Poszukuję.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
kiub0
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2011, 12:42
Lokalizacja: Węgierska Górka

Poszukuję.

#1

Post napisał: kiub0 » 26 lut 2011, 01:55

Witam forumowiczów.
Mam kilka pytań. Szukam od jakiegoś czasu pomysłu na własną działalność i zasięgam języka jaki kierunek działalności obrać. Znajomy powiedział mi że warto zainwestować w obróbkę metalu a mianowicie spawanie, toczenie, frezowanie, cięcie itp. Jako że w technikum mechanicznym do którego chodziłem spawanie omawialiśmy tylko na tablicy a przy tokarce stałem tylko raz i to tylko jako obserwator nie mam w tej dziedzinie żadnego doświadczenia. Myślałem żeby iść na kurs tokarza i kupić sobie jakąś małą tokarkę na początek i ćwiczyć po pracy, po godzinach a z czasem zacząć dorabiać i rozwijać się w tym kierunku a następnie stworzyć jakąś większą działalność. Jak myślicie ma to jakiś sens?? Mam szanse wybicia się?? Czy dać sobie spokój i szukać czegoś innego?? Ogólnie lubię pracować i majsterkować.
Pozdrawiam Kuba.




3TH0
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2011, 14:28
Lokalizacja: PL (ZMY)

#2

Post napisał: 3TH0 » 26 lut 2011, 10:00

tak w tym kierunku jak najbardziej frezowanie toczenie spawanie tylko "ale" żeby coś w tym fachu osiągnąć i wyrobić sobie renomę trzeba niestety potrafić coś i to już z nie małą wiedzą a co do tego to po pierwsze musisz mieć trochę $$ na sprzęt na samej tokarce się nie zatrzyma ;]

skoro lubisz majsterkowanie to ja bym poszedł w tym kierunku bo coś trzeba robić a najlepiej jak to robisz u siebie ;]

tylko to takie moje gdybanie :mrgreen:


Autor tematu
kiub0
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2011, 12:42
Lokalizacja: Węgierska Górka

#3

Post napisał: kiub0 » 26 lut 2011, 11:57

Tak się rozglądam i wypatrzyłem sobie taką tokarkę.
http://allegro.pl/tokarka-stolowa-tsa-1 ... 65202.html
Co o niej sądzicie? Myślę że na początek do nauki wystarczy.
pozdrawiam

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#4

Post napisał: dudis69 » 26 lut 2011, 17:51

kiub0, nie wiem jakie zapotrzebowanie jest u ciebie w okolicy na takie usługi, koło mnie, jak byłem u ślusarza ostatnio pogadać o małej robótce, to chciał mi sprzedać po cenie złomu sześć konkretny obrabiarek w pełni sprawnych. Oglądałem z ciekawości jedną frezarkę, która w pełnym przelocie na grubym wiórze robiła 0.02, facio z trzydziestopięco letnim stażem dba o maszyny. Tak się sprawy mają, z kondycją mały firm. Nie to , żę Ci odradzam, tylko jeszcze raz przekalkuluj czy wyżyjesz z drobnorzeźbiarstwa.
Pozdrawiam Sławek



Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: Andrzej 40 » 26 lut 2011, 22:40

kiub0 pisze:Tak się rozglądam i wypatrzyłem sobie taką tokarkę.
http://allegro.pl/tokarka-stolowa-tsa-1 ... 65202.html
Co o niej sądzicie? Myślę że na początek do nauki wystarczy.
pozdrawiam
Ten egzemplarz jest zaniedbany i zakorodowany. Bak podstawowych elementów - uchwytu, podtrzymki, konika, kół do gitary itd. Były niedawno na Allegro niewiele droższe z prawie pełnym wyposażeniem i zadbane. Myślę, że do nauki dobra. Polecałbym też do tego celu tokarko/frezarko/wiertarkę OUS-1. Też bywają na Allegro i też w różnym stanie . Ceny podobne.


Autor tematu
kiub0
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2011, 12:42
Lokalizacja: Węgierska Górka

#6

Post napisał: kiub0 » 27 lut 2011, 07:10

dudis69 moja miejscowość jest mała i w mojej najbliższej okolicy może być ciężko o klientów. Myślałem w taki sposób że jak już zdobędę jakieś doświadczenie i zrobię kurs tokarza to się zareklamuje w internecie i może uda mi się wybić i nawiązać współprace z takimi klientami dzięki którym będę mógł się z tego sam utrzymać. Jeśli to zły tok rozumowania to proszę wyraźcie swoją opinie albo doradź cię w jakim kierunku iść żebym nie musiał już zawsze pracować w jakichś nudnych zakładach. Nie boję się zainwestować w siebie i zaryzykować.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 27 lut 2011, 09:06

kiub0 pomysł masz dobry ale ten pomysł będzie się musiał latami rozwijać żeby sobie wyrobić tak zwaną markę.
A klienci marudzą ... i ciężko ich zdobyć.
Cóż z tego że "po godzinach" będziesz trenować. Jak trenować to na konkretnym produkcie a tu już jest ryzyko. A cena też musi być konkurencyjna.
Próbuj , powodzenia ale będzie ciężko. Trzeba popatrzeć na to z perspektywy najbliższych lat.
Oczywiście ja nie odradzam. Jestem zwolennikiem Polskich produktów , ale to ciężki kawałek chleba.
Nie będzie łatwo i przjemnie.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#8

Post napisał: Mariuszczs » 27 lut 2011, 10:06

Szkoda kasy inwestowac w takie maleństwo jeśli chesz robic usługi. Niestety samą tokarką nic nie zwojujesz. Ogólnie dobrze jakbyś wymyślił jakąś produkcję i przy okazji robił usługi.

Dla siebie można taką maszynkę kupic hobbysycznie. Normalnie porzebujesz maszyny kóra ma min obsługi - tzn dużo posuwów, obrotów i to bez zmian kół ipt - wszystko żeby było dostępne z gałek.

potrzebujesz kurs to go zrób - zobaczysz jak to jest przy maszynie


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16244
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#9

Post napisał: kamar » 27 lut 2011, 23:20

Usługi tokarskie przez internet - czarno to widzę. Poważniejszej roboty nie zrobisz bo nie masz
na czym a na drobiazgi bedą chetni za cene poniżej kosztu materialu. Naucz się . popracuj gdzieś w zawodzie i zobaczysz co dalej.

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#10

Post napisał: dudis69 » 28 lut 2011, 00:22

kiub0, nie zniechęcamy Cię, tylko wiec że ziścił się sen wujka Mao..., Chiny rządzą całym światem, a jak będziesz robił dłubaninki dla kolesi za flaszkę to wątroba Ci wypadnie :cry:
Pozdrawiam Sławek


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”