Początek firmy - pomoc, dyskusja.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#11

Post napisał: skrzat » 13 sie 2014, 22:20

zarejestruj się jako bezrobotny i jak jesteś młody to na 100% dostaniesz 20k bezzwrotnej dotacji na podjęcie działalności z UP - jak dobrze wniosek napiszesz


Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!

Tagi:


Autor tematu
lukidunaj
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:36
Lokalizacja: Toruń

#12

Post napisał: lukidunaj » 13 sie 2014, 23:35

skrzat pisze:zarejestruj się jako bezrobotny i jak jesteś młody to na 100% dostaniesz 20k bezzwrotnej dotacji na podjęcie działalności z UP - jak dobrze wniosek napiszesz
Jeśli chodzi o dotacje to mam kontakt z dobrą kobietą która się tym zajmuje już od dłuugiego czasu więc myślę, że to nie problem. Dlatego nie zawracam sobie na razie tym głowy.

Na razie muszę zrobić wstępny kosztorys.

mc2kwacz
rozumiem i dzięki za jakieś konkrety. Dlatego też myślałem akurat o tym GDS'ie o którym pisałem w pierwszym poście. Jeśli chodzi o kupno, sprawdzenie maszyny to też nie jest większy problem ponieważ mam od tego fachowca. Muszę tylko podjąć decyzję jaka to będzie maszyna.
A macie jakieś linki do dobrych sklepów, które mają w ofercie płytki, noże itd ?


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#13

Post napisał: oprawcafotografii » 14 sie 2014, 06:20

lukidunaj pisze:...
Jeśli chodzi o dotacje to mam kontakt z dobrą kobietą która się tym zajmuje już od dłuugiego czasu więc myślę, że to nie problem. Dlatego nie zawracam sobie na razie tym głowy....
I tak wlasnie socjalisci niszcza rodzima przedsiebiorczosc...

Obok pewnie jest warsztat do ktorego wlasciciel zakupil maszyny za
wlasne ciezko zarobione pieniadze, w trudzie i znoju ;)

A tu pojawia sie mlody glodny sukcesu z darmowa maszyna i brakiem
doswiadczenia. Efekt bedzie taki ze popsuje ciezko wypracowana
rowmowage runkowa dajac desperackie oferty - no bo maszyna
za pol-darmo wiec koszty nizsze.

Pracz z socjalizmem!

lukidunaj - to nie konkretnie do Ciebie, taka ogolna uwaga ;)

q


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#14

Post napisał: dance1 » 14 sie 2014, 08:55

często po takich biznesach to się maszynę za pół-darmo odkupuje. :lol:
I don't like principles, I prefer prejudices


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#15

Post napisał: oprawcafotografii » 14 sie 2014, 09:01

Tak, wiem - jedna taka mam ;)

W sumie cale szczescie ze 90% tych ktorzy dostaja dotacje nie maja
pojecia o pracy i jak szybko sie na rynku pojawiaja tak jeszcze szybciej
z niego znikaja...

q

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#16

Post napisał: Zienek » 14 sie 2014, 09:18

Ciekawe, czy więcej na taką maszynę stawia zachód czy Polacy.

BTW programów.
Jest taki 8.1 - ludzie dostawali 200 000 zł na postawienie sklepu zoologicznego i portalu społecznościowego - wszystko na maksa innowacyjne itp. i też 95% z biznesów, gdzie już okres "pod lupą" się skończył - zbankrutowała.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#17

Post napisał: mc2kwacz » 14 sie 2014, 13:12

Jeśli firma zaczyna działalność od kombinowania jak tu dostać jałmużnę od podatnika i żyć na jego koszt, niczym jakiś pożal-się-boże instytut, to z góry wiadomo że jej dni są policzone.
To wymyślił jakiś jajogłowy idiota który o biznesie i w ogóle o wysiłku który towarzyszy pracy nie ma zielonego pojęcia. Jak 95% polityków.
Albo wprost chodzi o pompowanie kasy społecznej w duże firmy (zakup maszyn, materiałów, oprogramowania) które w ten sposób doją budżety biedniejszych krajów.

Jedyne co powinno być dostępne dla przedsiębiorców, i to dostępne łatwo, to wieloletnie kredyty na działalność gospodarczą, oprocentowane na poziomie inflacji GUS. Ale absolutnie nie umażalne nawet na poziomie odsetek.
Państwo by do tego grosza nie dołożyło a firmy faktycznie innowacyjne mogłyby się rozwijać, bez strachu że jakiś lichwiarz łapę położy z byle powodu.
I koniecznie edukacja rynkowo-biznesowa w szkołach, od poziomu 4 klasy podstawówki. Proponuję w miejsce jednej lekcji religii.


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#18

Post napisał: dragon44 » 14 sie 2014, 23:35

lukidunaj pisze:Jeśli chodzi o dotacje to mam kontakt z dobrą kobietą która się tym zajmuje już od dłuugiego czasu więc myślę, że to nie problem. Dlatego nie zawracam sobie na razie tym głowy.
dotacje? dzisiaj? z tego co wiem pup rozdaje 21k osobom, które nie zdmuchiwały jeszcze dwudziestu pięciu świeczek na torcie i są bezrobotne i spełnią ich wszystkie wymagania, w tym nie będą przez rok pracować dodatkowo na etacie. A drugą opcją są pożyczki dla firm w lokalnych funduszach inwestycyjnych. Niskie oprocentowanie, rok karencji, do 60 rat i do 50k, no ale jest haczyk, trzeba oddać. A no bym zapomniał, w grę wchodzą jeszcze inkubatory, ale to już mowa o spółkach. Generalnie to teraz jest najbardziej ch*jowy czas na zakładanie działalności, bo program 07-13 się skończył i nie ma już nigdzie kasy, a program 14-20 się jeszcze nie zaczął. W maju mówiło się że wystartuje najwcześniej w drugim kwartale 2015 roku. Więc nie wiem za który cycek chce Kolega wydoić Unie, ale raczej z żadnego sutka złotówkowe mleko nie popłynie. Chyba że się mylę i mnie Kolega oświeci ;)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#19

Post napisał: mc2kwacz » 15 sie 2014, 06:25

Dobrze prawisz. Ludzie sobie dopiero ostrzą zęby na dotacje które będą. BYĆ MOŻE. Programy które jeszcze dogorywają to jakieś badziewie. W ogóle to dotacje z funduszy nie są takie proste, ponieważ trzeba się wstrzelić w pasujący program który trwa tylko jakiś określony czas.
50 tysięcy, to "na waciki" a nie na rozwój firmy. Byle samochód więcej kosztuje.

Rozdawanie kasy obszczymurom, którzy nic nie potrafią, nic nie wiedzą, nic nie "umią", nigdzie nie pracują od roku (bo się nie nadają, gdyby się nadawali to by pracowali) i w ogóle są zieloni jak groszek na wiosnę, to marnotrawstwo, okradanie pracującego społeczeństwa i w ogóle granda w biały dzień. Zwykły szary człowiek, musi się nieźle nagimnastykować i narobić, żeby 20 tysięcy odłożyć. Większość społeczeństwa nie ma żadnych oszczędności. A tu przychodzi Święty Mikołaj i topi publiczną kasę w błocie.

Tylko niech mnie nikt nie przekonuje, że kolejna wsiowa fryzjerka, tipsiara, wyciskarka pryszczy albo serwis wyszukiwania pizzy w okolicy, to jest "innowacyjna gospodarka" albo jakikolwiek sposób na walkę z bezrobociem czy aktywizację gospodarczą ludu.


Autor tematu
lukidunaj
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:36
Lokalizacja: Toruń

#20

Post napisał: lukidunaj » 15 sie 2014, 19:47

Koledzy ja Was doskonale rozumiem i to nie jest tak, że jestem totalnie zielony. Nigdzie nie napisałem, że zależy mi na czasie i jeszcze w tym roku chce to otworzyć. Wszystko powoli, na spokojnie chce sobie poukładać. Jakiś biznesplan, kosztorys i te sprawy.. :) Dlatego piszę do Was po to aby dowiedzieć się czegoś co mi trochę pomoże :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”