Co się z forum stało? :D

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#21

Post napisał: chaos » 19 paź 2013, 09:19

To błąd z serwerem smtp. Już powinno być okej.


Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#22

Post napisał: oprawcafotografii » 19 paź 2013, 09:51

A mi sie wydaje ze serwer nie wytrzymal po prostu obciazenia migajacymi bannerami reklamowymi ;)

q


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#23

Post napisał: NFZ » 19 paź 2013, 14:58

chaos pisze:Już powinno być okej.
Jak to mówią "porządek zastąpi chaos" ;)


tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#24

Post napisał: tomcat65 » 20 paź 2013, 00:17

Cóż się z forum stało? linux i wszystko jasne :)
Powiadomienia o PW na maila nie dochodzą.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#25

Post napisał: Alvar4 » 20 paź 2013, 01:22

Tylko poczekaj jak się kolega tuxcnc dowie o tym, że psioczysz na linuxa. Zje Cię razem z butami.... :razz:
Obrazek

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7874
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#26

Post napisał: tuxcnc » 20 paź 2013, 10:33

Alvar4 pisze:Tylko poczekaj jak się kolega tuxcnc dowie o tym, że psioczysz na linuxa. Zje Cię razem z butami.... :razz:
Zasadniczo to mam serdecznie dość "dyskusji" z "informatykami", którzy do zainstalowania jedynego systemu operacyjnego jaki znają ... wzywają serwis.

Forum jest "Powered by phpBB modified by Przemo ˆ 2003 phpBB Group", co sobie można przeczytać na dole strony.
Chętnie poznam jakiś system operacyjny na którym pójdzie to lepiej niż na Linuksie.

Pozwolę sobie na mały offtopic.
Otóż niedawno szperając za czymś w Internecie, trafiłem na jakiś blog, na którym natknąłem się na trolla o wdzięcznym nicku "linux_to_syf_^^" i wszystko mówiącym awatarze Obrazek .
Jako człowiek o otwartym umyśle i szerokich horyzontach nie zalogowałem się tam żeby mu nabluzgać, tylko ściągnąłem obrazy instalacyjne PC-BSD i przystąpiłem do testów.
Pierwsze wrażenie było takie, że nie ma tam niczego oprócz kernela, co by było inne niż w Linuksie.
Do wyboru jest Gnome, KDE, Xfce i kilka lekkich menadżerów okien, trochę linuksowego softu, wszystko na licencji GPL, więc po jasną cholerę używać BSD nie wiadomo.
Podstawowy argument szalikowców BSD, że ich licencja jest wolna, a GPL restrykcyjna legł w gruzach.
Z samego kernela pożytek jest niewielki.
Najgorsze jednak jest to, że system totalnie poległ na obsłudze sprzętu.
Z wielu komputerów jakie posiadam, PC-BSD dał się zainstalować na jednym.
Przełożenie dysku do innego komputera kończy się zawiechą, instalator też wywala kopyta ...
To nie są jakieś egzotyczne konfiguracje, jak mi system nie wstaje na Intel Atom i NM10, to mnie przestaje taka zabawa interesować.
Nikłym pocieszeniem jest fakt, że płatny do zastosowań komercyjnych, Oracle Solaris wypadł pod tym względem jeszcze gorzej.
Ogólnie rzecz biorąc, te "cudowne alternatywy" dla Linuksa może i są dobre żeby postawić serwer WWW na wirtualnej maszynie, ale do niczego więcej.

Wracając do tematu, Linux jest optymalnym systemem pod phpBB, a systemy które nigdy nie ulegają awarii nie istnieją.

.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#27

Post napisał: dance1 » 20 paź 2013, 12:42

Z mojego małego doświadczenia, obserwacji mogę dodać tylko że w 99% linuks pada przez błędy, niedbalstwo programistów piszących pod niego programy, aplikacje.

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#28

Post napisał: markcomp77 » 21 paź 2013, 20:49

tuxcnc pisze:te "cudowne alternatywy" dla Linuksa może i są dobre żeby postawić serwer WWW na wirtualnej maszynie, ale do niczego więcej
ja pracowałem z freeBSD - z routowaniem danych...
jest niezły, narzędzia do filtrowania sieci są bardziej eleganckie... łatwiej i szybciej pisze się reguły filtrowania i kolejki.... można korzystać (bez dodatkowych sztuczek) z fingerprint maszyny łączącej się z naszą siecią --- hehe... i można na tej podstawie wyłączać usługi dla konkretnych systemów operacyjnych (na podstawie "odcisków palców")

ponoć w BSD tcp/ip jest lepsze... cóż, ja nie widziałem różnicy wielkiej (na narzędziach sieciowych to było mierzalne)

ale Linux jest mocny (teraz) w zastosowaniach desktopowych... Linus walczy wręcz o graczy - implementacja i działanie grafiki 3D jest imponujące...

ostatnio musiałem zmienić laptopa (i to szybko, bo poprzedni padł :( )...
i trafił mi się mocny laptop z i7 i jakąś dobrą grafiką... + w8 (który usunąłem)
pojawił się jednak drobny problem z grafiką... okazała się delikatnie mówiąc pokombinowana -- połączenie akceleratora nvidii 945 z grafiką intela... ta dziwaczna technologia zowie się "Optimus"... jakiś czas temu nawet Linus zniesmaczony postawą firmy pokazał Nvidii właściwy palec...
i dało to efekt.. pojawiło się wsparcie nvidii dla projektu Bumblebee i jest działające rozwiązanie (sprawdziłem)... działa to dość rozsądnie, bo to laptop -- normalnie jak nie krzyczymy o wydajność idzie wszystko bez włączonego dopalacza nvidii - temperatura lapcia jest 40-50C... po odpaleniu grafiki przez program „optirun” włączającego nvidie, wydajność operacji skacze kilka razy (6x rośnie ilość ramek).. rośnie też szybko temperatura i osiąga 70..75C
cóż... dobrze, że można to wyłączyć, bo bateria szybko by się skończyła...
przy programach cad włączenie dopalacza nie daje widocznej różnicy w wygodzie pracy...
jednak prace wciąż trwają i przyjdzie mi jeszcze upgrajdnąć 13.04 do 13.10 w której wsparcie dla „optimus” jest pełniejsze – imponujący jest czas reakcji deweloperów linuksa i walka o swoich.. o pełne wsparcie

ale wracając do wątku – praca forum na dobrze znanym linuksie to optymalne rozwiązanie
a próba z free/net czy jakimś innym BSD powinna być poprzedzona długimi testami.. itd.
zresztą ;)--- forum cnc powinno być KONIECZNIE odpalone na ubuntu cnc... z czasem i w czasie rzeczywistym ;)
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#29

Post napisał: pitsa » 23 paź 2013, 21:34

markcomp77 pisze: forum cnc powinno być KONIECZNIE odpalone na ubuntu cnc... z czasem i w czasie rzeczywistym ;)
I bez load average na poziomie wielu dziesiątek albo i setek, bo na tyle dziś się właśnie zachowuje. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#30

Post napisał: markcomp77 » 23 paź 2013, 21:46

pitsa pisze:I bez load average na poziomie wielu dziesiątek albo i setek, bo na tyle dziś się właśnie zachowuje.
aj tam... coś się przeciąża
może jakieś reguły i kolejki na wyrównywanie obciążeń... z dobrze dobranymi priorytetami by pomogły
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”