szukam szkoły zaocznej

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Gemba94
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2013, 10:34
Lokalizacja: mam wiedzieć?

szukam szkoły zaocznej

#1

Post napisał: Gemba94 » 18 sie 2013, 10:38

Witam.
Uczę się w Kujawsko-Pomorskim. Został mi jeszcze rok szkoły średnie. Myślę nad szkołą zaoczna o profilu mechanicznym najlepiej (ślusarz/ mechanik monter maszyn i urządzeń) lub ewentualnie elektrycznej (elektryk).


Tu mam problem:
- nie umiem znaleść takich szkół w kujawsko pomorskim na zaocznej(weekendowej a nie piątek sobota),
- wolę majsterkować niż grzebać w kablach (umiejętności z tych dziedzin jakiś mam), ale myślę, że kiedyś pójdę na studia, więc które studia będą łatwiejsze elektryczne, czy mechanika i budowa maszyn (fizyka i matematyka to lepiej się nie wypowiem)?


Jeżeli pomoglibyście mi znaleść coś byłbym bardzo wdzięczny.
Jak narazie moje znaleziska:
Profesja (odpada brak chętnych na te kierunki w Bydgoszczy i Toruniu),
cku nr1 Bydgoszcz. (elektryk mało chętnych ale może zrobią),
cku Toruń (mechanik, to cnc, a elektryka nie ma),
ced.edu.pl (elektyrk brak chętnych w Toruniu),
Inowrocław zjazdy w piątek sobote :/.
Jeżeli znacie jakieś szkoły o tych profilach, których nie wymieniłem, to wklejajcie.
I o radę które studia są prostsze :)?

Pozdrawiam i liczę na Was!



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 18 sie 2013, 23:39

Mam tylko jedno pytanie, po co Tobie proste studia? W tej chwili większość studiuje i papierek gówno wart, co taki papierek z tych prostszych wart?
Zresztą poszukaj jak Polskie uczelnie stoją w europejskim, światowym rankingu, wychodzi że większość kierunków będzie "prosta" :evil:


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#3

Post napisał: vv3k70r » 19 sie 2013, 01:57

Kontakty z polskimi uczelniami ogranicz do żeńskiego akademika.

Szukasz szkoły w niewłaściwym kraju, pracy też będziesz w tym kraju szukał?
Nie masz podejrzeń dlaczego nazwy narzędzi z tego zawodu są spolszczeniami wyrazów obcych?
bumeluję


Autor tematu
Gemba94
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2013, 10:34
Lokalizacja: mam wiedzieć?

#4

Post napisał: Gemba94 » 19 sie 2013, 16:38

Pracy będę szukał w tym kraju ja nie mam wielkich wymagań finansowych chciałbym z 2,5 tysiaca po 3-4latach w zawodzie mieć i tak do emerytury wolał bym na warsztacie pracować niż kłaść instalacje elektryczne ale wszystkiego sie sam nie naucze a studia...Są ważne potem mam szanse dostać się na państwowa prace lub do dużej firmy a ja siebie w biurze projektowym nie widze...Chcę być zwykłym fizycznym a w garażu na używanym sprzęcie i wszystkich dorywczo zainwestowanych pieniądzach w to i tak wszystkiego się nie nauczę dlatego chciałem robić szkołę....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”