dostęp do internetu w Niemczech ?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

dostęp do internetu w Niemczech ?

#1

Post napisał: dasza77 » 25 wrz 2009, 12:53

Witam!
Gdyby ktoś z kolegów mnie oświecił w temacie j.w.
Przedstwię problem w skrócie.
Moja kuzynka pracuje w Niemczech przez 2 miesiące , a następnie przyjeżdża do Polski na ok. 2 miesiące. W czasie gdy jest w Polsce korzysta z internetu poprzez Orange Buisnes Everywhere (podpisana umowa na 2 lata - opłata 60 zł na miesiąc).
Chciałaby również korzystać z internetu w swoim laptopie będąc w Niemczech, ale karta telefoniczna (SIM) która siedzi w modemie działa tylko w Polsce , za granicą korzystanie z niej byłoby bardzo drogie i nieopłacalne.
Ona pracuje u Niemców przy opiece nad osobą starszą i nie ma praktycznie możliwości dowiedzenia się jak można wykupiś dostęp do internetu. Czy też trzeba podpisywać 2-letnią umowę itp. Nie chciałaby internetu stacjonarnego , na kabel , bo wiadomo , dzisiaj pracuje tu jutro tam.
Może jest ktoś wśród grona cnc-maniaków , który podpowie mi w tym temacie.
Pozdrawiam - Darek



Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 25 wrz 2009, 17:13

Witam
kupić modem na GPRS lub EDGE bez sim locka i zwykłą startówkę w sieci niemieckiej np. na doładowywanie i działać na połączeniu GPRS lub EDGE
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#3

Post napisał: olo_3 » 26 wrz 2009, 09:19

prepaid z BLAU w de na miesiąc to 15euro limit to 100MB transferu, szybkości nie znam - ale wystarczająca.
płacisz kiedy chcesz,
zeby kupić trzeba miec dowód osobisty (paszport)

u innych operatorów tez sprzedają internet na prepaid ale podobno w eplusie jest najtaniej, jeszcze jedno e-plus ma dobry zasięg w miastach - gorzej jest na wioskach.
(blau chodzi w eplusie - podobnie jak Heya w erze)
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 27 wrz 2009, 11:08

jest jeszcze wersja najtańsza. W Niemczech jest bardzo popularny internet stacjonarny z modemem zawierającym WLAN-router (rózne typy "Speedport"). Najprostsza sprawa - poszukać w laptopie dostępnych sieci radiowych, ta najsilniejsza to od gospodarza i poprosić o klucz. Dokąd nie miałem swojego łącza tak właśnie udawało mi się funkcjonować. Teraz każdy, kto mnie odwiedza może bez problemu do WLAN się podłączyć.

Są opcje modemów opłacanych kartami, ale to się opłaca, jeśli wykupujesz internet na jeden - dwa dni. Jest strasznie drogie. BlauWorld działa, ale w ten sposób to sobie można co najwyżej pocztę sprawdzić. Polecam jednak usługi sąsiedzkie.


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#5

Post napisał: olo_3 » 27 wrz 2009, 20:50

jasiu... pisze:BlauWorld działa, ale w ten sposób to sobie można co najwyżej pocztę sprawdzić.
jesteś kolego w poważnym błędzie, proponuje sprawdzić i wtedy krytykować.
sam używam (co prawda w t-mobile, ale parametry te same).
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#6

Post napisał: CNCRob » 28 wrz 2009, 02:40

jesteś kolego w poważnym błędzie, proponuje sprawdzić i wtedy krytykować.
i powiedz, że transfer 100mb wystarcza tobie na miesiąc? jak dla mnie to jedynie przy sprawdzaniu poczty, i nie powiesz mi, że nie sprawdzałem bo w anglii poprzez GPRS z sieci 3 korzystałem ponad pół roku. 7gb transferu przy normalnym używaniu i otwieraniu stron, bez ściagania filmów itp wystarczało mi z ledwością na miesiąc.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#7

Post napisał: jasiu... » 28 wrz 2009, 17:04

olo_3 pisze:jesteś kolego w poważnym błędzie, proponuje sprawdzić i wtedy krytykować.
No właśnie mam BlauWorlda i kiedyś musiałem właśnie w ten sposób sobie radzić. Niestety oprócz ściągnięcia i wysłania poczty (załączniki, np. zdjęcia przyprawiały mnie o palpitacje serca) niewiele dało się zrobić :neutral:


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#8

Post napisał: olo_3 » 12 gru 2009, 23:45

ostatnio w ALDI sprzedajna kary na internet, prepaid po 12euro (10 na karcie), chodzą w e plusie za15euro na miesiąc 5GB, lub 2euro na dobe (ustawia się taryfę z poziomu pc) modem na USB bez simlooka za 59e (medion, szybki gprs/umts/gsm, z czytnikiem kart micro sd, .....)
(można również, dzwonić, wysyłać SMS, MMS)
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”