Regeneracja maglownicy

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
cypisek84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2013, 12:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Regeneracja maglownicy

#1

Post napisał: cypisek84 » 30 sty 2013, 12:34

Witam, mam nadzieję że ktoś mi coś doradzi w temacie regeneracji maglownicy.

Dostałem na "próbę zregenerowania" maglownicę, stukała na dołkach, nic innego jej nie dolegało. Listwa wygląda ładnie, nie ma rys czy wżerów. Po regeneracji chciałbym żeby zagościła w moim aucie, a jak nie to pójdzie na amelinum ; ]

Po rozebraniu maglownicy wywnioskowałem że za luzy odpowiedzialne są 2 takie tuleje

Obrazek
Obrazek

Jedna znajduje się po prawej stronie, druga w okolicy środka obudowy listwy. Z lewej strony jest jeszcze taka stopka dociskająca listwę.

Na rynku dostępne są zestawy naprawcze, jednak te tuleje........... mogło by ich wcale nie być.

Wymyśliłem więc żeby te tuleje wytoczyć, nie wiem z jakiego dokładnie materiału są te oryginalne tulejki, w każdym razie jest to jakieś tworzywo sztuczne. Może PTFE?

I teraz pytanie:

Czy toczyć te tuleje z takiego czy podobnego tworzywa sztucznego? czy może spróbować je zrobić np z mosiądzu?

Do tematu podchodzę hobbystycznie więc nie ma co się spinać, maglownica niech wytrzyma z rok i może jechać do huty.

Liczę na jakieś rzeczowe odpowiedzi :wink:

Pozdrawiam.



Tagi:


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#2

Post napisał: Borsi » 30 sty 2013, 14:48

Uważaj z regeneracja maglownicy żeby ci się w samochodzie nie przycieła, życie i zdrowie najwazniejsze.


Autor tematu
cypisek84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2013, 12:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Post napisał: cypisek84 » 31 sty 2013, 11:06

Borsi pisze:żeby ci się w samochodzie nie przycieła
W sumie racja, czyli raczej pozostaje dorobienie z tego samego, lub podobnego tworzywa sztucznego.

Czy może mi ktoś polecić jakiegoś tokarza z Lublina lub okolic? Kiedyś byłem u majstra w okolicach ul. Janowskiej, ale 2 razy mnie spławił ceną z kosmosu bo miał jakąś grubszą robotę.


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#4

Post napisał: Borsi » 01 lut 2013, 16:06

Pisz na pw coś utoczymy.


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#5

Post napisał: rynio_di » 01 lut 2013, 16:32

Jutro siedzę w warsztacie , Pisz na PW. Nie wiem tylko czy w zapasie mam takiej średnicy PA.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”