Import z Chin - polecany kurier

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#21

Post napisał: Zienek » 10 gru 2012, 12:27

Na jednej śrubie końcówka po stronie podpierającej lekko sfatygowana, więc będzie problem z założeniem łożyska. Reszta wygląda rewelacyjnie.

Braliśmy od leifromchina.

http://www.ebay.com/itm/1pcs-Rolled-Bal ... 3a75f9edf2

zamówiono
ok 15.11.2012

zapłacono
19.11.2012

fedex - początek przepychanki o fakturę
29.11.2012

fedex - dostarczenie faktury na Lightec zgodnie z wymaganiami
05.12.2012

obliczanie cła i SAP
07.12.2012

Przesyłka na miejscu
10.12.2012



Tagi:


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#22

Post napisał: jacek-1210 » 10 gru 2012, 14:48

Nie doliczyli Wam frycowego za to że paczka leżała ?

U mnie ostatnio było trochę inaczej:

-wysyłka ze środy na czwartek
-we czwartek rano dostałem od Chinki trackingnumber
-w piątek z rana obudził mnie DHL telefonem o dokumenty i info że jak się sprężę to mi w poniedziałek oclą (paczka wciąż jeszcze leżała w HongKongu) a we wtorek będzie u mnie
-piątek zleciał mi na wariackim załatwianu dokumentów do cła
- z piątku na sobotę paczka poleciała z H-K do Niemiec
- w niedzielę wyleciała z Niemiec do Pyrzowic
- w poniedziałek z rana dostałem maila z potwierdzeniem przejścia przez cło
- w... poniedziałkowe południe przyjechał kurier DHL z paczką :smile:

Jak widać cło gdzie indziej i paczka chyba trochę gdzie indziej. Na paczce jedynie naklejka "security checked" czyli pewnie ją prześwietlali
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#23

Post napisał: Zienek » 10 gru 2012, 15:14

Jakieś 12 zł tylko.
Pewnie nie doliczyli przez to, że sami zaczęli grać w email-ping-pong zamiast od razu napisać w czym problem i jakie są możliwe rozwiązania.

Finalnie wygląda na to, że policzyli VAT od żółtej faktury zamiast od wartości, jaką im udokumentowałem pay-palem. W sumie z księgowego żadna różnica, bo jako VATowiec, to zapłacony VAT by mi i U Skarbowy oddał, a z cła zwolnili. Tak więc pero-pero - wyszło na zero.

Jak złożę maszynę, to w księgach będzie miała mniejszą wartość, ale w średniofalowej perspektywie nie zamierzam jej sprzedawać.

Jak się obliczę z wydatkami to zacznę polować na mokrą chinkę z falownikiem (taki akwarystyczny zestaw ;) )

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#24

Post napisał: skrzat » 08 sty 2013, 02:54

Panowie a od kosztu wysylki tez sie placi clo? o zamawianie przez osobe fizyczna mi chodzi
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#25

Post napisał: Zienek » 08 sty 2013, 08:55

Zwykle z faktur się bierze wartość przedmiotów.
Czasem mogą stwierdzić, że wartość przedmiotów jest nieadekwatna do faktury i po swojemu policzyć cło.

Generalnie przesyłka nie jest towarem sprzedażowym i nie podlega ocleniu.


coldzik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 sty 2009, 23:16
Lokalizacja: Katowice

#26

Post napisał: coldzik » 12 sty 2013, 08:38

Mam dwa pytanka odnośnie importu z Chin śrub...
Chciałem kupić na AliExpress 3 śruby kulowe z nakrętkami, zarobione pod bloki łożyskujące oraz same bloki. Dokładnie 2 takie śruby http://www.aliexpress.com/store/product ... 79553.html
oraz jedna taką
http://www.aliexpress.com/store/product ... 31842.html
Wszystko od jednego gościa

Problem w tym, że wysyłka kurierem to dodatkowe 50$ od sztuki czyli w tym przypadku wyjdzie 150$. Czy tak jest zawsze, czy ten sprzedawca jakoś dziwnie dolicza sobie do przesyłki? Czy może należy się jakoś kontaktować z Chinczykiem, bo AliExpress ma jakiś dziwny system naliczania kosztów wysyłki?
Drugie pytanie jest o samo cło i vat. Jak z tym dokładnie jest jeżeli będę to zamawiał jako osoba fizyczna i na własny użytek? Czy zapłacę zarówno vat jak i cło?


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#27

Post napisał: Andrzej_kw » 12 sty 2013, 10:11

kol. Zienek pisze
Generalnie przesyłka nie jest towarem sprzedażowym i nie podlega ocleniu
... ejże... kolego piszesz co wiesz, czy wiesz co piszesz?
Koszt przesyłki wchodzi do wartości celnej i wszelkie opłaty go uwzględniają. Jeżeli na dokumencie dostawy nie ma podanego kosztu, to będziesz poproszony o jego podanie. Czasami przy niewielkiej wartości i dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej przeprowadzana jest procedura uproszczona i wtedy nie ma opłat (np. przesyłka przez pocztę jako gift). Wynika to jednak z zastosowania przepisów ogólnych. Przy przesyłkach kurierskich stosuje się jednak procedury w których trzeba podać koszt transportu, a dodatkowo kilka innych historii...,

kol coldzik
Najprawdopodobniej sprzedawca chce wysłać to jako oddzielne przesyłki o zaniżonej wartości poprzez China Post. Pogadaj ze sprzedawcą - koszt całości przesyłki nie powinien przekroczyć 50USD. To nie Aliexpress nalicza koszty, tylko według tego co podał sprzedawca.
Zakładając przesyłkę pocztową - najprawdopodobniej nic nie zapłacisz dodatkowo. Może się jednak zdarzyć, że będzie przeprowadzona kontrola i wtedy masz normalną odprawę. Pocztowa agencja celna poprosi Cię o upoważnienie do odprawy i inne duperele. W zależności od wartości towaru cło zapłacisz lub nie. Będzie ono jednak doliczone do wartości celnej towaru i do zapłaty będzie podatek VAT od całości. Dodatkowo płacisz prowizję agencji. Przy przesyłce kurierskiej masz z całą pewnością odprawę. Cała reszta jest taka sama. Różnice w odprawie na osobę nie prowadzącą działalności gospodarczej i prowadzącą działalność polegają na dokumentach i możliwości wliczenia pewnych elementów w koszty. Ponadto importując jako osoba prywatna deklarujesz osobisty użytek i Urząd Celny może w ciągu kilku lat sprawdzić czy posiadasz to, a jeżeli nie, to co się z tym stało i wtedy jest wdrażana dość niemiła procedura. Najlepiej podjechać do jakiejś agencji celnej i pogadać jak człowiek z człowiekiem

pozdrawiam
Andrzej


coldzik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 sty 2009, 23:16
Lokalizacja: Katowice

#28

Post napisał: coldzik » 12 sty 2013, 12:16

Dzieki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź :) - Niestety nie widzę przycisku pomógł :(

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#29

Post napisał: Zienek » 12 sty 2013, 13:11

Twórca tematu ma.
Nic nie szkodzi - przy okazji ;)


eroico
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2010, 02:58
Lokalizacja: Gliwice

#30

Post napisał: eroico » 05 lut 2013, 17:33

skoro wątek o imporcie z Chin, taki trochę niby ośla łączka, to proszę o zebranie informacji cd przebiegu całego procesu krok po kroku, coby taki zielony w tym temacie, jak ja nie wydał całej wypłaty za wrzecionko warte 200zł...

Rozumiem, że dla kwot poniżej 150$ można otrzymać paczkę oznaczoną na druczku CN22 jako gift?
jakie wtedy będą dodatkowe koszty, jeśli założymy że na aukcji e-bay podano zerowe koszty przesyłki?
jakie formalności mnie czekają zanim paczka trafi w moje ręce? kupuje na e-bay i co dalej?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”