Pytanie odnosnie Star Wars

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

Pytanie odnosnie Star Wars

#1

Post napisał: kostner » 08 sie 2010, 22:31

Witam

Temat nie ma nic wspolnego z CNC ale na pewno wsrod takiej rzeszy milosnikow techniki znajda sie rowniez milosnicy SF. :) Chodzi mi o Armie klonow, ktora w drugiej czesci walczyla po stronie Jedi a w trzeciej (zemscie shitow) obrocila sie przeciw nim. Jedi w sumie przez przypadek dowiedzieli sie wogole o jej istnieniu i ze zostala ona zrobiona na ich zamowienie w dodatku na wzor platnego zabojcy ktory walczyl w drugiej czesci przeciwko Jedi. Czego nie rozumiem to dlaczego Jedi wiedzac ze nie oni zamowili klonow, wykorzystali ich do walki.
Akurat leci cala saga w telewizji i jakos umknal mi ten watek.

Pozdrawiam
Daniel


Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 20 sie 2010, 10:06

To była armia republiki nie armia Jedi - Mistrzowie zostali mianowani oficerami tej armii w walce z separatystami, Obi-wan był tytułowany przez klono-szturmowców "generałem".

Klony zostały zrobione na zamówienie republiki (złożył je tajemniczy mistrz Jedi Sifo-Dyas, który był przyjacielem Dooku i zginął z jego ręki), na której czele stal Palpatine/Sidious.

Sith sam sprowokował konflikt z federacją handlową ("Maska kłamstw" - książka dziejąca się tuż przed "Mrocznym widmem"), i później stał na czele obu stron konfliktu pociągając za sznureczki.
Dla jego celów korzystniejsze było w końcu pozbyć się separatystów, ogłosić zdradę Jedi, wyciąć ich w pień i zamienić Republikę w Imperium.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”