Przeczytaj ..... , zanim zapłacisz abonament RTV

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Przeczytaj ..... , zanim zapłacisz abonament RTV

#1

Post napisał: WZÓR » 02 sty 2015, 17:09



Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 10
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#2

Post napisał: Grawer.Gift » 02 sty 2015, 17:45

Potrafi się cenić ale co ważniejsze została doceniona i opłacona.
Ale kiedy przypomnę sobie częste wpisy osób po zawodówce wypowiadając się w tematach o poszukiwaniu pracowników i tezę ,,trzeba się cenić " podczas kiedy jakoś nie ma chętnych na docenianie , to wydaje się ze może dobrze ze są osoby które znają swoją wartość i są osoby które są za to gotowe zapłacić.

Uważasz ze 100zł za godzinę by jej wystarczyło ?

Ciekawe na ile swoją robotę wyceniałby specjalista np tokarz o godzinie 23 w sylwestra?
Robiłby za 50 zł za godzinę ?


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#3

Post napisał: jasiu... » 02 sty 2015, 17:59

Grawer.Gift pisze:Ciekawe na ile swoją robotę wyceniałby specjalista np tokarz o godzinie 23 w sylwestra?
Robiłby za 50 zł za godzinę ?
Ciekawe, ilu ludzi zdecydowałoby się w Sylwestra na włączenie telewizora, gdyby miał wystąpić tam tokarz z uworem zatytułowanym "planowanie czoła".

A poważnie, miałem okazję prywatnie rozmawiać z Beatą Kozidrak i odniosłem wrażenie, że to bardzo sympatyczna osoba. Czy stawka jest wysoka - nie wiem, nie wiem po prostu, ile telewizja zapłaciła np. Kammelowi (przez dwa "m") który śpiewać zdaje się nie potrafi. Może faktycznie w takich imprezach obowiązują podobne stawki, co można zaobserwować choćby po tym, jaki styl życia co niektóre gwiazdy prowadzą.

Awatar użytkownika

Artu66
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 21 gru 2010, 16:46
Lokalizacja: Winnica

#4

Post napisał: Artu66 » 02 sty 2015, 18:04

No cóż, było się uczyć śpiewania, a nie obróbki skrawaniem :lol:

Mariusz, a wiesz ile zarabia Twój prezydent co miesiąc :roll: Taka Kozidrak, to przy nim Pani Pikuś :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#5

Post napisał: mc2kwacz » 02 sty 2015, 20:40

Prezydent zarabia nie więcej niż niejeden "celebryta" i kilka razy mniej niż niejeden prezes firmy. A jest to jedna osoba w państwie, na najwyższym stanowisku, i przypada na nią 500 Kozidraków, Kammeli i innych.

To bardzo popularny temat. Lud pracujący, szara masa powtarzalnych, zastąpialnych, nic nie znaczących i przemijalnych bez śladu po swoim istnieniu (poza najbliższa rodziną) ludzi, ma regularnie pretensje, że istnieją indywidualności które potrafiły się wybić ponad przeciętność i jeszcze ŚMIĄ mieć z tego profity :)

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#6

Post napisał: RomanJ4 » 02 sty 2015, 20:59

Obrazek
... możesz zostać Prezydentem!


:mrgreen:
pozdrawiam,
Roman


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#7

Post napisał: IMPULS3 » 02 sty 2015, 22:07

mc2kwacz pisze:Prezydent zarabia nie więcej niż niejeden "celebryta" i kilka razy mniej niż niejeden prezes firmy. A jest to jedna osoba w państwie, na najwyższym stanowisku, i przypada na nią 500 Kozidraków, Kammeli i innych.

To bardzo popularny temat. Lud pracujący, szara masa powtarzalnych, zastąpialnych, nic nie znaczących i przemijalnych bez śladu po swoim istnieniu
To jest choroba tego świata i to nie ostatnich lat, od niemal zawsze było i jest że aby jedni mieli więcej inni mają mniej. I nie ma mozliwości tego pogodzić.
I mylisz się jeżeli myślisz że nic nie masz po ludziach którzy kiedyś żyli i pracowali, po prostu pracowali.

Dobrze że porównałeś prezydenta do celebrytów bo to trafione porównanie jeśli chodzi o parcie na szkło, gorzej z efektami. :)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#8

Post napisał: mc2kwacz » 02 sty 2015, 23:56

To nie jest choroba, tylko przyroda tak wymyśliła, że (również) ludzie nie są równi, ze wszystkimi tego konsekwencjami. nie tylko nie są równi, ale wręcz ciężko znaleźć 2 podobnych.
Świat napędzany jest przez asymetrie.
Co do ludzi, są tacy którzy wiele dobrego lub złego zrobili albo w inny sposób zapisali się, mniej lub bardziej. I są tacy, których urodzenie życie i śmierć nie pozostawiły śladu a ich istnienie nie miało żadnego znaczenia, to znaczy większego niż szum prawdopodobieństwa.

Awatar użytkownika

Artu66
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 21 gru 2010, 16:46
Lokalizacja: Winnica

#9

Post napisał: Artu66 » 03 sty 2015, 09:51

mc2kwacz, chodziło mi personalnie o prezydenta Oławy :mrgreen:
Ale stare przysłowie mrówek mówi: było się uczyć, i nie narzekać teraz, że mam gorzej :razz:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika

Autor tematu
WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#10

Post napisał: WZÓR » 03 sty 2015, 10:52

Artu66 pisze:mc2kwacz, chodziło mi personalnie o prezydenta Oławy :mrgreen: ....
Heee....
Prezydenta nie mamy , ale zarobki burmistrza są mi znane ....., niestety. :mrgreen:

http://www.osi.olawa.pl/wydarzenia.php? ... strz_Olawy?

Do Pani Kozidrak nic nie mam ..... , jak byłem młody , to nawet chętnie słuchałem Jej utwory.
.... nie wkurza mnie fakt ile zawołała za ten ,,występ'' na scenie , a to , że tyle Jej dali.
W TV są liczne fundacje , na ich apel typu wyślij SMS ,,POMAGAM" często odpisuję , ale widząc jaki prezent TVP2 zrobiła w sylwestra w części z publicznych pieniędzy to ręce opadają.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”