jaką uczelnię wyższą wybrać??

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
adrianmaly
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

jaką uczelnię wyższą wybrać??

#1

Post napisał: adrianmaly » 02 mar 2011, 18:52

Witam. za 2 miesiące kończę technikum MiBM. Chcę pracować w fabryce która produkuje pompy oraz obrabia komponenty żeliwne. Zatrudnienie mam zagwarantowane tylko pytanie na jakim stanowisku. :razz: wiem że zanim obejmę jakieś ambitniejsze to muszę zdobyć wyższe wykształcenie oraz nabyć doświadczenia zawodowego.

Dlatego zaocznie wybieram się na sudia. i tu moje pytanie:

JAKĄ UCZELNIĘ W POLSCE WYBRAĆ?? nie czuję się na siłach jeżeli chodzi o język żeby wynosić się z kraju a w Polsce żadna uczelnia nie zapowiada się w moich oczach obiecująco...

Zamierzam kontynuować naukę na MiBM a specjalizacja która mnie interesuje to Cad/Cam. na uczelniach to się ładnie nazywa KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE PRODUKCJI LUB PROJEKTOWANIA... co do tego wyboru jestem pewien tylko nie wiem Gdzie??? mieszkam w Lesznie (wlkp) i tu chcę pracować, więc takie miejscowości jak Białystok czy Rzeszów raczej odpadają.Rozważam opcję do ok. 400 km od leszna... Poznań i Wrocław nie zrobiły na mnie większego wrażenia.

Najbardziej się zastanawiam nad Politechniką Śląską w Gliwicach wydział MiBM specjalizacja Komputerowe wspomaganie projektowania maszyn czy coś w tym stylu lub nad Politechniką Koszalińską spec. programowanie obrabiarek cnc.

Proszę wszystkich a w szczególności absolwentów, studentów ( :mrgreen: oraz ewentualnie profesorów :mrgreen: ) o opinie na temat Waszych szkół... którą szkołe polecacie??
co myślicie na temat P.Śląskiej i P.Koszalińskiej ?? może ktoś coś ciekawego słyszał??
może Kraków, Stolica, Wybrzeże?? co wybrać??
dodam że kierunek mnie bardzo interesuje i nie mam problemów z nauką więc zależy mi też w miarę na poziomie nauczania zwłaszcza z przedmiotów zawodowych typu PKM Układy sterowania, Maszynoznawstwo itp itd.
będę wdzięczny za wszystkie opinie i porady. pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za komentarze :wink:


...

Tagi:


cooki13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 21 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: cooki13 » 02 mar 2011, 22:32

Politechnika Wrocławska nie zrobiła na tobie wrażenia?? to co w takim razie robi? Harvard czy Cambridge ?? spójrz na rankingi uczelni wyższych i zobacz gdzie jest PWR a gdzie polibuda koszalińska czy śląska...

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#3

Post napisał: pitsa » 02 mar 2011, 23:02

Rankingi niewiele znaczą. :twisted:
To co osiągniesz w głównej mierze zależeć będzie od ciebie.
Podam ci przykład szkoły, o której mało kto słyszał: PWSZ w Nysie.
A oto przykład inżynierskiego sukcesu jaki powstał dzięki pasji i opiece dobrego mistrza.
Ten mistrz ze zdjęcia, podobnie jak i mistrz Bartuss1, są wychowankami
innego znanego w świecie wielkiego mistrza przemysłu obrabiarkowego. :-)

Znajdź swojego mistrza. To jest droga do sukcesu. :grin:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
adrianmaly
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: adrianmaly » 03 mar 2011, 10:36

nie chodzi mi o szarpanie sie z matmy czy z fizyki żeby ledwo skończyć na 2... chodzi mi o porządną specjalizacje już na studiach pierwszego stopnia... chodzi mi o to że obliczenia wytrzymałościowe, programowanie, symulację 3d ogarnąłem w technikum i chce lecieć dalej a nie czekać na łepków po liceum zanim ogarną temat... przedmioty zawodowe mnie interesują zwłaszcza poruszające temetykę cad/cam a nie rzeźnia z matmy czy z fizy... chce być dobrym technologiem a nie matemtykiem więc "wysoki poziom" politechniki wrocławskiej i śmieszne rankingi nie robią na mnie wrażenia...

wolę za to porządne programiki pisać na zajęciach i liczyć trudne zadanka z PKM-u
:mrgreen: :mrgreen:

ale dziękuję bardzo za podpowiedzi napewno przemyślę pozdrawiam i czekam na więcej wypowiedzi... :wink: :wink:
...


krank1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2006, 23:37
Lokalizacja: Piątek
Kontakt:

#5

Post napisał: krank1 » 03 mar 2011, 12:37

Z tego co piszesz to proponuję jakiś wydział mechaniczny specjalność np TBM bo PKMy tamwłaśnie są najobfitrze w zadania. Co do matematyki to inżynier musi posiadać dobry aparat matematyczny bo matma jest wszędzie. Jeśli piszesz że wytrzymałościówkę już opanowałeś to jestem ciekaw w jakim stopniu - myślę że jeszcze wiele możesz się nauczyć, bo najlepsza szkoła średnia nie uczy chyba tyle co wyższa uczelnia. Ja miałem przez 3 pierwsze lata kilkanaście godzin tygodniowo samej mechaniki i wytrzymałości. CAD i CAM uczyłem się sam bo na zajęciach tego nie było, teraz już coś jest więcej na uczelniach.


Autor tematu
adrianmaly
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post napisał: adrianmaly » 04 mar 2011, 15:54

matma oczywiście :mrgreen: lubię matme ale po prostu spotkałem się z uczelnią gdzie przez pierwszy rok była w planie zajęć tylko matma i fiza i to jest przeginka moim zdaniem... odnośnie wytrzymałości to zdaję sobie sprawę z tego że na studiach tak naprawdę się to dopiero rozkręci ale nie chciałbym znów zaczynać od podstaw... a najbardziej zależy mi na programowaniu obrabiarek i na wszelkiego rodzaju systemach CADowskich... szukam kierunku który się w tym specjalizuje...


np taki kierunek jest na polibudzie w Koszalinie na wydziale mechanicznym :
http://rekrutacja.wm.politechnika.koszalin.pl/poiut/ :mrgreen:
znacie coś alternatywnego?? :wink:
...

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#7

Post napisał: marchru » 04 mar 2011, 18:27

matma i fiza do przedmioty słurzące do przerzedzenia szeregów studentów. Nie bądź taki pewny siebie, bo z dośiwadczenia znam przypadki, że "najlepsi" nie wytrzymywali.
Programów cadowskich możesz uczyć się w domu; generalnie to wszystkkiego można się nauczyć na własna ręke, trzeba tylko chcieć.
Dowiedz się jaki programy są przerabiane na uczelniach. Może zależeć ci przecież na nauce systemu, który macie wdrożony w firmie.
Nie studowałem zaocznie ale wiem, że studia te działają na innych zasadach, wszystko jest szybciej, bardziej okrojone i generalnie nastawione właśnie na dokształcanie we włąsnym zakresie. Czego nie zdąrzą ci dopowiedzieć pasuje nadrabiać w tygodniu.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


krank1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2006, 23:37
Lokalizacja: Piątek
Kontakt:

#8

Post napisał: krank1 » 04 mar 2011, 19:02

marchru pisze:matma i fiza do przedmioty słurzące do przerzedzenia szeregów studentów. Nie bądź taki pewny siebie, bo z dośiwadczenia znam przypadki, że "najlepsi" nie wytrzymywali.
Programów cadowskich możesz uczyć się w domu; generalnie to wszystkkiego można się nauczyć na własna ręke, trzeba tylko chcieć.
Dowiedz się jaki programy są przerabiane na uczelniach. Może zależeć ci przecież na nauce systemu, który macie wdrożony w firmie.
Nie studowałem zaocznie ale wiem, że studia te działają na innych zasadach, wszystko jest szybciej, bardziej okrojone i generalnie nastawione właśnie na dokształcanie we włąsnym zakresie. Czego nie zdąrzą ci dopowiedzieć pasuje nadrabiać w tygodniu.
Nic dodać nic ująć.
Jak byłem na studiach też chciałem chłonąć wszystko w tym temacie, uczyłem się kilku CADów dodatkowo programy symulacyjne, MESy itp. Potem doszedłem do wniosku że opanować jeden z tych systemów w 100% jest rzeczą bardzo trudną. Na pewno nie nauczysz się tego na żadnej uczelni a tym bardziej CAMa. Aby dobrze programować i poznać technologię, narzędzie, soft musisz po prostu odstać swoje przy maszynie. Jak chcesz dobrze zgłębić fach idź na zaoczne i zatrudnij się w firmie na odpowiednim stanowisku. Coś za coś :)


Autor tematu
adrianmaly
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9

Post napisał: adrianmaly » 05 mar 2011, 11:55

no wiem idę na zaoczne :mrgreen: a jeżeli chodzi o narzędzia i technologie obróbki skrawaniem to w tym specjalizuje się technikum które kończę więc temat znam. poza tym miałem okazję przez wakacje pracować jako operator centrum obróbczego CTX510 Eco (frezarko-tokarka) i przez ten czas poznałem obróbkę od strony praktycznej. wiem że to mało czasu i nie mogę się porównywać z wieloletnimi pracownikami ale przez to że się tym interesuje wyciągam maksymalnie dużo z takich okazji. do tego praktyki przez 4 lata które naprawdę dużo dały... także myślę że podbudowę pod studia mam w miarę :mrgreen:

szukam uczelni na której miałbym pewność że przygotuje mnie świetnie do pracy na stanowisku technologa-programisty... wiem że nauka we własnym zakresie to podstawa ale dostrzegam także różnice między uczelniami... nie znam ich za dobrze ale z tego co można wyczytać w necie to Politechnika Wrocławska np. nie ma w ogóle specjalizacji na studiach pierwszego stopnia... przy najmniej nie znalazłem nic na ich stronie. szkoła ta zdaje mi się być "wyższym technicznym liceum"... nie wiem czy mam rację dlatego proszę was o rady i konkretne opinie na temat szkół... pomóżcie :cry:

skończył ktoś może Polibudę Śląską i może się wypowiedzieć na jej temat ?

[ Dodano: 2011-03-05, 14:05 ]
cooki13 pisze:Politechnika Wrocławska nie zrobiła na tobie wrażenia?? to co w takim razie robi? Harvard czy Cambridge ?? spójrz na rankingi uczelni wyższych i zobacz gdzie jest PWR a gdzie polibuda koszalińska czy śląska...
Przed chwilą sprawdziłem i Politechnika Wrocławska w kategorii "prestiż" jest dokładnie jedno miejsce nad Politechniką Śląską :razz: :mrgreen: Koszalin co prawda gorzej ale oferta edukacyjna zapowiada się ciekawie... nie wiadomo tylko jak jest realizowana. nie chciałbym żeby się okazało że to tylko dobra reklama i nic poza tym...
...


minksi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2011, 11:19
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: minksi » 02 cze 2011, 11:22

A co sądzicie o uczelniach oferujących studia zdalne? Ostatnio sporo się nad tym zastanawiam. www.e-studia.pl Według Was warto kształcić się zdalnie? Na innych forach przeczytałam sporo pozytywnych opini, a jak wy się do tego odnosicie?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”