forum elektroda

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#11

Post napisał: kamar » 13 lis 2011, 20:55

Fajny ten kosz. Szczególnie mnie rozbawiło ostrzeżenie " za notoryczne nazywanie moderatora - świnią " :)



Tagi:

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#12

Post napisał: Yogi_ » 14 lis 2011, 22:58

Witam.
Ale z własnego podwórka "rzeliwo" w jednym z podtytułów?
Aż zęby bolą :-(
Pozdrawiam
Krzysiek


bzyku997
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2011, 16:30
Lokalizacja: Radom

#13

Post napisał: bzyku997 » 15 lis 2011, 12:55

Sam do niedawna administrowałem pewnym portalem...i z doświadczenia wiem, że moderacja polega nie na usówaniu postów czy dawaniu ostrzeżeń...lecz na szeroko pojętym moderowaniu poczynań użytkowników...ale wiadomo....portal duży...problemów cała masa... to łatwiej post usunąć i wklepać gotową formułkę na swoje usprawiedliwienie i nie zagłębiać się w merytoryczną treść dyskusji. Całkiem zresztą niedawno, pewien roztropny jegomość usunął tam mój wątek...a poszło o to że wkleiłem zdjęcia niezgodnie z regulaminem :smile: Mój protest złożony do administracji został kolokwialnie mówiąc olany. Tak sobie myślę, że w swoim pędzie do doskonałości twórcy elki wpadli w zastawione przez siebie sidła... nic nie robią tylko kasują i moderują...przy okazji dając warny lub bany na 63lata :grin: Wiadomo...ktoś na tym traci, ktoś zyskuje. Być może w tym momencie przekroczę pewną granicę, ale prawdą jest co mówił mój pradziad...że na głupotę jeszcze lekarstwa nie wynaleziono...niestety.
A o język ojczysty trzeba dbać...choć w czasach obecnych nie zawsze się to udaje.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#14

Post napisał: RomanJ4 » 15 lis 2011, 13:14

Yogi_ pisze:Ale z własnego podwórka "rzeliwo" w jednym z podtytułów?
powinniśmy chyba jednak delikatnie zwracać uwagę autorom (bez złośliwości oczywiście - tak po przyjacielsku, czasem błędy są "maszynowe") bo jak nie my to kto? Tym bardziej, że i wielu młodych ludzi (nawet bardzo młodych ) tu zagląda..
Kiedyś "ort" nawet w zeszycie od matmy czy fizyki był wywalony na czerwono, a dziś ?
Eh..
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

tomolc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 708
Rejestracja: 17 paź 2009, 13:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

#15

Post napisał: tomolc » 15 lis 2011, 13:22

bzyku997 pisze:polega nie na usówaniu postów czy dawaniu


Nie chce się czepiać mówimy i robimy to samo :mrgreen:


bzyku997
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2011, 16:30
Lokalizacja: Radom

#16

Post napisał: bzyku997 » 15 lis 2011, 13:34

Jak rzekł kolega wyżej...błędy maszynowe...pośpiech i klawiatura...to jest w pewnym sensie powodem takiej degradacji języka :mrgreen: I tu jest pole do popisu dla moda :!:
Edit: Może przydał by się na dole taki cwany pstryczek do sprawdzania poprawności pisowni ?

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4654
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#17

Post napisał: pitsa » 15 lis 2011, 13:51

bzyku997 pisze:cwany pstryczek do sprawdzania poprawności pisowni ?
Przecież w przeglądarkach jest sprawdzanie ortografii podczas pisania postu. :)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


bzyku997
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2011, 16:30
Lokalizacja: Radom

#18

Post napisał: bzyku997 » 15 lis 2011, 14:07

Owszem jest...ale jakoś mało widoczny, i zapewne dla tego niewiele osób z tego korzysta :mrgreen:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#19

Post napisał: pukury » 15 lis 2011, 14:17

witam.
gdyby mi przeglądarka nie poprawiała tekstu to mielibyście do czytania masakrę - z mojej strony :oops:
ktoś kto tak nie ma nie jest w stanie zrozumieć jak to jest .
na elektrodzie trochę przesadzają - każdemu się może zdarzyć literówka czy coś takiego .
nie ma co robić wielkiego halo z tego powodu .
ale - robią jak chcą .
staram się tam nic nie pisać - po co mają mi wywalić post do kosza ?
w sumie to nie ja tracę na tym - tylko ci którzy mogli by coś przeczytać i ( być może ) czegoś się dowiedzieć .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


bzyku997
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2011, 16:30
Lokalizacja: Radom

#20

Post napisał: bzyku997 » 15 lis 2011, 15:20

Dokładnie z tego samego powodu i ja zamilkłem na elce...miałem tam opublikować swój po części autorski projekt dynamicznego wykrywacza metali, ale z biegiem czasu doszedłem do wniosku że raczej nie warto...bo nie warto toczyć ciągłych przepychanek z moderatorami, którzy poza postem nawołującym do poprawienia tego czy owego niewiele wnoszą do tematu...tak jakby nie można było moderować tekstu i dodać notatkę z jakiego powodu nastąpiła moderacja. Nie wierzę też w garbate aniołki, że każdy z nich to jedyny w swoim rodzaju wszech wiedzący osobnik. Każdemu może się zdarzyć przecież błąd mniejszy lub większy...nawet prezydentowi to się zdarza...i to nie jeden raz, i nikt nie wydziera z księgi karty z jego wpisem i nie wyrzuca do śmietnika... Pozostaje się zatem zastanowić, jak wiele ten portal traci przez działanie osób, które chcą jedynie wykazać się przed administracją swoją czujnością. Fakt...poprawnie jest, ale czy ciekawie? Osobiście czuję że na elce w ostatnim czasie raczej średnio...a może nawet słabo...no chyba że jest inaczej.
I dobrze by było, gdyby szeroko pojęta administracja brała pod uwagę głosy userów z pewnym stażem i doświadczeniem. Stosowanie nakazów i zakazów, oraz permanentne udowadnianie swojej wyższości i słuszności działań ze strony moderatorów skutkować będzie tym, że znaczne grono osób po prostu odejdzie w poszukiwaniu bardziej liberalnego środowiska dla swoich zainteresowań czy też swoistej działalności.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”