Kurs CNC - który wybrać?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
bykuu93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2013, 16:41
Lokalizacja: Święcany

Kurs CNC - który wybrać?

#1

Post napisał: bykuu93 » 30 gru 2013, 16:51

Witam.

Rozglądałem się za kursami na obrabiarki sterowane numerycznie, tylko mam dylematy który wybór będzie lepszy.

Obstawiam dwa typy jak na początek: Frezaka CNC czy Obrabiarka CNC?

Nie wiem który wybór będzie lepszy, cenowo praktycznie takie same, chociaż frezarka w moich stronach jest troszkę droższa. Chciałbym ukończyć kurs CNC i dalej iść w tym kierunku bo nie interesuje mnie praca za biurkiem...

Zastanawiam się czy to są dobre wybory, ale postawiłem na pracę fizyczną i te kierunki. Jak możecie to wypowiedzcie się na ten temat, czy mam jakiekolwiek szanse osiągnąć chociaż minimalny sukces?

Dodam że posiadam następujące kursy/wykształcenie:
- wykształcenie średnie - Technik Pojazdów Samochodowych
- Operator Wózka Jezdniowego z napędem spalinowym (łącznie z LPG) i Elektrycznym
- Kurs Projektowania AutoCAD
- Spawacz metodą MIG/MAG

Chciałbym uderzyć jeszcze w CNC i dodatkowo chciałbym ukończyć studia BHP (w ogóle opłaca się to BHP robić?).

Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam. :wink:



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7981
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Kurs CNC - który wybrać?

#2

Post napisał: WZÓR » 30 gru 2013, 20:23

bykuu93 pisze:Witam.

Rozglądałem się za kursami na obrabiarki sterowane numerycznie, tylko mam dylematy który wybór będzie lepszy.

Obstawiam dwa typy jak na początek: Frezaka CNC czy Obrabiarka CNC?
...
Zapisz się na kurs ; ,, Centra obróbcze CNC '' ..... będziesz miał dwa w jednym. :grin:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#3

Post napisał: darkghoust » 30 gru 2013, 20:47

bykuu93, a może skorzystasz z wyszukiwarki i poczytasz co większość sądzi o kursach CNC? Temat przewijał się parę set razy a odpowiedzi zawsze te same. Tyle ci powiem ze po kursie to świadectwo może ci posłużyć za ku... drogi papier toaletowy.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#4

Post napisał: pprzemo88 » 31 gru 2013, 15:33

Dodam że posiadam następujące kursy/wykształcenie:
- wykształcenie średnie - Technik Pojazdów Samochodowych
- Operator Wózka Jezdniowego z napędem spalinowym (łącznie z LPG) i Elektrycznym
- Kurs Projektowania AutoCAD
- Spawacz metodą MIG/MAG
Zrob jeszcze 20 kursow a pozniej tymi papierkami podetrzyj sobie...........PUPE.
Chciałbym uderzyć jeszcze w CNC i dodatkowo chciałbym ukończyć studia BHP (w ogóle opłaca się to BHP robić?)
Ty naprawde zastanow sie powaznie co ty chcesz w zyciu robic..?
Chciałbym ukończyć kurs CNC i dalej iść w tym kierunku bo nie interesuje mnie praca za biurkiem...
To ukoncz ten kurs CNC i idz kopac rowy albo pracowac na wozkach widlowych.Gwarantuje ci ze praca biurowa ci nie grozi w ciagu najbliszych 5 lat.

ps: jezeli chcesz uzyskac informacje o kursach CNC to zacznij od obslugi wyszukiwarki na forum.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Autor tematu
bykuu93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2013, 16:41
Lokalizacja: Święcany

#5

Post napisał: bykuu93 » 02 sty 2014, 16:56

pprzemo88 pisze:
Dodam że posiadam następujące kursy/wykształcenie:
- wykształcenie średnie - Technik Pojazdów Samochodowych
- Operator Wózka Jezdniowego z napędem spalinowym (łącznie z LPG) i Elektrycznym
- Kurs Projektowania AutoCAD
- Spawacz metodą MIG/MAG
Zrob jeszcze 20 kursow a pozniej tymi papierkami podetrzyj sobie...........PUPE.
Chciałbym uderzyć jeszcze w CNC i dodatkowo chciałbym ukończyć studia BHP (w ogóle opłaca się to BHP robić?)
Ty naprawde zastanow sie powaznie co ty chcesz w zyciu robic..?
Chciałbym ukończyć kurs CNC i dalej iść w tym kierunku bo nie interesuje mnie praca za biurkiem...
To ukoncz ten kurs CNC i idz kopac rowy albo pracowac na wozkach widlowych.Gwarantuje ci ze praca biurowa ci nie grozi w ciagu najbliszych 5 lat.

ps: jezeli chcesz uzyskac informacje o kursach CNC to zacznij od obslugi wyszukiwarki na forum.
Jak widać nie da się z niektórymi ludźmi normalnie porozmawiać... Nie pytam się o kursy CNC, tylko czy opłaca się je robić, czy można potem znaleźć pracę w tym zawodzie itp.

Nie zaczynaj nic o moich kursach, bo to jest moja sprawa co robię i na co wydaję pieniądze, jedni piją i się bawią, drudzy się uczą i kształcą, wyluzuj. BHP myślałem zrobić coś pod stanowisko, kierownictwo brygadą, czy nawet jak otworzę własną firmę to będę miał prościej niż goły Zdzisław. Chciałem się tylko dowiedzieć czy warto, ale widocznie dogadać normalnie się nie da radę.

[ Dodano: 2014-01-02, 16:58 ]
Kto wie co będzie za 10/20 lat i jaki zawód będę wykonywał, życie jest pr***ebane.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5346
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#6

Post napisał: jasiu... » 02 sty 2014, 18:02

bykuu93 pisze:Kto wie co będzie za 10/20 lat i jaki zawód będę wykonywał, życie jest pr***ebane.
No właśnie, życie jest takie, jak piszesz dla osób, które w ten sposób myślą.

Prawda jest taka, że siedmiu srok za ogon nie utrzymasz. Musisz się zdecydować na coś, w czym będziesz naprawdę dobry, najlepszy i tej branży poświęcić czas i pieniądze, aby osiągnąć w niej mistrzostwo. Bo tylko najlepsi mogą sobie pozwolić na myślenie inne, niż ty nam starasz się wmówić. A spróbuj być najlepszym we wszystkim - nie da się! Naprawdę się nie da.

Ot z innej branży - wiejski lekarz zna się na wszystkim. Chirurg naczyniowy jedynie umie przeprowadzać bardzo ograniczony zakres zabiegów operacyjnych. Jak myślisz, który z nich ma większe szanse na "lepsze życie"? Zaczynasz rozumieć?

Chodzisz na przypadkowe kursy i zaśmiecasz sobie mózg przypadkową wiedzą na przeróżne tematy. I po co ci to wszystko? Czyżby wiedza na poziomie niższym, niż można zdobyć ją w najsłabszych szkołach zawodowych była w czymkolwiek inżynierowi przydatna? Chcesz zaimponować w przyszłości umiejętnością nasmarkania elektrodą na dwie blachy, bo do tego kurs w zasadzie przygotował? No bo chyba po tym kursie spawacza zbiornika ciśnieniowego nie odważył byś się spawać? Stąd właśnie krytyka, która powinna ograniczyć się do dwóch słów - zdecyduj się! Właśnie, zdecyduj się, co chcesz robić i brnij w to, a nie szukaj niepotrzebnych zajęć na pseudokursach.

Zadajesz pytanie, to ci odpowiem. Dla ludzi po kursach pracy nie ma. Dla tych, którzy naprawdę potrafią udowodnić swoje umiejętności i praktykę roboty trochę jest.

W sumie jak tam w olsztyńskiem tak źle, to ty może na kurs językowy powinieneś się zapisać? Certyfikat z języka czasem decyduje, bo fajnie mieć kogoś w firmie, kto się z ewentualnym klientem zza granicy dogada. No i łatwiej wtedy znaleźć pracę poza dotychczasowym województwem.


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#7

Post napisał: szuler666 » 02 sty 2014, 18:59

bykuu93 pisze:Dodam że posiadam następujące kursy/wykształcenie:
- wykształcenie średnie - Technik Pojazdów Samochodowych
- Operator Wózka Jezdniowego z napędem spalinowym (łącznie z LPG) i Elektrycznym
- Kurs Projektowania AutoCAD
- Spawacz metodą MIG/MAG
jakie wykształcenie taka pisownia :mrgreen: a nie lepiej od razu pisać z caps lock :mrgreen: będzie wieksze :mrgreen:
szuler

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”