Pierwsze początki z CNC

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
krzych42
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2014, 17:28
Lokalizacja: Dębica

Pierwsze początki z CNC

#1

Post napisał: krzych42 » 20 lis 2014, 17:50

Witam. Jestem młodym chłopakiem i mam 20 lat. Jestem po liceum i narazie pracuje sobie dorywczo tu i tam jednak nabrała mnie chęć tak jakby kontaktu z maszyną. Kalkulując sobie wszystko w głowie doszłem do wniosku że maszyny CNC to przyszłość przemysłu i masowej produkcji. Zaczynam od zera jednak chce spróbować. Oglądając i czytając o tym zawodzie wydaje sie to wszystko skomplikowane i wręcz przerażające. Z matmy jestem słaby jednak nie niekumaty a powoli mi do łba wchodzi. Piszę z tego względu do was by spytać was czy jestem w stanie się w tym fachu wynieść w górę czy przepadne na starcie. Oczywiście mimo wszystko i tak spróbuje bo mam zapał i chęci podążenia w tym kierunku. Od zera zaczynając czyli od rozpoczęcia kursu na owe maszyny czytałem tu i tam i słyszałem by wybrać kurs który oferuję jak największą ilość godzin. Zapisałem sie na kurs 180-godzinny i cena mnie nie odstraszyła a wynosi 2000 zł. Niestety już pech na początku bo nawet nie zebrali na jesień grupy i lipa z kursu jednak będę próbował za rok. Powiedzcie sami jak wam było ciężko na początku i czy jest wymagający zawód. W planach (marzeniach) chce zdobyć doświadczenie na tych maszynach i wyjechać za granice ale narazie to abstrakcja...



Tagi:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#2

Post napisał: IMPULS3 » 21 lis 2014, 09:21

krzych42 pisze:ale narazie to abstrakcja...
Jak masz kasiorę na kurs to lepiej kup sobie małą tokareczkę manualna, zacznij skrobać na niej cokolwiek, po pewnym czasie przerób ją na cnc i porób na tym całymi dniami i jak minie pół roku i nie będziesz miał dość to idz w tym kierunku. Z czasem i tak Ci sie znudzi ale przynajmniej nie utopisz pieniędzy w kurs. A maszynkę nawet z niewielką stratą masz szanse zawsze sprzedać.

I co to jest zajść wysoko w tym fachu? :) Bo ci co są wysoko przeważnie robią skomplikowane i odpowiedzialne roboty ale i przez to ryzykowne więc jak masz popęd w tym kierunku to startuj.

Az zarobki to zależy gdzie trafisz...

Awatar użytkownika

KrystianRet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:43
Lokalizacja: Nowy Targ

#3

Post napisał: KrystianRet » 21 lis 2014, 12:09

A gdzie polecacie zrobić taki kurs?
"Słowa palą, więc pa­li się słowa. Nikt o treści po­piołów nie pyta."

Awatar użytkownika

sajo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:16
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: sajo » 21 lis 2014, 12:18

a kto poleca taki kurs? nikt nie poleca.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”