Rekrutacja na Studia Podyplomowe CAD/CAM/CNC!!!

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
studentka21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014, 14:28
Lokalizacja: warszawa

Rekrutacja na Studia Podyplomowe CAD/CAM/CNC!!!

#1

Post napisał: studentka21 » 15 paź 2014, 21:27

Szanowni Państwo!!!
Informujemy, że trwa rekrutacja na kolejną X edycję Studiów Podyplomowych, pt: „Projektowanie w systemach CAD/CAM oraz programowanie CNC".

Zajęcia rozpoczynają się : 7-8 marzec 2015r. Studia prowadzone są na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Mamy już kilku chętnych!!!


Studia przeznaczone są dla osób pragnących:

• pozyskać bardzo wyszukaną wiedzę i umiejętności w zakresie procesu przygotowania produktu, technologii, programowania obrabiarek CNC.
• zdobyć wyższe kwalifikacje w ciekawym i poszukiwanym obszarze oraz zostać rozchwytywanym specjalistą przez pracodawców.
• zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę i wyższe zarobki.
• uporządkować i rozwinąć posiadaną wiedzę w bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie.
• uzyskać dyplom Politechniki Warszawskiej oraz certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje w obszarze CAD/CAM/CNC.
• realizować samodzielnie wysoko zaawansowane projekty w systemach CAD/CAM i na obrabiarkach CNC.

Dodatkowe informacje, znajdują się na stronie internetowej:
www.cadcamcnc.edu.pl
W przypadku Państwa zainteresowania ofertą studiów, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na w/w stronie
i/lub zgłoszenie e-mailowe na adres: [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem.

Serdecznie zapraszamy,
Politechnika Warszawska Wydział Inżynierii Produkcji.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 16 paź 2014, 17:59

to aż podyplomowych trzeba zeby poznać jakis system ?
a z tym rozchwytywaniem to nie bylbym taki pewien hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4771
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#3

Post napisał: pitsa » 16 paź 2014, 21:59

bartuss1 pisze:to aż podyplomowych trzeba
Podyplomówki to uczenie się przez całe życie - "lifelong learning".
Uczelnie to robią żeby mieć co robić ale nie mają na to monopolu.
Jak chcesz to możesz zacząć pisać podręczniki i nawet szkołę CyNyCy założyć. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


burzaxxx
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 25 wrz 2010, 20:22
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#4

Post napisał: burzaxxx » 16 paź 2014, 22:14

bartuss1 pisze:to aż podyplomowych trzeba zeby poznać jakis system ?
a z tym rozchwytywaniem to nie bylbym taki pewien hehe
jak bedziesz chciał 12 zł brutto na godz. to się będą zabijać o takiego pracownika ;)
Mazak/Mazatrol-Haas-NUM-GibbsCAM

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 17 paź 2014, 20:17

Mastercama znam od podszewki - modelowanie brylowe i obrobka do 5 osi wlącznie z konfiguracją maszyny itd, liznąłem sinumerika 810 t, znam trochę fanuca, reszta wynika zwyczajnie z praktyki, po co mi studia podyplowmowe, skoro mialem wytluczony na blache mastercam? maslo maślane? teraz na przyklad jesli wyskoczylaby koniecznośc przesiadki na inny system, to wiele problemow by nie bylo, kwestia przyzywczajenia się do komend dotyczących np modelowania czy tez tworzenia operacji i zabiegów a potem konwersji na g kody. cizby edukacja z roku na rok schodziła na psy ?
w podrecznikach juz o mnie pisali, jakies doktorskie wypociny
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#6

Post napisał: pprzemo88 » 17 paź 2014, 20:50

po co mi studia podyplowmowe, skoro mialem wytluczony na blache mastercam
Zebys mogl powiedziec komus "ty mi tu nie pierd.....l ja wiem lepiej bo mam studia podyplomowe" :mrgreen:

A prawda jest taka ze sporo osob nadal wierzy i bedzie wierzyc ze papierek studiow daje prace i duza kase. WG mnie porzadne technikum o podobnym programie nauczania 5 letnie mialo by 100 razy wieksze wziecie.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 929
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#7

Post napisał: Pneumokok » 17 paź 2014, 22:35

Tak się niestety składa, że kończyłem ten wydział. Ludzi, którzy znają się tam na praktycznej obróbce skrawaniem jest może ze 3-4. Reszta to teoretycy. Nie wiem jak na podyplomówce, ale na dziennych studiach to dramat - sama teoria. Maszyny widziałem tylko zza płotu.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


Autor tematu
studentka21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014, 14:28
Lokalizacja: warszawa

#8

Post napisał: studentka21 » 20 paź 2014, 12:03

Mówcie co chcecie, ale jeżeli ktoś się wypowiada niech najpierw to sprawdzi ... skończyłam ten wydział i jestem bardzo zadowolona.
Studia podyplomowe są bardzo i wąsko wyspecjalizowane i o niebo różnią się od innych szkoleń. 70 % zajęć to były same laboratoria, a wykładów było tyle co jest potrzeba i aby nauczyć się myśleć i wykorzystywać wiedzę praktyczną ... nikt nie ględził masy zbytecznej teorii. Wykładowcy nie są zwykłymi teorykami tylko są to ludzie, którzy znają się na rzeczy i pracują w przemyśle. Na żadnym kursie nie nauczycie się tego co na studiach podyplomowych. Kurs trwa ile? 3 dni, tydzień, dwa niech miesiąc... i co tam się nauczysz? bhp? posłuchasz jak uruchomić maszynę, ewentualnie ja obsłużyć z grubsza jak funkcjonuje .. na podyplomówcde uczysz się, musisz samodzielnie wykonać projekt, następnie wykonać obróbkę projektu i technologii, wykonać pracę na maszynie, a potem samodzielnie ją pomierzyć. Poza nazwą studia nie mają nic wspólnego z kursem..,a porównując koszt studiów, a koszt kursu nie jest taki wielki, a różnica między praktyka i wiedzą jaka można posiąść .. jest bardzo duża.
sylwia


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#9

Post napisał: pprzemo88 » 20 paź 2014, 15:48

Super..........
Ale dla kogos ta oferta ? bo chyba nie dla nas bo to raczej wielu z tu obecnych na forum moglo by tam uczyc waszych wykladowcow obrobki skrawaniem i wykorzystania CAD/CAM w pracy..
Widac nikt nie zrozumial ze potrzeba roboli do pracy na maszyny a nie dyrektorow czy kierownikow.
skończyłam ten wydział i jestem bardzo zadowolona
Cieszymy sie z tego razem z toba a teraz pochwal sie jaki detal i za ile tys wykonalas samodzielnie i na jakiej maszynie.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


cosmonet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Mazowsze

#10

Post napisał: cosmonet » 20 paź 2014, 16:18

70 % zajęć to były same laboratoria
... a ja w pracy przez 8 godz. dziennie mam 100% "laboratoria"!!!

Znam jedną osobę, która to skończyła - wwalił w to 8 koła - i teraz żałuje!!! Więcej przez miesiąc przy maszynie się nauczył , niż przez rok studiów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”