Produkcja i sprzedaż dla amatorów - GiełdaCNC [S]Drukarka 3D

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#11

Post napisał: Zaremba » 25 lis 2013, 20:46

dragon44 pisze: A jak to jest w kwestii prawnej, jeżeli zbuduję frezarkę jako hobbysta i po jakimś czasie będę chciał rozkręcić biznes w oparciu o ten hobbystyczny sprzęt, to jakie muszę spełnić wymagania, atesty, etc. aby móc pracować na tej maszynie, oraz jeżeli będę chciał postawić na niej pracownika (osobę trzecią)?
Szkolenie BHP, instrukcja obsługi, środki ochrony osobistej, ubezpieczenie OC od wypadków przy pracy dla Twojego bezpieczeństwa.
Dobrze by było też sporządzić coś na kształt DTR-ki z ukierunkowaniem na bezpieczeństwo obsługi, energetyczne, p.poż.

[ Dodano: 2013-11-25, 21:01 ]
syntetyczny pisze:Ja jednak będę się powoływał na dyrektywę maszynową, a nie certyfikat CE, który jest zbiorem norm zharmonizowanych. Ja sprzedaję maszynę, a nie wyrób.

Czekam na odwołania do konkretnych paragrafów i dokumentów dotyczących wykroczeń, o które jestem domniemanie oskarżony.
W kolegi przypadku przynajmniej wyjaśniła się jedna sprawa.
cinematic2 nie miał racji, kolega nie sprzedaje jako firma.
Kolega sprzedaje jako "firma krzak" lub inaczej partyzant.
Jeśli kolega nawet nie widzi powodu żeby przestrzegać podstawowe obowiązki prawne dotyczących produkcji urządzeń elektrycznych to świadczy o poziomie podejścia do prowadzenia interesu.
To jest zwykła partyzantka.
Obawiam się, że wszelkie inne niewygodne sprawy jak np. gwarancja, rękojmia, etyka biznesu będą przez ciebie traktowane w podobny sposób.
Tak jak tobie wygodnie.

Na tym skończyłem temat i nie będę już do tego wracał.

P.S. nieźle się uśmiałem czytając nadęnty opis aukcji, cytuję:
"Nasza drukarka..."
"stworzyliśmy produkt..."
"Jesteśmy płatnikiem vat..."

Zabrakło mi tylko sformułowania: "Zespół"
Żenada.



Tagi:


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#12

Post napisał: dragon44 » 25 lis 2013, 21:11

Zaremba dzięki;)

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#13

Post napisał: Alvar4 » 25 lis 2013, 21:23

I znowu się zaczyna polaczkowanie..... Polak Polakowi wilkiem.... Czy wy się tak czepiacie z nudów? Dla zasady? Dla hecy? Dla jaj? Zon nie macie? Z psem na spacer wyjdźcie ... stróże prawa i porządku.......
Obrazek

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#14

Post napisał: syntetyczny » 25 lis 2013, 22:44

Zaremba, cinematic2, to ta sama osoba?A wy przypadkiem nie sprzedajecie RepRapów na allegro?
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#15

Post napisał: Grawer.Gift » 25 lis 2013, 22:47

Ja stoję zawsze na stanowisku ze PRAWO TRZEBA ZNAĆ BEZWZGĘDNIE
przestrzegać .... też

Tyle ze tu mamy sytuacje odwrotną : brak znajomości prawa i nawoływanie do bezwzględnego przestrzegania
ok, tylko czego ?
Czytałem ostatnio na wp o ludziach wytwarzających w Polsce samochód. Niby można je zarejestrować tyle ze JEST TO AWYKONALNE .

CZYLI CO ROBIĄ ?

rejestrują w Czechach , bo tam jest TEZ PRAWO tyle ze ,, inne" - takie samo tyle ze INACZEJ
czy łamią prawo unijne ? NIE
czy obchodzą prawo ? nie

OBCHODZĄ ABSURDY URZĘDNICZE

Bo wytworzony przez nich samochód JEST LEGALNIE ZAREJESTROWANY , PRZEBADANY I LEGALNIE DOPUSZCZONY DO RUCHU ZGODNIE Z CZYM ? tym samym prawem unijnym ale w Polsce absurdalnie interpretowanym przez urzędasów

Czyli znać prawo i stosować TO NIE OZNACZA ŁAMANIA I OBCHODZENIA

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#16

Post napisał: syntetyczny » 25 lis 2013, 22:54

A i, żeby nie było, że mam w pompie normy i dyrektywy, czyli woda na młyn:
http://www.oznakowanie-ce.pl/ce-dla-zaa ... ktywy.html
tu napisane, co jeżeli nie mamy CE, a chcemy sprzedawać:
http://www.mg.gov.pl/files/upload/8344/ ... calosc.pdf
www.ce-polska.pl/userfiles/dyrektywa-10.zip
tutaj przykładowe certyfikaty dla drukarki 3d, jakie normy powinna spełniać jeżeli zajmujemy się produkcją seryjną:
http://www.entecerma.org/Pdf/EC.1282.0A ... RE1318.pdf
tutaj wzór deklaracji zgodności:
http://www.oznakowanie-ce.pl/dodatki/po ... nosci.html
Przewodnik po CE:
http://www.oznaczenie-ce.pl/ceguide.php ... f24&mId=12
I abc po EMC, jeżeli sprzedajesz elektronikę(hint, arduino nie spełnia ani EMC, ani CE ani niczego):
http://www.ce-polska.pl/dyrektywa-kompa ... mc%29.html
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#17

Post napisał: Dudi1203 » 26 lis 2013, 03:12

Grawer.Gift pisze:Ja stoję zawsze na stanowisku ze PRAWO TRZEBA ZNAĆ BEZWZGĘDNIE

przestrzegać .... też
Chcesz mi powiedzieć, że znasz całe prawo karne, podatkowe, administracyjne, cywilne i unijne? Jeszcze sie chyba taki nie urodził. Prawnicy się specjalizują, bo nie są w stanie ogarnąć. Ot taki paradoks, ze musisz przestrzegać prawa którego nie jesteś w stanie poznać przez całe swoje życie

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4703
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#18

Post napisał: pitsa » 26 lis 2013, 08:36

Alvar4 pisze: Czy wy się tak czepiacie z nudów? Dla zasady? Dla hecy? Dla jaj? Zon nie macie? Z psem na spacer wyjdźcie ... stróże prawa i porządku.......
Coś ci się pomyliło. To nie to forum. :-)
Tutaj dzielimy się wiedzą aby z amatorów stać się profesjonalistami. :mrgreen:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#19

Post napisał: Grawer.Gift » 26 lis 2013, 08:59

Dudi1203 pisze:
Grawer.Gift pisze:Ja stoję zawsze na stanowisku ze PRAWO TRZEBA ZNAĆ BEZWZGĘDNIE

przestrzegać .... też
Chcesz mi powiedzieć, że znasz całe prawo karne, podatkowe, administracyjne, cywilne i unijne? Jeszcze sie chyba taki nie urodził. Prawnicy się specjalizują, bo nie są w stanie ogarnąć. Ot taki paradoks, ze musisz przestrzegać prawa którego nie jesteś w stanie poznać przez całe swoje życie

Absolutnie nie ma Ci zamiaru powiedzieć ze znam całe prawo . Pewnie nigdy nawet nie byłeś w żadnej kancelarii , a szkoda , ale .... na filmach często prawnicy siedzą a za plecami mają regały z książkami i zapewniam cię ze nie są to komiksy -:)
Jak myślisz dlaczego ? PRZECIEŻ ZNAJĄ CHYBA PRAWO SKORO ZROBILI APLIKACJE?

Ja staram się znać prawo które mnie dotyczy . Nie interesuje się prawem rodzinnym i adopcją czy prawem wodnym .
Jak wiec widzisz można wyciągać wnioski pochopne tylko pytam : po co ?
Sugerowanie natomiast komuś treści niewypowiedzianych to takie kręcenie kota za ogon - trzeba by zadzwonić po grinpisów ze się znęcasz nad zwierzętami -:)

Luzik , ,,CAŁEGO " prawa nie znam - co nie zmienia prawdziwości tezy ze prawo trzeba znać nawet fragmentaryczne .
Czy aby samemu sobie prowadzić księgowość uproszczoną to trzeba być prawnikiem aby ZNAĆ PRAWO ? Można znać ten fragment który jest niezbędny do bezpiecznego i prawidłowego działania w tym malutkim zakresie .


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#20

Post napisał: trzasu » 26 lis 2013, 10:24

kol.Zaremba dziwnie nadgorliwy i opiekuńczy ... skoro kol. syntetyczny lamie prawo to jego sprawa i jego będą karać, idąc tym tokiem, z przestrzeganie prawa niech kol. Zaremba naśle urząd skarbowy na dział giełda na tym forum ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”