Zarobki specjalistów CNC

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

Re: Zarobki specjalistów CNC

#351

Post napisał: viper » 07 maja 2020, 18:49

kamar pisze:Jak mi któryś przyjdzie po podwyżkę to wyciągam taką ofertę i po oczach
czemu nie :)
wojtek10916 pisze:wynagrodzenie 2600-4000 zł brutto
ktoś może pomylił netto z brutto...
ale tak bez żartów teraz, w dobie tego co się dzieje w większości sektorów obróbki cnc to myślę że ktoś się może zgłosić na chętnego. Może nie mieć wyboru jak go wyj...bią z obecnej posadki i nie będzie miał za co żyć.

Generalnie na miejscu operatorów CNC którzy jadą serie nie czułbym się bezpiecznie, jedna chwila, więcej automatyzacji w zakładzie i nie jest się potrzebnym.
A takie przechwałki że tam jeden ma 4k netto/8h inny 5k lub 6k będzie można sobie schować bo to sytuacja na rynku zdecyduje kto ile zarobi i czy w ogóle będzie miał co robić.



Tagi:


luki158
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 208
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:20

Re: Zarobki specjalistów CNC

#352

Post napisał: luki158 » 18 lip 2020, 22:55

Mam pytanie do osób pracujących w Niemczech, powiedźcie mi na ile może liczyć programista, nie chodzi mi o zatrudnienie przez agencję tylko normalnie. Chcę coś w życiu zmienić, bo odpowiedzialności w pracy coraz więcej, a zarobki te same. Człowiek się stara załatwia narzędzia, próbuje czegoś nowego, a to na żadne pieniądze się nie przekłada. Nie mówcie mi że jak zarobicie 4k to jest dużo, bo odpowiedzialność jaka na nas ciąży jest duża, a pieniądze małe. Nie widzę żeby się coś poprawiło więc trzeba coś w życiu zmienić a nie tylko narzekać że świat jest zły.


Jadore335
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 03:32
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zarobki specjalistów CNC

#353

Post napisał: Jadore335 » 18 lip 2020, 23:16

Frezer ze znajomością sterowania Heidenhain. Samodzielne ustawianie, programowanie (w tym CAM), 3 osie. Doświadczenie 2 lata w produkcji jednostkowej.

Obecne zarobki 1700 netto, nieograniczone nadgodziny. Wrocław.
[/quote]

Nie można nie wiadomo ile robić nadgodzin, z czasem zauważysz ze za dużo czasu spędzasz w pracy a za mało żyjesz. Pamiętam swoje początki w branzy i też było ciężko, i także moje zarobki były niziutkie. Moja rada jest taka : rozwijaj się, wnikaj i ucz się. Im więcej doświadczenia nabierzesz, tym lepsze stanowisko znajdziesz. To jedyny sposób, żeby dobrze zarabiać w CNC. Guzikowych każdy ma gdzieś, ale jesli pojawia się samodzielny gość ze znajomością chociaż dwóch sterowań i obeznany z technologią, rozmowa wygląda zupełnie inaczej. I wtedy możesz sobie wybierać, gdzie będziesz pracował i za ile. A mozliwosci jest wiele.


kuba1im
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2011, 15:48
Lokalizacja: Tychy/Bieruń

Re: Zarobki specjalistów CNC

#354

Post napisał: kuba1im » 19 lip 2020, 01:20

Nieograniczone nadgodziny? Rozumiem, że pracodawca prawo pracy ma w nosie. Ciekawe czy w innych kwestiach też go nie ma w nosie.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Zarobki specjalistów CNC

#355

Post napisał: jasiu... » 19 lip 2020, 08:56

luki158 pisze:
18 lip 2020, 22:55
Mam pytanie do osób pracujących w Niemczech, powiedźcie mi na ile może liczyć programista, nie chodzi mi o zatrudnienie przez agencję tylko normalnie.
A masz rodzinę, dzieci? No bo od tego zależy klasa podatkowa. Oczywiście masz bardzo dobrą znajomość języka (więcej, niż B2), no właśnie, to czemu nie wysyłasz listów do działów HR? Uwierz mi, jeśli potrzebny im jest programista, twoja pensja będzie wystarczająco satysfakcjonująca.

Oczywiście, że wiesz, że jakakolwiek próba rozmowy o wynagrodzeniu przed usłyszeniem "jesteśmy panem zainteresowani", automatycznie dyskwalifikuje cię, bo nie wierzysz im, że są poważną firmą, płacącą tyle, ile się powinno płacić! I lepiej z takim, co to tylko pieniądze go interesują więcej nie rozmawiać.

Jeszcze jedno, chcesz pracę nie przez agencję, to wysyłasz Bewerbung, a oni wtedy, z reguły na swój koszt, zapraszają cię na rozmowę kwalifikacyjną. Dasz sobie radę (niemiecki) w takiej rozmowie? Oczywiście, że możesz pomylić rodzajniki, ale rozmowa o chropowatości powierzchni będzie po niemiecku. Musisz się dogadywać np. z konstruktorem. Angielski? Nie wychylaj się z tym w Niemczech, ich jest ponad 80 milionów i oni są dumni ze swojego języka. Taka drobna wskazówka.

Mały problem, recesja idzie, w naszej branży również. Niechętnie zatrudniają. I jeszcze jedno, na niektóre stanowiska zatrudniają właśnie za pośrednictwem firmy headhunterskiej. W normalnej firmie czasem nie ma kto tego zrobić, to wynajmuje się firmę, która szuka kandydatów, robi wstępną selekcję i 2-3 przedstawia bezpośrednio pracodawcy. Dlatego warto szukać właśnie na portalach, gdzie takie ogłoszenia się mogą pojawiać.

No pewnie, że warto.


luki158
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 208
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:20

Re: Zarobki specjalistów CNC

#356

Post napisał: luki158 » 19 lip 2020, 09:56

Co do języka to znam ale powiedzmy na A2, wiesz pracowałem już za granicą, i myślałem że tu w Polsce wynagrodzenie będzie godniejsze, wszystko poszło do góry a wynagrodzenia nie. Może masz rację z tą agencją, zaczepić się tam a potem szukać czegoś na własną rękę. Jeszcze kilka lat temu nie myślałem o wyjeździe z kraju ale żeby się czegoś dorobić to jest ciężko. Bez swojej firmy nie można liczyć na godne płace. Chce kupić dom a jak tu nazbierać na 30% wkładu własnego.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Zarobki specjalistów CNC

#357

Post napisał: jasiu... » 19 lip 2020, 10:45

luki158 pisze:
19 lip 2020, 09:56
Chce kupić dom a jak tu nazbierać na 30% wkładu własnego.
Moim zdaniem bezsensowne jest dorabianie się tylko po to, żeby kupić dom. Przyczyna jest banalna. Dorobisz się tego domu na starość, wtedy, kiedy dzieci będą już dorosłe i nie będą z tobą chciały mieszkać, a stracisz życie. A tak, nie wyobrażam sobie, żebyś przy perspektywie kupna domu, a później spłacania kredytu "korzystał z życia". A może ja za długo przebywam poza polskimi realiami, żeby zrozumieć chęć posiadania domu? Może w Polsce tak trzeba?

Jeśli nastawiasz np. VOX, czy RTL i potrafisz w rozmowach wychwytywać poszczególne słowa (możesz znaczenia niektórych nie znać), to źle nie jest. No właśnie, a czemu, jeśli ci w obecnej sytuacji źle, nie poszukasz innego miejsca na to, żeby przeżyć życie? Co innego, jeśli ktoś ma swoją działalność, jakąś firmę, właśnie dom, ale co masz ty? Mądrą głowę, którą możesz wszędzie zabrać? Może warto w ten sposób na to spojrzeć?

I żyć! A dom możesz wynająć, jak ci ciasno, z pensji programisty powinno w Niemczech wystarczyć.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Zarobki specjalistów CNC

#358

Post napisał: upanie » 19 lip 2020, 10:52

A poza Polską to ludzie nie mają chęci posiadania domu? Coś się boję, że mi się nie zdaje.
czilałt...


luki158
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 208
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:20

Re: Zarobki specjalistów CNC

#359

Post napisał: luki158 » 19 lip 2020, 10:52

Plan jest trochę inny, chciałbym zamieszkać blisko granicy, mieszkać w Polsce a pracować w Niemczech, nie wiem czy to dobry pomysł, ale dużo ludzi tak robi i jakoś sobie radzą. Byłem w Szwecji przez 2 lata i też jakoś było ale co u siebie to u siebie.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Zarobki specjalistów CNC

#360

Post napisał: jasiu... » 19 lip 2020, 14:20

luki158 pisze:
19 lip 2020, 10:52
chciałbym zamieszkać blisko granicy, mieszkać w Polsce a pracować w Niemczech
Rzeczywiście dużo ludzi tak robi, tylko że w tym momencie ograniczasz swoje możliwości do obszaru wzdłuż granicy. A to dawne NRD, miejsc pracy mało, nastawienie do Polaków (jeszcze z czasów jak rowery kradli) mało pozytywne. Pewnie, że wielu mieszkańców tak robi, ale nie jest to ambitna praca. Jako programista masz małe szanse cokolwiek znaleźć.

Dwa domy? Rodzina w Polsce (od poniedziałku do piątku listonosz dzwoni zawsze dwa razy, a w weekend przyjeżdża mąż z kasą)? Tego chcesz? Wiem, że ludzie tak żyją, tylko że takie małżeństwa do najszczęśliwszych z reguły nie należą. Ktoś powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają i chyba w tym przypadku się to sprawdza.
upanie pisze:
19 lip 2020, 10:52
A poza Polską to ludzie nie mają chęci posiadania domu?
No tak, ale jak ja chcę się pociągiem przejechać, to nie myślę, żeby pociąg kupić. Widzisz, wszystko jest kwestią ceny i celu. W jakim celu jest ci ten dom potrzebny i jaką cenę za niego zapłacisz. A przy dzisiejszych cenach nieruchomości narażanie się na długi i ogromny kredyt, który będziesz spłacał w najlepszych latach twojego życia to dość ryzykowne. Jeśli naprawdę jesteś dobry, w Polsce też najdziesz pracę za może mniejsze, ale też konkretne pieniądze i wówczas całość zaczyna mieć sens. Przynajmniej jak jesteś mocno styrany, to ci żona naleśnika usmaży, a wtedy życie smakuje jakby lepiej, naprawdę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”