Zarobki specjalistów CNC

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zarobki specjalistów CNC

#201

Post napisał: adam Fx » 18 maja 2018, 13:56

Odwalasz robotę kilku dość drogich w utrzymaniu osób wydaje mi się że mało zarabiasz . szczególnie że to co projektujesz potem jest bardzo drogie - kolega chciał prostą formę to mu 14-20 tyś. zawołali


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki specjalistów CNC

#202

Post napisał: strikexp » 18 maja 2018, 14:15

Kwota 3000 netto na UoP to wcale nie mało jak na specjalistę średniego stopnia poza dużymi miastami. Jedynie te nadgodziny są zastanawiające, ale teraz wszędzie jak chcesz dobrze zarabiać to trzeba nadgodziny robić okresowo.

Nie zaszkodziłoby poszukać czegoś lepszego albo pójść po podwyżkę. Nie zawsze większa kasa jest warta pracy jaką się wykonuje. Z mojego doświadczenia wynika że najważniejsze jest brak stresu, bo to Cię niesamowicie niszczy.

@adam Fx
Drogi produkt końcowy bo materiał, maszyny i oprogramowanie jest drogie.


CzytamZPogarda
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2018, 14:27

Re: Zarobki specjalistów CNC

#203

Post napisał: CzytamZPogarda » 18 maja 2018, 14:19

ArturXXXIII pisze:
18 maja 2018, 12:10
Moje zarobki to 3000zł netto 8/10h dziennie. Region Śląskie.
Czy to jest dobra opcja czy lepiej szukać czegoś dalej?
Jak na CNC to bardzo dobrze zarabiasz, nie narzekaj tylko wracaj do roboty. :mrgreen: Szefo od ręki znajdzie chętnych na taka pracę za mniej niż 2 tysiące, i jeszcze będą zadowoleni 8)
Pracodawcy z innych branż powinni stawiać dobre alko SZEFOM z CNC, którzy dbają żeby średnia krajowa zarobków nie rosła, dzięki czemu mają argumenty na to żeby nie dawać podwyżek i innym. Pracujcie dalej w ramach czynu społecznego i wolontariatu, ku chwale firmy (i nowej fury szefa 8) )


ArturXXXIII
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2018, 11:59

Re: Zarobki specjalistów CNC

#204

Post napisał: ArturXXXIII » 18 maja 2018, 14:39

Dokładniej opiszę to tak moje obowiązki to tak jak pisałem:
-projekt oraz przygotowanie dokumentacji 2D/3D form wtryskowych/wykrojników (AutoCad, SolidWorks)
-przygotowanie programów na centrum 3 osiowe (EdgeCAM)
-programowanie oraz obsługa 2 wycinarek drutowych
-pilnowanie zamówień na materiały i normalia

Więc to nie jest typowa obsługa CNC typu załóż popraw program zdejmij element.

A chodzi mi o zmianę z powodu natłoku obowiązków bo bywa już tak że niekiedy biorę jeszcze pracę do domu, a stawka jest stała.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 14:44 przez ArturXXXIII, łącznie zmieniany 1 raz.


CzytamZPogarda
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2018, 14:27

Re: Zarobki specjalistów CNC

#205

Post napisał: CzytamZPogarda » 18 maja 2018, 14:43

A to zmienia postać rzeczy, zarabiasz zdecydowanie za dużo. Szefo powinien zrobić redukcję twojej pensji :D
Obrazek

Zrobiona na szybko grafika przedstawiająca branżę CNC pod względem życia operatora :mrgreen:


ArturXXXIII
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2018, 11:59

Re: Zarobki specjalistów CNC

#206

Post napisał: ArturXXXIII » 18 maja 2018, 14:48

Jakby to była praca operatora CNC za 3000 netto to bym w życiu nie szukał innej posady praktycznie, lecz w moim wypadku wchodzi na mnie praktycznie cała odpowiedzialność za zakład oraz za wykonane elementy.

Skąd u ciebie takie taka znajomość branży gdzie u mnie zwykły operator (załóż,puść,zdejmij) CNC zarabia 2000 netto.


CzytamZPogarda
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2018, 14:27

Re: Zarobki specjalistów CNC

#207

Post napisał: CzytamZPogarda » 18 maja 2018, 14:56

Nie jesteś zbyt dobry w łapaniu ironii, co? :wink:
Pracowałem kiedyś w tej branży, już ją na szczescie zmieniłem i jestem ZACHWYCONY. Stałe godziny pracy, klimatyzowane pomieszczenie, nie opracuje się a zarobki 2x takie :D Byłem operatorem-ustawiaczem ze znajomoscią programowania maszyn, JA nie zarabialem mniej niż 3200 złotych na rękę. Ale to byłem JA, bo sporo nieudaczników życiowych całowało WIELKIEGO PANA SZEFA za pracę za 2200 i byli szczęśliwi :D Na forum czasem wchodze bo jestem jednak sentymentalny, zobaczyc czy coś sie ruszyło w branzy i wsród znajomych,

A co do zarobków to sobie sam odpowiedz czy dobrze zarabiasz. Spójrz na znajomych i ich pracę, porównaj ich zakres obowiazków, odpowiedzialność, warunki i godziny pracy i ich pensję. Porównaj ze swoją i wyciągnij wnioski. Podpowiem Ci ze znajomy pracuje w sklepie komputerowym gdzie ma podawać towar klientowi, obslugiwac kasę i doradzać kupującym, na Podkarpaciu bez nadgodzin i ma taka sama stawkę jak ty.


Branża dosyć specyficzna, wyślę Ci w PW takie ogólne informacje, nie za duzo zeby nikt mnie nie namierzyl jeszcze :D
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 15:12 przez CzytamZPogarda, łącznie zmieniany 1 raz.


ArturXXXIII
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2018, 11:59

Re: Zarobki specjalistów CNC

#208

Post napisał: ArturXXXIII » 18 maja 2018, 15:07

Domyślałem się że to żart :)

Dlatego zastanawiam się nad branżą bo niekiedy stres zaczyna być już nie do wytrzymania, lecz że to była pierwsza praca to łapałem jak się da, lecz teraz po roku już zaczyna to przerastać.

Dlatego szukam porady też tutaj czy będzie się dało znaleźć coś za podobną lub lepszą kwotę, lecz już typowo jako konstruktor bez dodatkowych zadań typu wszystko.

Z ciekawości się zapytam jaka to branża lub gdzie bo może by dało się załapać?


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 707
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Zarobki specjalistów CNC

#209

Post napisał: FTW » 18 maja 2018, 15:21

ArturXXXIII pisze:
18 maja 2018, 15:07
Domyślałem się że to żart :)

Dlatego zastanawiam się nad branżą bo niekiedy stres zaczyna być już nie do wytrzymania, lecz że to była pierwsza praca to łapałem jak się da, lecz teraz po roku już zaczyna to przerastać.

Dlatego szukam porady też tutaj czy będzie się dało znaleźć coś za podobną lub lepszą kwotę, lecz już typowo jako konstruktor bez dodatkowych zadań typu wszystko.

Z ciekawości się zapytam jaka to branża lub gdzie bo może by dało się załapać?
Jako konstruktor szykuj się na to samo wręcz za niższą stawkę. Moim zdaniem bycie konstruktorem jest jeszcze gorsze.


ArturXXXIII
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2018, 11:59

Re: Zarobki specjalistów CNC

#210

Post napisał: ArturXXXIII » 18 maja 2018, 15:56

To co byście mi polecili? Wyjazd za granicę odpada, przeprowadzka wchodzi w grę ale w okolicach śląskiego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”