Kurs operatora-programisty cnc opinie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Djpawssio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2013, 01:00
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Kurs operatora-programisty cnc opinie

#1

Post napisał: Djpawssio » 07 sty 2013, 01:07

Witam mam na imię Paweł postanowiłem zapisać się na kurs operatora - programisty cnc znalazłem taką firmę jak Start cnc mam pytanie czy do dobry wybór, czy nauczą mnie czegoś ? i czy mam szanse znaleźć pracę po tym kursie ? Proszę o konkretne odpowiedzi.



Tagi:


K-ny
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 13 gru 2012, 19:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#2

Post napisał: K-ny » 07 sty 2013, 09:45

Ja też mam zamiar iść na kurs z tym, że w Rybniku. I chętnie poznałbym opinie ludzi którzy zrobili właśnie tam.

.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC

Pozdrawiam


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 619
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: mateu5 » 07 sty 2013, 10:29

Po co koledze taki kurs (zapewne płatny), skoro masz 5 letnie doświadczenie ?:)

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: pasierbo » 07 sty 2013, 11:06

K-ny pisze:.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC
Kurs na pewno lepiej cie nie nauczy. Kurs jest moim zdaniem po to żeby dostac prace i w niej dopiero naprawde zacząć sie uczyc. Po samym kursie maszyny nie ustawisz. Co innego jak jest to kurs programowania. Jeżeli przez 5 lat wciskałeś przycisk i nie ogarniales tematu programowania to moze ci sie to przydać. Znam ludzi korzy pracują dobre kilka lat na cnc i pisanie programow po korekcji to dla nich jakieś cuda.


Autor tematu
Djpawssio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2013, 01:00
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

#5

Post napisał: Djpawssio » 07 sty 2013, 13:14

Ja obecnie pracuje jako operator linii produkcyjnej, chciałbym uzyskać takie kwalifikacje i rozwijać się w kierunku cnc, dlatego że coraz więcej pracy jest dla operatorów cnc jak i programistów, wiadome od razy nikt Ci nie da programować maszyny, ale od czegoś trzeba zacząć, może ktoś jest po takim kursie bardzo prosiłbym o opinie bo jeśli to pieniądze wyrzucone w błoto to lepiej zrobić sobie prawo jazdy kat C.

[ Dodano: 2013-01-07, 13:15 ]
K-ny pisze:Ja też mam zamiar iść na kurs z tym, że w Rybniku. I chętnie poznałbym opinie ludzi którzy zrobili właśnie tam.

.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC

Pozdrawiam
Tak jest masz 5-letnie doświadczenie i co niczego się nie nauczyłeś ?


K-ny
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 13 gru 2012, 19:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#6

Post napisał: K-ny » 08 sty 2013, 10:03

pasierbo pisze:
K-ny pisze:.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC
Kurs na pewno lepiej cie nie nauczy. Kurs jest moim zdaniem po to żeby dostac prace i w niej dopiero naprawde zacząć sie uczyc. Po samym kursie maszyny nie ustawisz. Co innego jak jest to kurs programowania. Jeżeli przez 5 lat wciskałeś przycisk i nie ogarniales tematu programowania to moze ci sie to przydać. Znam ludzi korzy pracują dobre kilka lat na cnc i pisanie programow po korekcji to dla nich jakieś cuda.
Obsługuję centrum obróbcze Homaga od A do Z (programowanie, pełna obsługa), jestem jedyną osobą w firmie która tą maszynę potrafi obsługiwać. Zastanawiam się nad kursem, żeby trochę bardziej zgłębić temat od strony teoretycznej, bo jak narazie to nawet nie wiedziałem jak się mnie ktoś zapytał ilu osiowa jest ta maszyna ;)

Zaczęło mnie to bardzo interesować a w pracy się już zapewne niczego więcej nie dowiem...

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#7

Post napisał: pasierbo » 08 sty 2013, 10:59

To tak idź na kurs. tam właśnie tego uczą. Dowiesz się nawet co to są osie układu współrzędnych. Może nawet ci powiedza dla czego X Y i Z są wobec siebie tak usytuowane jak są. Mówisz że jesteś jedyną osoba w firmie która potrafi obsługiwać ta maszynę. Chyba od kogoś się tego wszystkiego uczyłeś?

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#8

Post napisał: rafalxfiles » 08 sty 2013, 17:45

Wg. mnie to nie ma sensu.. bo pójdziesz na kurs i zanim później znajdziesz prace to zapomnisz co było na kursie..
Lepiej postarać się i iść do jakiejś firmy na guzikowego.. i tam próbować od kogoś czegoś się nauczyć.. a później jak będziesz miał za dużo pieniędzy to możesz iść na kurs..


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#9

Post napisał: PiRo_man » 08 sty 2013, 18:01

pasierbo pisze:To tak idź na kurs. tam właśnie tego uczą. Dowiesz się nawet co to są osie układu współrzędnych. Może nawet ci powiedza dla czego X Y i Z są wobec siebie tak usytuowane jak są. Mówisz że jesteś jedyną osoba w firmie która potrafi obsługiwać ta maszynę. Chyba od kogoś się tego wszystkiego uczyłeś?
Dlaczego twierdzisz że musiał się tego od kogoś nauczyć? Najłatwiej jest zdobywać wiedzę od kogoś, kto już to przerobił, sprawdził, i na pewno działa. Jeśli o mnie chodzi to sam poznałem podstawy programowania Fanuca od znajomych z firmy, teoretycznie wiedza którą miałem pozwalała mi na wykonaniu większości rzeczy które obrabialiśmy, jednak chciałem wiedzieć więcej, temat mnie zainteresował, więc zacząłem czytać książki, pdf'y, fora internetowe, i teraz bez problemu sam piszę rozbudowane makrodefinicje, chyba nie ma już rzeczy której nie potrafił bym zrobić na 3/4-osiówce. Także wiedzę nie tylko można zdobywać od kogoś, jest wiele źródeł, teraz tylko kwestia jak pracowity i zaparty jest człowiek, i na ile chce podnieść swoje kwalifikacje.


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#10

Post napisał: bob35 » 08 sty 2013, 18:31

Jak 5 latek ustawiasz to możesz uczyć wykładowcę na tych kursach.
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”