Zarobki specjalistów CNC

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Zarobki specjalistów CNC

#341

Post napisał: upanie » 13 paź 2019, 21:37

Jak to sobie policzyć to pewnie wiele więcej nie wyjdzie.


czilałt...

Tagi:


sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki specjalistów CNC

#342

Post napisał: sssTOMEKsss » 13 paź 2019, 22:12

u nas guzikowcy w firmie zarabiają +-4k na rękę ale to robota tzw. czterobrygadówka, sobota/niedziela im wypada czasami w tygodniu, kierownik bardzo rygorystyczny, maszyny potwornie wielkie obrabiają kilkuset kilogramowe gabaryty pod maszyny cnc, inni to składają do kupy i fabryke opuszcza gotowa mniejsza obrabiarka, "składacze" ty gabarytów też różnie zarabiają, najmłodsi 2300zł, Ci najstarsi (20 kilka lat stażu) nawet i pod 4500zł z jakimiś nadgodzinami, wszystko wykazywane tak jak na papierku, ja po 5 latach miałem średnio 3400zł(szanse na podwyżke nikłe bo kierownik skąpy) ale i tak juz mnie to zaczęło troszkę nudzić i zmieniłem stanowisko na biurowe za lepsze pieniążki(firma ta sama)

osobiście jestem zdania że powinno się zmieniać prace/stanowisko jak tylko nadarzy się okazja choćby 100zł więcej mieć do wypłaty (jeśli kultura pracy podobna), bo wtedy cały czas się rozwijasz nawet jeśli to wymaga aby się przebranżowić, z operatora cnc na biurowego i odwrotnie, czasami zdarzy sie ze biurowy mniej zarobi od guzikowego


sad_madman
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 95
Rejestracja: 06 mar 2012, 08:53
Lokalizacja: Sieradz

Re: Zarobki specjalistów CNC

#343

Post napisał: sad_madman » 14 paź 2019, 20:03

Często się zdarza,że biurowy zarabia mniej. Czego można się spodziewać jeżeli tam są tylko drinki z palemką i cały dzień siedzą aby zrobić na złość tym krystalicznym ludziom z produkcji ?


sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki specjalistów CNC

#344

Post napisał: sssTOMEKsss » 14 paź 2019, 20:25

nikt nikomu nie każe cały czas być człowiekiem produkcyjnym, trzeba się rozwijać i "pchać" do stanowiska na którym się mniej napracujesz, ale jeżeli ktoś boi się zmian to tylko i wyłącznie jego sprawa

nie ma co się oszukiwać, złe warunki pracy niszczom zdrowie i skracają diametralnie życie ludziom, znam mnóstwo mnóstwo starszych osób i wszystkich idzie bez problemowo odróżnić którzy dostali od życia w kość ciężką robotą oraz tych którzy się w swoim życiu więcej na siedzieli przy biurku a praca fizyczna raz na tydzień na ogródku to dla nich wręcz przyjemność

ciężka fizyczna praca zawsze się odbija na starość, zawsze są jakieś efekty uboczne pracy w złych warunkach, zdrowie podupada i to co zarobiłeś przez życie później tracisz żeby to zdrowie reperować na starość które nadwyrężałeś za młodu przy robocie

operator cnc też lekko nie ma, niby maszynka wykonuje detal i laba, ale często operator musi latać po 2-3 maszynach jak sobie to ładnie zgrasz to jeszcze ok, a czy ktoś myśli o tym jakie szkodliwe jest chłodziwo dla operatora? opary, mgła olejowa, wszystko leci prosto w płucka człowieka, układ oddechowy, reakcje alergiczne w kontakcie z chłodziwem, to standart, płuca mają zdoloność samoczyszczenia ale ile lat? po 20-30 latach takiej pracy niby nie wyczerpującej okaże się że masz sito zamiast płuc mimo że nie palisz...

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zarobki specjalistów CNC

#345

Post napisał: Butler » 15 paź 2019, 06:14

Niejednokrotnie problem jest też z dźwiganiem. Pal licho podnieść po prostu np. uchwyt tokarski 20kg. Ale wstawiać go na stół gdzie trzeba się czasem solidnie wychylić z tym ciężarem to potrafi być wyzwaniem. Nie każdy ma żurawik na stanowisku. Na starość kręgosłup może strajkować.
Ciągłe drobne skaleczenia też prześladują. Jak nie wiór który gorący wpadnie gdzieś za koszulę, to powbijane w paluchy "mini igiełki" po np. obrabianiu wykańczającym twardszych materiałów. Przecież to cholerstwo bardziej potrafi dokuczyć jak wełna mineralna przy ocieplaniu dachu. Na zdrowie na pewno to nie wychodzi. Pomijam że nie jeden z nas zahaczył głową o narzędzia w magazynie maszyny jak trzeba było gdzieś tam spojrzeć.


sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki specjalistów CNC

#346

Post napisał: sssTOMEKsss » 15 paź 2019, 22:26

pamiętam moją pierwszą prace, duża rotacja pracowników, nikt nie chciał tam robić, zakład w którym wpierw wycinali elementy z blachy na laserze, później to zaginali na giętarkach, następnie spawalnia, szlifernia, kontrola wymiarów/kątów, piaskowanie, malowanie, składanie gotowych podzespołów i do żyda

w cały zakładzie najgorzej pod każdym względem mieli na szlifierni, najmniejsza stawka, najgorsza praca, syf, brud i smród, zero jakichkolwiek wyciągów, okulary ochronne?, stopery do uszu?, słuchawki?, maski? zapomnij, opiłki w oczach to była tam codzienność, okulista, pogotownie, i wyciąganie tego syfu z oczu,
pracowali tam tylko ci którzy nie mieli innego wyjścia (a przynajmniej tak im się wydawało),
pamietam pewnego starszego gościa, pracował tam kupe lat, nigdy papierosa nie zapalił a gdy go zapytałem czy był kiedyś na prześwietleniu płuc to odpowiedził wprost że z płuc to mu sito zostało

zapylenie wprost ogromne, przekraczało wszelkie dopuszczalne normy, kiedyś podobno nie pracowali przez kilka dni, to zapylenie powietrza i tak było poza normą

a szef firmy kokosy ogromne na tym zbijał i zbija do dzisiaj


wojtek10916
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 514
Rejestracja: 23 mar 2014, 22:21
Lokalizacja: East Midlands

Re: Zarobki specjalistów CNC

#347

Post napisał: wojtek10916 » 06 maja 2020, 23:30

Kolejny przykład zarobków https://www.linkedin.com/jobs/view/1842 ... h_srp_jobs
Ale wielki plus za podanie zarobków w ofercie
Technolog – programista CNC
Company NamePPHU POM Sp. z o.o. Company Location Trzebnica, PL
Posted DatePosted 6 days ago Number of applicants
Be among the first 25 applicants

Share

Show more options


Technolog – programista CNC at PPHU POM Sp. z o.o.


opracowanie technologii wyrobu na podstawie powierzonej dokumentacji lub wskazówek,
przygotowanie kodu na obrabiarki,
dobór i wdrażanie nowych programów, narzędzi i urządzeń
prowadzenie gospodarki magazynowej narzędzi
współpraca z działem produkcji
wiedza techniczna z zakresu obróbki skrawaniem
bardzo dobra znajomość rysunku technicznego
umiejętność obsługi i programowania maszyn sterowanych numerycznie/ frezarki, tokarki minimum 2 lata
znajomość właściwości obrabianych materiałów, dobór narzędzi oraz parametrów obróbczych
znajomość Programów CAD/CAM
doświadczenia w oprogramowaniu CAM mile widziane Hypermill, SolidCam
umiejętność współpracy i rozwiązywania problemów,
znajomość jęz. angielskiego lub/ i niemieckiego umożliwiająca kontakt z klientami zagranicznymi – będzie dodatkowym atutem
wynagrodzenie 2600-4000 zł brutto
na początek zatrudnienie na umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy

PPHU POM Sp. z o.o.

Nasza firma współpracuje z niemieckimi firmami z branży przemysłu spożywczego, wykonując na ich zlecenie części zamienne, maszyny i podzespoły.

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zarobki specjalistów CNC

#348

Post napisał: Butler » 07 maja 2020, 07:43

Proponują pensję od najniższej krajowej... Smutne to. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć jakby miała by pracować osoba totalnie zielona.
Ale wymagania takie że już kilka lat trzeba mieć doświadczenia by je spełnić.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 16220
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Zarobki specjalistów CNC

#349

Post napisał: kamar » 07 maja 2020, 09:39

wojtek10916 pisze:
06 maja 2020, 23:30
Ale wielki plus za podanie zarobków w ofercie
Komu to pomaga ? Bo na pewno nie pracownikom :)
To raczej bat na pracownika :)
Jak mi któryś przyjdzie po podwyżkę to wyciągam taką ofertę i po oczach :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Zarobki specjalistów CNC

#350

Post napisał: WZÓR » 07 maja 2020, 10:58

kamar pisze:
07 maja 2020, 09:39
wojtek10916 pisze:
06 maja 2020, 23:30
Ale wielki plus za podanie zarobków w ofercie
Komu to pomaga ? Bo na pewno nie pracownikom :)
To raczej bat na pracownika :)
Jak mi któryś przyjdzie po podwyżkę to wyciągam taką ofertę i po oczach :)
Swego czasu kilka lat w jednym PPHU pracowałem .
..... wszystko umieją , nic nie umieją. 8)

p.s.
..... handlowo usługowe.
Nie ma kogo i czym straszyć.

Spółdzielnia Mleczarska już lepiej brzmi , bo widać , że to już jest jakaś specjalizacja.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”