forum elektroda

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#21

Post napisał: IMPULS3 » 15 lis 2011, 21:01

Bo w tym wszystkim czasami najważniejsza jest myśl a nie ladny opis. A jak ktoś nie chce albo nie ma nic mądrzejszego do powiedzenia to efekt jest taki jaki jest.



Tagi:


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#22

Post napisał: Leoo » 15 lis 2011, 22:23

Myśl owszem jest ważna, niemniej jeśli ubieramy ją w niedbałe słowa, to osoba czytająca wątek gubi go i skupia się na ortografii. Efekt jest nieprzyjemny i ciągnie za sobą uszczypliwe uwagi reszty ekipy z forum. Można rzec: "jak piszesz - tak Cię widzą". Sposób wysławiania świadczy o stanie umysłu. Jeśli zaczynasz zdanie z małej litery, to albo masz zwichnięty mały palec (a nawet obydwa), albo ktoś powyrywał klawisze Shift, albo piszesz z komórki (tu współczuję). Dla mnie post z błędami ortograficznym to objaw totalnego lenistwa - żeby poprawić pisownię wystarczy "pojechać" myszką najwyżej 5cm do góry i nacisnąć link "Sprawdź pisownię".
Na każdym kroku są zasady np. ruchu drogowego, jeśli je złamiemy otrzymujemy mandat lub znacznie gorszą karę.
W internecie występujemy w zasadzie anonimowo i wielu uczestników czuje się zupełnie bezkarnymi łamiąc wszelkie zasady polszczyzny.
Post napisany w miarę poprawnie nie będzie powodował negatywnych emocji a skupiający się na meritum sprawy może wnieść coś pozytywnego.
Nigdy nie byłem orłem z polskiego ale teraz przynajmniej staram się trzymać fason.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#23

Post napisał: IMPULS3 » 15 lis 2011, 22:55

No tak, z tym że można czasem sie bardzo pomylić oceniając kogoś kto będzie np. opisywal piękny krajobraz językiem jakimś wręcz nie zrozumialym, po czym wyjmie krędkę i namaluje nam piękny obraz.
To jest takie troche ślepe patrzenie, mam tu na myśli chociażby szkoly które wszystkich oceniają wedlug podobnych kryteriów a pomijając rozwijanie indywidualnych talentów, ze stratą dla wszystkich.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16225
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#24

Post napisał: kamar » 15 lis 2011, 23:29

IMPULS3 pisze: chociażby szkoly które wszystkich oceniają wedlug podobnych kryteriów a pomijając rozwijanie indywidualnych talentów, ze stratą dla wszystkich.
Tyle tylko, że za moich czasów ktoś co notorycznie robił błędy, był w klasie nazywany głąbem a nie dyslektykiem :)

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11572
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#25

Post napisał: RomanJ4 » 16 lis 2011, 00:10

kamar pisze:Tyle tylko, że za moich czasów ktoś co notorycznie robił błędy, był w klasie nazywany głąbem a nie dyslektykiem
Pasek ojca potrafił skutecznie wyleczyć z tej przypadłości znakomitą większość "dyslektyków" :mrgreen: (piszę w cudzysłowie, bo o takich mi chodzi)
Ale teraz to przecież bee, nie wolno (ze szkodą dla delikwenta, o czym dowie się niestety za czas jakiś..) :razz:

Kolega punkury stwierdził, cytuję:"na elektrodzie trochę przesadzają - każdemu się może zdarzyć literówka czy coś takiego" ,
Oczywiście, zdarzają się prawie wszystkim, mnie też, często nie z ich (i mojej) intencji (można by rzec "maszynowy"), ale jeśli forumowicz w co drugim słowie robi "orta" albo pisze kilka zdań jednym ciągiem, jeszcze w Caps Locku, to już nie jest takie wesołe..
pozdrawiam,
Roman


bzyku997
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2011, 16:30
Lokalizacja: Radom

#26

Post napisał: bzyku997 » 16 lis 2011, 00:58

Ech...chyba ortografia na forach to niezbyt wielki problem. Ja ma w domu prywatnego moderatora...żonę...na dodatek jest nauczycielką. :mrgreen:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#27

Post napisał: adam Fx » 16 lis 2011, 18:23

Zaczynałem od elektrody ale teraz od kilku lat zaglądam tam tylko w ekstremalnych sytuacjach i tak zawsze się mam stracha cokolwiek napisać ze coś nie tak że nie ten przecinek czy nie ten dział czy nie ta forma szczególnie że jestem dyslektykiem tym prawdziwym nie w " " ...Ostatnio gdy walczyłem z DRO i u nas niestety nie było osoby która mogła by pomóc zwróciłem się z zapytaniem na elektrodę działu już nie pamiętam ( chyba - Początkujący Nauka ) ale pytanie brzmiało mniej więcej tak : że przedstawiłem wszytko co udało mi się znaleźć w sieci (wszystko obcojęzyczne niestety) na temat odczytów z suwmiarek i że szukam osoby która pomogła by mi rozpracować ten temat (bo jako nie elektronik by zbudować układ potrzebuje konkretny schemat i jasną listę elementów ) i zanim ktokolwiek zdążył odpisać mój temat wylądował w koszu a jak zapytałem dlaczego bo to zły dział od tego jest dział GIEŁDA !!!! ... ja wielkie oczy :shock: i jadę po gościu czy on w ogóle przeczytał to co napisałem bo tam nic nie pisze że to jakaś oferta i że proponuje jakieś wynagrodzenie itd.. i żeby go przywrócił on tam jeszcze coś odpisał i koniec końców kupiłem temat został w koszu

co do prawdziwej dysleksji to jest to kłopotliwe i nie tylko na forum .... ale przez całe życie bo czytanie i pisanie spotyka nas na każdym kroku ale już o tym było na forum więc nie będę powtarzał
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7607
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#28

Post napisał: pukury » 16 lis 2011, 18:39

witam.
tak na marginesie - był na forum temat o dro i linki do rozwiązań open .
gdzieś mam jeszcze w ulubionych link do tej stronki .
a w kwestii pisania -
wujek mojej żony był kardiochirurgiem - profesorem zwyczajnym - jak byście zobaczyli jak pisał to po prostu - masakra .
czasem komuś idzie w jeden temat - a w innych zero .
w sumie wolę przeczytać coś , co mnie nauczy czegoś niż pięknie napisany post o niczym ( w gruncie rzeczy ) .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Autor tematu
Mariuszszsz
Posty w temacie: 8

#29

Post napisał: Mariuszszsz » 16 lis 2011, 19:29

Zna ktoś jakieś inne forum o podobnej tematyce?


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#30

Post napisał: IMPULS3 » 16 lis 2011, 20:40

pukury pisze:w sumie wolę przeczytać coś , co mnie nauczy czegoś niż pięknie napisany post o niczym ( w gruncie rzeczy ) .
No no no, :smile: ale kolega to lubi tak czasem sobie popisać...
A tak na poważnie to się zgadzam z tym zdaniem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”