Co to jest sprawdzian składany?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
piotrek013
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2011, 14:15
Lokalizacja: Warszawa

Co to jest sprawdzian składany?

#1

Post napisał: piotrek013 » 11 gru 2011, 14:28

Witam,

Chciałbym zaznaczyć, że jestem studentem i potrzebuję wykonać rysunek konstrukcyjny sprawdzianu do wałka i otworu.
Dostałem do opracowania wałek i otwór o średnicy 3mm, jako że ze sprawdzianem otworu nie ma żadnych problemów to wystąpił pewien problem ze sprawdzianem wałka.
Zalecenie jest takie, żeby wykonać sprawdzian szczękowy, jednak ja w wytycznych z racji małej średnicy wałka mam zaprojektować sprawdzian "składany nie szczękowy"

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym jak chociażby wygląda sprawdzian składany do wałków, nie mówiąc już o rysunku konstrukcyjnym. Dodam, że przewertowałem normy, podręczniki do metrologii, poradniki dla ślusarzy i nic takiego nie znalazłem.

Proszę o pomoc. :wink:



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 2

#2

Post napisał: zdzicho » 11 gru 2011, 14:40

To sprawdzian składający się z dwóch szczęk i przekładki( dla większych wymiarów) ,albo z jednej szczęki z uskokiem(3mm w twoim przypadku), i drugiej szczęki płaskiej. Całość jest skręcana.

Awatar użytkownika

tomolc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 708
Rejestracja: 17 paź 2009, 13:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Co to jest sprawdzian składany?

#3

Post napisał: tomolc » 11 gru 2011, 15:01

piotrek013 pisze:
chociażby wygląda sprawdzian składany do wałków, nie mówiąc już o rysunku konstrukcyjnym. :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawdzian_(przyrz%C4%85d)
http://www.ws.sltzn.katowice.pl/or_zaj/ ... 3/kt05.pdf


Autor tematu
piotrek013
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2011, 14:15
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: piotrek013 » 11 gru 2011, 15:19

zdzicho pisze:To sprawdzian składający się z dwóch szczęk i przekładki( dla większych wymiarów) ,albo z jednej szczęki z uskokiem(3mm w twoim przypadku), i drugiej szczęki płaskiej. Całość jest skręcana.
Gdyby mógł Pan pokazać taki sprawdzian na jakimś prostym rysunku lub zdjęciu, byłym niezwykle wdzięczny. :wink:


zdzicho
Posty w temacie: 2

#5

Post napisał: zdzicho » 11 gru 2011, 17:59

Masz schematyczny rysunek. Resztę sobie stworzysz.
Załączniki
spr3.JPG
spr3.JPG (4.06 KiB) Przejrzano 1667 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”