Strona 1 z 2

Prośba o wycenę, pomóżcie

: 18 sty 2014, 21:28
autor: tomatoo1
Witajcie,

Założyłem tutaj konto, żeby się Was doradzić o wycenę wykonania takiej kostki jak w załączniku. Materiał po stronie dostawcy. Czy cena w granicach 130 złotych za sztukę przy zamówieniu powyżej 150 sztuk wchodzi w ogóle w grę ?
Każda kostka jest inna, wyglądają wszystkie podobnie, ale różnią się kątami i wysokościami. Taka sama jest tylko grubość (wymiar 31mm)
Materiał PA6/PA13

Nie traktujcie tego proszę jako rozesłanie zapytania ofertowego, ale zastanawiam się nad kupnem maszyny, bo zżerają mnie ceny obróbki "u kogoś"

Z promieni jestem gotowy zrezygnować :)


Dziękuję za infoObrazek

: 18 sty 2014, 21:59
autor: kamar
Przy 150 sztukach różnych nie ma szans.

: 18 sty 2014, 22:30
autor: Wielkolud_Sam
a moze konstrukcja jest nieoptymalna? moze da sie to zrobic innym sposobem? Jesli moge pomoc, pisz na email

: 18 sty 2014, 22:31
autor: mc2kwacz
Tomatoo, z kosztami to jest tak, że jeśli na dzień dobry widzisz że Cię koszty wynajęcia podwykonawców zjedzą, to masz do wyboru jedynie 2 rozwiązania, które nie są głupie:
1. odpuścić sobie
2. nastawić się i stopniowo (jak najszybciej) zacząć się uzbrajać w park maszynowy który pozwoli na zdjęcie największych kosztów usług.
Wybierając każda inną drogę stracisz czas i energię na darmo.

: 18 sty 2014, 22:48
autor: tomatoo1
mc2kwacz

odpuścić sobie nie mogę, bo wiem, że mając maszynę pociągnąłbym ten temat z rozsądnym zarobkiem a szansa na powodzenie jest duża. Teraz 95% wartości projektu to są zlecenia na zewnątrz :/. Gdybyście byli w posiadaniu rozsądnej maszynki 3 osiowej, na ile wycenilibyście własne koszty wyprodukowania takiej kostki bez marży ?

Właśnie dlatego rozglądam się za maszyną. Myśleliśmy o Haasie jakims tanim.
Jaka jest Wasza opinia o używce ? Warto, czy lepiej dopłacić i mieć nówkę ?

Wielkolud_Sam

Piszę jeszcze dzisiaj maila to pogadamy - dzięki :)

Dzięki,

Patryk W.

: 18 sty 2014, 23:46
autor: mc2kwacz
Nową maszynę (bardzo drogą) to sobie można kupić jeśli masz pewność że się zamortyzuje. Z używanymi jest podobnie ale różnica jest taka, że używana maszynę zawsze możesz odsprzedać praktycznie za cenę zakupu. Więc dla wątpliwych biznesów chyba nie ma opcji...
Druga rzecz, to trzeba kupić taką używaną maszynę, która nie pożre mnóstwo pieniędzy na doprowadzenie jej do funkcjonalności. Bo do tego i zasoby gotówki i znajomość rzeczy są potrzebne. Więc w grę wchodzi maszyna w ruchu, z ew. usuwalnymi usterkami. Tylko takie coś w krótkim terminie może zostać użyte.
Po trzecie używana maszyna powinna być serwisowalna. Można kupić łatwo coś, co przy pierwszym problemie technicznym będzie miało wartość zbliżoną do złomu. i tu znowu zależy, co kto może zrobić, naprawić we własnym lub z pomocą zaprzyjaźnionych czynników zakresie.
No i trzeba jeszcze uważać na jakieś egzotyczne wynalazki, do których mogą być koszmarnie drogie narzędzia. A ceny narzędzi SĄ WYSOKIE, nawet tych standardowych.
Ale jeszcze poszukaj podwykonawców. W polskich realiach i świadomości biznesowej oscylującej w pobliżu zera, może uda ci się znaleźć człowieka który to zrobi niemalże po kosztach i będzie jeszcze zadowolony. Są tacy. Ale to on straci a nie Ty. Czegoś skomplikowanego tak nie zrobisz, bo nie znajdziesz frajera, ale proste detale, czemu nie.

: 19 sty 2014, 00:10
autor: skoczek
mc2kwacz pisze:może uda ci się znaleźć człowieka który to zrobi niemalże po kosztach i będzie jeszcze zadowolony. Są tacy. Ale to on straci a nie Ty
Piękne rady... :???: :roll: :shock:
Po trupach, byle do celu! A jak!

Żal.

: 19 sty 2014, 00:26
autor: CFA
tomatoo1 pisze:Gdybyście byli w posiadaniu rozsądnej maszynki 3 osiowej, na ile wycenilibyście własne koszty wyprodukowania takiej kostki bez marży ?
Stary numer. Zawsze wypycha się te roboty, do których nie ma się technologii albo maszyn i płacze się dlaczego k... tak drogo - ale z drugiej strony jest pytanie, że jak się oddaje takie proste, to czym dysponujecie? Do tej kostki nie potrzebne 3 osie - zwykła frezarka konwencjonalna obleci ale jeśli cały czas są zmiany wymiarów, to i z oprzyrządowaniem nie nadążysz. A jeśli bym przez miesiąc nie zrobił 150 takich jednakowych, to chyba ręce bym sobie musiał uciąć:-)

: 19 sty 2014, 00:40
autor: tomatoo1
Panowie

Dzięki za rady. Aktualnie niczym nie dysponujemy bo dopiero zaczynamy, dlatego tez pytałem o porady apropos maszyn.

Wrócę do mojego zapytania o cenę roboty i materiału. Czy ktoś z Was mogły rzucisz jakaś suma ? Pozwoliłoby mi to policzyć czy zakup tej maszyny jest w ogóle opłacalny :)

Pozdrawiam

: 19 sty 2014, 01:39
autor: mc2kwacz
Ja Ci nie powiem jaka cena, bo się nie znam na cenach. Ale dla ew. oferodawców musisz jeszcze napisać, w jakiej temperaturze mają być te wymiary. Bo po zmianie o ~15C wymiar przestanie mieścić się w tolerancji, nawet jeśli wytwórca zrobi z dokładnością 1 mikrona, w co wątpię :razz: