CNC- Praca, Zarobki, Stanowiska.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
czokoziom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 25 cze 2010, 18:55
Lokalizacja: baranowka

CNC- Praca, Zarobki, Stanowiska.

#1

Post napisał: czokoziom » 20 cze 2012, 01:27

Witam.

Sorry że tak spamuje na prawo i lewo ale czy ktoś może powiedzieć mi jak się przedstawia
tabelka zawodów w programowaniu CNC wraz z zarobkami??

Podam przykłady:

Operator Zwykły maszyn konwencjonalnych
Operator maszyn CNC
Programista CNC
-i tu jest wachlarz możliwości programowania co sprowadza się i tak do kodu CNC,
Wiem że jest jeszcze jakaś magiczna fucha nad fuchami w branży CNC nazwę to tak

CNC kozak, -wiem że gość chodzi po zakładach przyjdzie pogrzebie przy maszynie - czas w zależności ile zapłacą potrafi zrobić fuchę w 15 min ale i potrafi grzebać 2h
bezstresowo wychodzi zadowolony idzie do szefa, szef włazi pod szafę po czym gość wychodzi bogatszy o pokaźną kwotę i resztę dnia się opiernicza.
widziałem typka jak robiłem na magazynie kiedyś, mówili że to chyba jest ustawiacz ale co on dokładnie robił to nie wiem. Chodzi mi właśnie głównie o tego kogoś bo wiem że człowiek był po zawodówce ledwo żadne tam studia a prawie nic nie robił i zgarniał kasę:)

Wiem że są jeszcze ludzie kozacy mega ja ich nazywam gumowe ręce, przy maszynie jest nie wiem może z 50 cm luzu wynika to z budowy maszyny są różne przekładnie i tak dalej, gość podjeżdża wygina się jak ninja wymieni co się zużyło i hajda nie ma go. Kasę kosi chyba też straszną.



Tagi:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#2

Post napisał: lolo2 » 20 cze 2012, 16:28

Poczytaj sobie posty w dziale praca, oraz ostatnie tematy w dziale na luzie powiązane z CNC.

Tam masz pełno odpowiedzi na temat zarobków.

Nie ma reguły czy ustawiacz, czy operator zwykłej, czy cnc, czy programista zarobi więcej. Wszystko zależy od firmy oraz zakresu działalności firmy.

A odnośnie naprawiaczy cnc, to już wyższa szkoła, tam trzeba mieć wiedzę i doświadczenie. Jak raz coś zepsujesz to już więcej cie nikt do roboty nie weźmie. A znowuż zepsuć maszynkę za kilka set tysięcy to też droga sprawa, dlatego za swoją robotę dostają sowite wynagrodzenie.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: CNC- Praca, Zarobki, Stanowiska.

#3

Post napisał: jasiu... » 21 cze 2012, 16:30

czokoziom pisze:widziałem typka jak robiłem na magazynie kiedyś
Na magazynie CNC?

Fakt, zawsze stawki miałem odpowiednie do umiejętności, a ile, no cóż, dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. Dziś pierwszy dzień lata, ciekawszy temat.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”