ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

bartoszmista
Posty w temacie: 5

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#81

Post napisał: bartoszmista » 12 mar 2018, 19:09

strikexp pisze:
12 mar 2018, 18:58
(...) Bo to bardziej stanowisko konstruktor maszyn co spawa, wierci i frezuje.
No Panie taki to za najniższą raczej pracować nie przyjdzie :D Może jeszcze żeby wkład własny wniósł do firmy? :D



Tagi:


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#82

Post napisał: strikexp » 12 mar 2018, 19:17

Oj tam, jak studiów nie ma to słaby z niego konstruktor maszyn (nie żeby było na odwrót). Ale musi umieć majsterkować i wiedzieć co się z czym łączy. Po zawodówce ma się taką wiedzę o ile nie zmarnowało się młodości.
Mi przykładowo brakuje takiej umiejętności majsterkowania. Ja umiem tylko programować i rozwiązywać niezłożone problemy :D


1marian1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2018, 15:27

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#83

Post napisał: 1marian1 » 12 mar 2018, 19:34

Jeśli wymagasz wiedzy, zachec człowieka dając na start trochę więcej. Jak człowiek się sprawdzi, a Ty potrafisz prowadzić biznes, daj mu odczuć, że go doceniasz i podnieś stawkę. Uwierz, że Ci się to opłaci. Zyski powinny rosnąć, a Ty bedziesz miał dobrego i zaufanego pracownika. Nie zapomnij tylko, przy rosnących dochodach, dość regularnie podnosić stawke lub nagradzać dobra premia. Wtedy każdy będzie zadowolony i będziesz pewny, że sprawdzony, solidny pracownik nie podziękuję Ci z dnia na dzień.
Pozdrawiam.


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#84

Post napisał: Areo84 » 12 mar 2018, 20:12

@strikexp No to ja bym reflektował, cv mogę wysłać . Tylko obyś nie wymagał zbyt wiele , bo konstruktor ze mnie mierny (właściwie bardziej garażowy Józek) ale jak same niezłożone problemy, szczególnie takie wyimaginowane których nikt inny nie widzi , to ok. Kasa nie gra roli, pracuję dla idei. Myślę że u Ciebie nudno nie będzie.

Kamar wygląda na to że na wolne stanowisko przyglądacza cnc u Ciebie czekał nie będę. Kol. strike Cię przebił, zresztą w klasycznym dla siebie stylu - rozwałką systemu .


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 16237
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#85

Post napisał: kamar » 12 mar 2018, 21:05

Areo84 pisze:
12 mar 2018, 20:12
Kamar wygląda na to że na wolne stanowisko przyglądacza cnc u Ciebie czekał nie będę. Kol. strike Cię przebił,
To nabierzesz bezcennego doświadczenia, gdzie indziej nie do zdobycia :) Tylko nie wiem , czy potem będzie mnie stać na takiego fachmana :)


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#86

Post napisał: pukury » 12 mar 2018, 21:33

Hej.
Więc i może coś dla mnie będzie - za 50% stawki - drapu - drapu :oops:
pzd.
Mane Tekel Fares


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#87

Post napisał: Areo84 » 12 mar 2018, 21:36

kamar pisze:Tylko nie wiem , czy potem będzie mnie stać na takiego fachmana


Wtedy to już możesz pomarzyć :) . Co najmniej stanowisko andiunkta na jakiejś uczelni wyższej czy placówce naukowo-badawczej. Doktorat będzie z problemologii imaginowanej i logiki rozmytej.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#88

Post napisał: strikexp » 12 mar 2018, 23:55

Patrząc na lokalizację Areo84 rozumiem że to żarcik? :)
A skoro już dyskusja zaczęła "żreć" to dodam dwa słowa na temat wysokości pensji z mojego punktu widzenia.
Oczywiście płacenie minimalnej krajowej czy nawet trochę więcej np 2000 zł człowiekowi który skacze przy 2 maszynach po 100.000 zł każda to czyste złodziejstwo. Aż kusi żeby pogadać z konkurencją że za 10.000zł ro***erdoli się te dwie maszyny bo i tak pracodawca może go pociągnąć do odpowiedzialności tylko do 3 pensji. A jak powie w sądzie że miał latać pomiędzy dwoma i nie upilnował to pewnie nic nie będzie musiał płacić.
Ciekawe czy tacy Janusze biznesu kiedykolwiek pomyśleli o takiej sytuacji. To jest jeden z najprostszych sposobów zwalczania konkurencji. Zadbać żeby jej się budżet nie spinał.
Dlatego np w mojej branży IT, poważne kontrakty można podpisać tylko jako firma i nie ma opcji zwykłej umowy o pracę. Żeby przypadkiem ktoś nie storpedował poważnego przedsięwzięcia.

Co innego jak ktoś robi robotę spokojną, na której jakoś specjalnie się nie zarabia. Wtedy minimalna krajowa to aż 3000 (VATowiec) lub 2500 zł miesięcznie płacone przez pracodawcę. A to nie jest takie łatwe co miesiąc tyle zarobić, już nie mówiąc że dochodzą koszty narzędziowe/eksploatacyjne co daje myślę spokojnie 3500zł miesięcznie. To nie jest 350zł które można wyjąć z kieszeni i zapłacić. Na zarobienie takiej sumy trzeba mieć plan. A pracownika nie interesuje czy pracodawca zarabia, pensja ma być i koniec kropka.

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 10
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#89

Post napisał: Butler » 13 mar 2018, 06:58

Co to znaczy spokojna? Albo zap.......sz, albo żegnasz biznes. Kto się nie rozwija, ten się cofa. Jeśli ktoś myśli że puka sobie spokojną robotę za minimalny zysk to długo nie pociągnie z takim tokiem myślenia. Wystarczy jakaś awaria, przestój i pozamiatane.
Do tego jeśli pracownik dostaje ochłapy (bo robota g..no warta), to zazwyczaj na takim stanowisku jest duża rotacja zatrudnienia, a to nie wróży wydajności.
3500zł to z mojej roboty na dwóch maszynach w jeden dzień faktury są.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile maszyn jednocześnie moze obsługiwać operator?

#90

Post napisał: strikexp » 13 mar 2018, 20:08

Butler pisze:
13 mar 2018, 06:58
3500zł to z mojej roboty na dwóch maszynach w jeden dzień faktury są.
Skoro tak to możesz zarabiać 10.000 netto miesięcznie i nadal będą na tobie nieźle zarabiali.
Faktura a czysty zysk to dwie różne rzeczy. Faktura może być na 3500 a czystego zysku tylko 350zł. Jak podzielić 50/50 z pracownikiem to wyjdzie pensja w okolicy minimalnej krajowej (realny koszt pracodawcy 2500zł a przecież są jeszcze urlopy i zwolnienia lekarskie!)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”