Które buty do <> 300 zł :)

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Które buty do <> 300 zł :)

#1

Post napisał: Zienek » 09 gru 2014, 20:44

Witam,

Dostałem dofinansowanie mikołajowe na buty robocze.

Spodobały mi się DeWalt Bolster dostępne w Castoramie.
Podczas minutowej przymiarki są lepiej wyprofilowane w środku od Bety.
Ich wygląd pozwala w nich śmigać po mieście bez siary, że się w trumniakach chodzi.

http://www.castorama.pl/buty-dewalt-rozmiar-44.html

Dzwoniłem do przedstawiciela DeWalta.
Nie wiedzą nic o tym modelu.
Jakiś producent coś wyprodukował i poprosił o brand, żeby to sprzedawać w marketach.

Ktoś mi coś wspominał o Timberland'ach ale nie jestem pewien.

Dlatego ich nie ma w oficjalnych katalogach DeWalta.
DeWalt robi wiertarki i szewców nie zatrudniają. (Podobnie jak Esab nie produkuje masek spawalniczych).

Na żadnych skąpcach ani opineo nie ma za dużo opinii o butach. Mechanicy jacyś skryci, albo nieinternetowi.

Macie jakieś sugestie? Jakie buty robocze nosicie?

Pozdrawiam,
Zienek



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11576
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 09 gru 2014, 20:57

praktyczne... :grin:
Obrazek
pozdrawiam,
Roman


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: 251mz » 09 gru 2014, 22:33

Zienek,
Ja mam bety za 100zł.
Jedne letnie i drugie zimowe.
Przymierzone i kupione w pobliskim metalowym.
Puki co się sprawdzają ;)


niesubordynowan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:46
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: niesubordynowan » 10 gru 2014, 00:26

Przez tych naście lat nanosiłem się różnego obuwia i mam zdanie wyrobione - nie opyla mi się drogich kupować, a tanie to mogą być japonki na plażę. Te najtańsze to się rozlecą a i ochrona w nich nikła.
Te drogie nie są warte swojej ceny z dwóch powodów. Pierwszy powód jest taki, że kiedyś przysżło mi pracować w tej słynnej Szwajcarii. Raz dostałem obuwie, które u nas chodzi po 300-400 zyla. Było bardzo sztywne i niewygodne ale rok wytrzymało. Innym razem dostałem buty, które w naszym kraju i po 600 PLN widziałem. Nawet miesiąca nie przeżyły. Wszystkie szwy się posypały. Gdybym sam za nie płacił to bym się chyba poryczał w kolejce do reklamacji. Drugi powód też jest istotny. Mam te buty na nogach codziennie po wieeeele godzin. Nie wyobrażam sobie chodzić w jakimkolwiek obuwiu, eksploatowanym w ten sposób, więcej niż rok. Ono jest poniewierane, przepocone, brudne, poodzierane i co tylko (taka specyfika roboty, że to nie spacerki a ciężka orka). Tych ładnych szmacianych, co to wyglądają jak sportowe ale mają protektory też nie chcę. W mojej robocie poprułyby się w tydzień. Z tego samego powodu nie kupuję też drogich ciuchów roboczych, bo i tak wiecznie mam brudne, pozahaczane, podarte.
Od kilku lat noszę najczęściej nabukowe obuwie Strzelce Opolskie, ze względu na relację cena-jakość. Niedawno miałem buty kupione w biedrze za jakieś 80 złotych chyba (bo czasem człowiek musi kupić coś na gwałt i bierze niby pierwsze lepsze, żeby tylko mieć) i byłem mega zaskoczony. Pozytywnie zaskoczony. Wytrzymały około roku, co jest niezłym wynikiem jak na sposób ich użytkowania.


ZiG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 05 mar 2009, 22:39
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: ZiG » 10 gru 2014, 08:14

Ja polecam firmę BASE. Masz ogromny wybór na miejscu u siebie w mieście. Za moje dałem około 180 zł jakieś 4 lata temu i jestem zachwycony bo to bardzo wygodne buty z naturalnej skóry. Bardzo dobrze wykonane. Były też takie modele z 400-500 jak lubisz więcej wydać :)

http://www.baseprotection.pl/


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#6

Post napisał: Damradę » 10 gru 2014, 08:30

Kup za 69zł w Lid.. tak jak ja zrobiłem , rok przechodzisz spokojnie i wyglądają też dobrze (to nie wybieg) a za resztę kasy zaproś kolegów na piwo i to będą lepiej spożytkowane pieniążki jak w pierwszej opcji :mrgreen: Dlaczego? Miałem sporo butów roboczych w swojej karierze hehe i opcja pomiędzy 150zł a 300 zł za but nie przynosi wzrostu jakości niestety,chyba ,że wizualne i komuś na tym zależy .But roboczy ma być w miarę możliwości wygodny, bezpieczny , i nie cuchnąć po tygodniu użytkowania, a za cenę 150zł spokojnie można już takie kupić,tylko nie będą się nazywały DeWalt Bolster :sad:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#7

Post napisał: dance1 » 10 gru 2014, 19:36

także niejednego buta nosiłem od tańszych przez cat-y timberlandy, magnumy o martensach nie wspomnę (szybko poleciały, co mnie zdziwiło).
W tej chwili firma w standardzie zamawia dunlop-y jak chcesz coś lepszego dopłacasz, ludzie chodzą i biadolenia nie słyszę, buty można wymieniać co pół roku ale bezproblemowo wytrzymują 2+ roku, także chyba warte polecenia.

http://pl.sportsdirect.com/mens/mens-safety-boots
I don't like principles, I prefer prejudices


logicsys
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:25
Lokalizacja: Norwegia

#8

Post napisał: logicsys » 10 gru 2014, 21:04

W firmie, uzywaja ciuchy firmy "wenaas". Buty calkiem spoko, ostatnio gosciowi 500kg na nogi poszlo i gdyby nie buty zostal by piratem. Rok na mojej nodze wytrzymuja, pozniej sznurowki sie koncza. Ale to ile but wytrzyma, to pojecie wzgledne. Zalezy jak komu nogi pachna :D
byl Spnner PD, CTX 310 eco (sinumerik 840D, 810, autoturn, shopmil)

jest Mazak integrex 400 (mazak matrix) Anayak HVM3800 (Heidenhein 426), gibbscam


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#9

Post napisał: dragon44 » 15 gru 2014, 19:11

a ja od miesiąca użytkuje takie obuwie Dzięki plastikom jest lżejsze od tych co nosiłem wcześniej, już nie pamiętam ile, ale wiem że je ważyłem i różnica była znaczna, jak chcesz to je zważę ;) a tak się podczepię, wiecie może czy jakaś firma robi buty robocze w rozmiarach "nieokrągłych", tj. 43,5? bo kurde 43 za małe, a 44 co mam teraz to trochę kajaki...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”