów ludzi (nie tylko tych z polskim obywatelstwem) w Niemczech, Francji, Holandii, na Wyspach i ogólnie na zachód od Odry. To takie podsumowanie na dzień niepodległości, a miało być ciut patriotycznie.



Awatar użytkownika

zista
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:56
Lokalizacja: A12

#2

Post napisał: zista » 11 lis 2015, 17:14

Patryjot z Westfalii...też masz "problem"...bez polskiej TV i propagandy żyć nie możesz? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: ARGUS » 11 lis 2015, 18:24

jasiu...
coś źle kombinujesz z tymi żalami bo jeśli:
...zaoszczędzone pieniądze przesyła do Polski, gdzie żyją jego józkowe dziecka, z żoną...
to nikt mu dzieci nie germani bo one nie ogladają niemieckich tylko polskie programy.
Poza tym nie mówimy tu o zadnych emigrantach tylko o gastarbeiterach a to spora różnica.
No i na koniec jeśli ten "Józek Cebulak" ma tak przesrane z podatkami i z cena paliwa w rodzinnym kraju to niech wybierze sobie kraj mlekiem i miodem płynący i tam sobie żyje
ku*** jak mnie takie roszczeniowe podejście wpienia
Personalnie jasiu... z westwalii (nie z Polski z Westwalii niech polaczki wiedzą gdzie zarabiam kasiorę , a co) jak już tankujesz w bolesławcu tą tańszą benzynę to siądż sobie pod dystrybutorem i zastanów się czy niepodległość i patriotyzm rzeczywiście polega na tym żeby Polski pracownik pracujący za granicą miał polska telewizje z małej antenki???
A nie łaska opłacić i zainstalować dużą albo wykupic kabłowką .. pewnie nie bo trzeba:... Wszystkie zaoszczędzone pieniądze przesyła do Polski, >>>>i patriota się cholera znalazł .
Polak potrafi jednak zrobić z siebie dziada i żebraka ile by nie zarabiał to zawsze jest mało , drogo no i rząd mu telewizje odciął i dzieci zgermani --dla mnie rzenada


Autor tematu
jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 11 lis 2015, 18:43

mam to w nosie, bo stać mnie na te 8 ojro, tylko że za te pieniądze nic nie ma. Wszystkie stacje są beznadziejne. W porównaniu z pakietami francuskim (wszystkie 5 państwowych za 2.99) czy włoskim, to zupełne dno. A w moim przypadku mam absolutny brak możliwości korzystania z Eutelsata, no cóż, sam wybrałem.

I nie rozumiem, czemu Włoch ma w pakiecie wszystkie RAI-e, czemu Chorwat za 4 programy płaci 2.99, a Polak nie może zapłacić za jedynkę, dwójkę i Info, za to dają mu półniemiecki TVS i iTVN? A ja nie chcę Wojewódzkiego!

Oprócz Józka Cebulaka mieszka tu sporo polskich rodzin, które uciekły nad Ren przed polskim bezrobociem i mają tu swoje dzieci.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#5

Post napisał: IMPULS3 » 11 lis 2015, 18:44

ARGUS,

Prosty dostęp do TV to też jakaś tam promocja kraju i wiele innych rzeczy które za tym idą....


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: ARGUS » 11 lis 2015, 18:52

Ja wszystko rozumiem :smile:
Też chciałbym w SWOIM kraju rzeczy których nie ma i MOJ kraj ma to w du***
(nie ważne jaki rząd każdy z dotychczasowych miał to w du***) więc mam jeszcze sie dodatkowo pałować bo za granicą nie ma TV POLONIA ?
A promocja kraju to nie prosty dostęp do TV tylko mądra profesjonalnie skonstruowana kampania promocyjna nie koniecznie na polskich kanałach
I nie podpieram sie germanizacją dzieci i patriotyzmam w dzień niepodległośc wypowiadając własne zdanie. ( Nie zawsze słuszne ale MOJE)

PS Jasiu kup sobie w Polsce n+ i zainstaluj gdzie tam nieszkasz za 30 PLN będziesz miał polskie programy.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 18:57 przez ARGUS, łącznie zmieniany 1 raz.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16237
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#7

Post napisał: kamar » 11 lis 2015, 18:57

IMPULS3 pisze:ARGUS,

Prosty dostęp do TV to też jakaś tam promocja kraju i wiele innych rzeczy które za tym idą....
Do promocji potrzebna jest tez wola drugiej strony. Konia z rzędem temu co znajdzie polski program w tańszym hotelu czy motelu w Niemczech.


Autor tematu
jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#8

Post napisał: jasiu... » 11 lis 2015, 19:55

ARGUS pisze: PS Jasiu kup sobie w Polsce n+ i zainstaluj gdzie tam nieszkasz za 30 PLN będziesz miał polskie programy.
Chętnie. Problem w tym, że na N+ musiałbym ustawić antenę na Eutelsata i musiałaby to być antena minimum 90 cm. W mojej sytuacji jest to absolutnie technicznie niemożliwe.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#9

Post napisał: ARGUS » 11 lis 2015, 20:12

No to masz przesrane
Bo jak tu żyć bez telewizji, no jak żyć...
wracaj do Polski tu masz programów jak mrówków


Autor tematu
jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#10

Post napisał: jasiu... » 12 lis 2015, 16:04

Programów jak mrówków, faktycznie, jak jeszcze służba zdrowia będzie na podobnym poziomie, to pewnie bym się zastanawiał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”