Kurs operatora-programisty cnc opinie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

magma1974
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 113
Rejestracja: 02 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Plymouth

#31

Post napisał: magma1974 » 02 paź 2013, 01:18

Za granica to nie papierki się liczą tylko umiejętności i chocbys miał teczke papierków to i tak wylecisz jak nie będziesz umiał zrobić czegos tak wiec w twoim przypadku strata kasy



Tagi:


sema
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:13
Lokalizacja: z okolic

Kurs operatora-programisty cnc opinie

#32

Post napisał: sema » 23 paź 2013, 23:32

Podpisuję się pod wypowiedzią magma1974. Za granicą papierki nie mają zbytniej wartości. Praktyka przez jakieś pięć lat to już solidny argument.


Maksim
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2013, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

#33

Post napisał: Maksim » 29 paź 2013, 13:07

W Warszawie trwa nabór na bezpłatny kurs operatora CNC, prowadzony przez Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Mińskiej 1/5 ( 300 m od Dworca Wschodniego). Nauka w soboty i niedziele. Kurs zawiera naukę programowania w rożnych sterowaniach. Modelowanie 3d w Solidworks Solidedge Bricscad, ALpha CAM, MTS tel. 22 619 00 38 info na stronie: ckpwaw pl


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#34

Post napisał: pprzemo88 » 29 paź 2013, 17:18

Kurs zawiera naukę programowania w rożnych sterowaniach. Modelowanie 3d w Solidworks Solidedge Bricscad, ALpha CAM, MTS
Nauka wszystkiego i niczego ale jak bezplatny kurs a ktos zdesperowany to moze se pochodzic
dla papierka bo niczego przydatnego tam sie nie nauczy.Pracodawcy maja w nosie takie kursy.Az dziwne ze Unia daje kase na takie idiotyzmy.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


mikolaj123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2013, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurs operatora-programisty cnc opinie

#35

Post napisał: mikolaj123 » 30 paź 2013, 12:21

sema pisze:Podpisuję się pod wypowiedzią magma1974. Za granicą papierki nie mają zbytniej wartości. Praktyka przez jakieś pięć lat to już solidny argument.
I ja się podpisuję. Co gorsza znam osoby, które narobią sobie takich papierków i uważają, że to jest podstawa do wyższej pensji. Podobnie osoby o studiach, niby po politechnice, a jak przychodzi nawet do wykonania prostego rysunku to może 1/4 zrobi to poprawnie.


Techmarg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2013, 09:37
Lokalizacja: Wrocław

#36

Post napisał: Techmarg » 07 lis 2013, 14:28

Po szkoleniu można dostać i 10 papierków, ale co z tego skoro na niektórych kursach nie uczą w ogóle obsługi maszyn i technologii obróbki skrawaniem, a jedynie programowania w G-kodach.

Pozdrawiam,
Dawid
TECHMARG
Kursy na przemysłowe centra obróbcze CNC

www.techmargcnc.pl

Programowanie ISO (G-kody) oraz układy sterowania Sinumerik i Heidenhain


dude_48
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2013, 22:40
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#37

Post napisał: dude_48 » 19 lis 2013, 12:57

Witam, chcę zapisać się na kurs CNC w Gliwicach w związku z waszymi radami. Skończyłem I semestr kierunku transport na PolŚl ale zmieniam kierunek na informatykę przemysłową również na PolŚl. Niestety jestem po liceum - czy to duża przeszkoda żeby znaleźć pracę? i na jakie zarobki mogę liczyć?


Techmarg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2013, 09:37
Lokalizacja: Wrocław

#38

Post napisał: Techmarg » 19 lis 2013, 13:25

Witaj,

Na pewno lepiej "wyglądałoby" to w Twoich papierach gdybyś miał wykształcenie średnie techniczne. Plusem jest jednak to, że studiujesz kierunek techniczny. Wszystko zależy od preferencji pracodawcy, ale fakt, że skończyłeś liceum w momencie kiedy aktualnie studiujesz na politechnice nie powinien Ci przeszkodzić. Pod warunkiem, że przyłożysz się do nauki podczas kursu.

Pytanie o zarobki to temat-rzeka. Na początku - w zależności od tego ile potrafisz - trzeba zdobyć doświadczenie, a to z kolei wiąże się z dość przeciętnymi zarobkami. Czasami ktoś ma szczęście, spodoba się pracodawcy i dostaje dobrą pracę z pakietem szkoleń dodatkowych na początek. Pozytywnie wpływające na ocenę kandydata podczas rozmów kwalifikacyjnych osób bez doświadczenia są m.in.:
-umiejętność szybkiego uczenia się,
-wykazanie pracodawcy konsekwencji w działaniu jeśli chodzi o Twoją edukację (tzn. pracodawcy krzywo patrzą na takie skoki w wyborze studiów jak np. polonistyka, a potem zmiana na politechnikę. Oba są na "p", ale różnica w obu kierunkach nie wymaga komentarza: ),
-poziom samodzielności (nie lubią takich, którzy ciągle biegają do kierownika i pytają o najprostsze kwestie),
-pracodawcy sprawdzają często Twoją znajomość obsługi obrabiarki bezpośrednio przy maszynie - wtedy lepiej wiedzieć gdzie jest np. MDA, albo co oznacza G95.

Pozdrawiam,
Dawid
TECHMARG
Kursy na przemysłowe centra obróbcze CNC

www.techmargcnc.pl

Programowanie ISO (G-kody) oraz układy sterowania Sinumerik i Heidenhain


mikolaj123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2013, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

#39

Post napisał: mikolaj123 » 19 lis 2013, 15:19

Jeśli wykażesz się wiedzą praktyczną to nie powinienieś mieć problemów.
Znam mnóstwo ludzi, którzy są po studiach, są inzynierami, ale co z tego, kiedy ich wiedza praktyczna jest znikoma. Mimo to żądają na dzie dobry wygórowanych stawek.
To w sumie też wina systemu, że uczy tylko teorii.


dude_48
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2013, 22:40
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#40

Post napisał: dude_48 » 20 lis 2013, 11:40

Dziękuję, bałem się że to będzie duża przeszkoda. Jeżeli dadzą mi się wykazać to nie mam obaw :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”