Czy mam szansę?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Northshore
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2013, 20:30
Lokalizacja: OP

Czy mam szansę?

#1

Post napisał: Northshore » 30 sty 2013, 20:54

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwe przekwalifikowanie się w jakikolwiek sposób na Operatora CNC. Skończyłem technikum ekonomiczne i tak szukam tej pracy, staży... Z pieniędzmi u mnie ciężko i dwa razy z tego powodu musiałem rezygnować ze studiów (dalej starałem się ciągnąć finanse i rachunkowość). Wyjeżdżałem na hale produkcyjne, montaż i tym podobne prace za granicę by na jesień wracać i próbować na nowo sił w księgowości. No ale, mamy nowy rok a staży jak nie było tak nie ma (chyba że dla inwalidów czy osób +50).
Bez znajomości to raczej niemożliwe, aby znaleźć staż a tymbardziej pracę. I mógłbym tak dalej i dalej... Dobija już 5 miesiąc jak siedzę w domu na bezrobociu i poważnie zastanawiam się nad zmianą kwalifikacji.
Mam 22 lata, do zawodówki nie mogę wrócić na takowy kierunek bo jak się dowiedziałem po ukończonym technikum "cofałbym się wstecz". (Choć moim zdaniem siedzenie 5 miesięcy kolejny raz na bezrobociu bo w zeszłym roku była identyczna sytuacja jest "cofaniem się wstecz"). W urzędzie pracy będzie organizowane szkolenie na operatora CNC i babka powiedziała, że moje wykształcenie może być problemem, ale jeszcze się okaże do tego w wymaganiach jest potrzebna znajomość rysunku technicznego. Czy będę miał szansę na znalezienie pracy nawet jeśli uda mi się dostać na takowy kurs z tym głupim bezużytecznym tytułem technika ekonomisty? Czy gdybym już pracował jako taki operator CNC i byłoby mnie stać na studia zaoczne wtedy jaki kierunek wybrać? Automatyka i Robotyka? Jakieś Programowanie maszyn? Niestety na dzienne studia mnie nie stać. Jestem kompletnie zmieszany i niepewny... Ale chcę spróbować.
Dodam, że bardzo szybko się uczę i matematyka była zawsze nr jeden jak dla mnie. Zdolności manualne oraz precyzyjność w pracy posiadam (Praca przy montażu mnie wyrobiła, tak myślę :) )
Potrzebuję zawodu, którym będę potrafił coś zrobić.

Jak uważacie jest warto zaczynać? Jakie są szanse Waszym zdaniem?



Tagi:

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: spol » 30 sty 2013, 21:05

Chłopie jak Ci sie CNC podoba i czujesz ze to jest to co chcesz w zyciu robic to w czym problem sie przekwalifikować ? Przekop forum, pomyśl o kursie często organizowanym przez urzedy pracy, może jakaś własna konstrukcja edukacyjna i do roboty !

A tak przy okazji .... nie od dzisiaj wiadomo ze po ekonomii to mozna teraz co najwyżej hamburgery w maku wystawiać za okienko ;-)






Warto :)


kamiloperator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:05
Lokalizacja: północ

#3

Post napisał: kamiloperator » 31 sty 2013, 17:56

Pewnie, że warto! Branża obróbki póki co ma się dobrze i praca raczej jest, ale jak będziesz szukał pracy jako operator CNC nie licz na większe zarobki na początek niż 1400-1500, bo "guzikowi" bez doświadzczenia nie mają szans na większe ;) chyba że tak jak ja na początku cisną nadgodziny, godziny nocne itp. Pierwszy rok pracy to taka trochę inwestycja. Mało zarabiasz i musisz się baardzo dużo uczyć, ile wlezie ;) (to już zależy od Ciebie) Wbrew pozorom pracodawcy w wielu firmach lubią zatrudniać ludzi bez doświadczenia. Produkcję nauczą się robić, ktoś im ustawi tylko maszynę i kasa będzie leciała tak samo, jakby pracował na maszynie doświadczony operator, a kasy dużo na takich nie wydadzą, do tego najczęściej przyjmą ich na śmieciową umowę tymczasową w agencji pracy ;)

Jeśli chodzi o studia to są kierunki Mechanika i budowa maszyn i Automatyka i robotyka. To zależy od specjalizacji jakie dana uczelnia później oferuje :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 31 sty 2013, 19:08

kamiloperator pisze:... Wbrew pozorom pracodawcy w wielu firmach lubią zatrudniać ludzi bez doświadczenia. Produkcję nauczą się robić, ktoś im ustawi tylko maszynę i kasa będzie leciała tak samo, jakby pracował na maszynie doświadczony operator, ...
Fajnie to ująłeś ... :grin:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”