podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
kamiloperator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 62
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:05
Lokalizacja: północ

podnoszenie kwalifikacji zawodowych

#1

Post napisał: kamiloperator » 20 lut 2014, 23:58

Pytanie od mniej doświadczonego do bardziej doświadczonych jest takie. Czy w jakiś sposób typu szolenia / kursy podnosiliście swoje kwlifikacje zawodowe? coś , co wzbogaci CV, a jednocześnie w jakims stopniu podniesie umiejetnosci?
Osobiscie pracuje dwa lata przy cnc, zmieniam programy, potrafie napisac z ręki, ustawiam, obserwuje, pytam, czytam, ale niestety nie mam mozliwosci nauczyc sie obrobki pod wzgledem "dostaje rysunek i robie" a tak bardzo mnie to pasjonuje :) czesto biore rysunki i obmyslam jakby to wykonac. jednak nie mam kogos przy kim stane i bede mogl z nim to robic.. jedynie moja stała produkcja regularnie powtarzajacych sie detali.
Zastanawiam sie ostatnio nad zainwestowaniem w kurs z emt-system w gliwicach. 2400brutto 'projektowanie procesow technologicznych' wg. opisu i informacji jakie uzyskalem mozna sie sporo nauczyc. co myslicie o czyms takim? oferują certyfikat tuv nord. czyli oprocz nauki mialbym tez bogatsze cv, moze.w ten sposob przekonalbym szefa ze mam aspiracje do innego typu pracy, a wiem ze przydalby sie w firmie ktos kto potrafi robic produkcje jednostkowa. no i przede wszystkim taki fachowiec wiecej zarobi.

Dodam , ze mam wykszt. srednie jestem po technikum mechatronicznym o specjalizacji 'technolog programista maszyn cnc' oraz po kursie operatora cnc. Chcialbym zostac kiedys dobrym operatorem-programistą, po kilku latach doswiadczenia będę myslal o kursie cam. bardzo chcialem podjąc studia ale niestety nie.jest to dla mnie.mozliwe, gdyz niemam na to warunków.



Tagi:


Autor tematu
kamiloperator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 62
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:05
Lokalizacja: północ

#2

Post napisał: kamiloperator » 23 lut 2014, 13:17

ktoś coś? :)


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#3

Post napisał: pprzemo88 » 23 lut 2014, 13:31

Na forum jest milion podobnych tematow wiec nikomu nie chce sie odpowiadac po raz ktorys na te same pytania..
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Autor tematu
kamiloperator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 62
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:05
Lokalizacja: północ

#4

Post napisał: kamiloperator » 23 lut 2014, 15:26

Gdybym znalazł jakiś konkretny temat to bym nie zakładał kolejnego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”