kosz , znikajace posty i łamanie prawa

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
grawergift
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 23 lis 2009, 18:48
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

kosz , znikajace posty i łamanie prawa

#1

Post napisał: grawergift » 15 gru 2009, 13:10

"kosz
Tu są umieszczane posty, po przemoderowaniu forum"

moze precyzyjniej byłoby napisac ze

tu umieszczne są NIEKTÓRE posty , po zmoderowaniu "[/b]

jak to jest ze regulamin przewiduje gdzie post po zmoderowaniu ma się naleść i ktoś celowo ten regulamin łamie ?
a taki ten post był śmieszny
nawet się nie chce domyslac dlaczego usunieto go z pominięciem regulamiu
napiszcie chociaz ze nie był zwiazany z tematem forum , to będe spokojny ze nie chodziło o to ze dał ktoś dupska
i to nie był autor ,,czpieni sówanych "
a swoja droga długo trwało zanim ktoś podjął decyzje aby go usunąc , nawet łamiąc regulamin

sorry , pomyłka
regulamin nie dotyczy wszystkich , dokładnie tak jak picie za kierownicą ,spowodowanie wypadku i ucieszka z miejsca przestępstaw o lzeniu policjantów nie wspomne
wiec nie spodziewałem się ze wzorem innych for -ów , stan pomrocznosci jasnej moze i tu objawić się w całej swej krasie i okazałości

moze napisze inaczej ( gdybu ktoś nie zrozumiał delikatnej aluzji )
napisze wiec wprost
[center]do zupy z regulaminem , którego sami moderatorzy nie przestrzegają [/center]



Tagi:

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#2

Post napisał: chaos » 15 gru 2009, 18:17

Witam

Nie za bardzo wiem o czym piszesz. W koszu od dawna nie lądował żaden post.
Usunełem twoje posty gdyż autor wątku w którym brałeś udział poczuł się w jakiś sposób urażony czy też zniesmaczony twoimi wypowiedziami i poinformował mnie o tym.

Przytoczę kilka punktów z regulaminu, które zostały naruszone w twoich postach.
3. na Forum obowiązują zasady wzajemnego szacunku i dobrego wychowania,
8. odpowiedzi winny być bezpośrednio związane z tematem dyskusji tak aby nie zaniżać poziomu Forum CNC,
21. forum nie jest miejscem do kłótni, nie należy więc obrażać innych użytkowników forum jeśli proponują oni inne rozwiązanie bądź posiadają inne poglądy niż Ty na poruszany temat,

Oczywiście należy uważać na błędy i literówki oczym też jest napisne w 18 punkcie regulaminu ale nie jest to powód dla którego trzeba pisać 5 postów i wyśmiewć się z kogoś kto zrobił błąd lub literówkę.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#3

Post napisał: skoczek » 15 gru 2009, 19:47

Witam serdecznie.
Szacunek mam dla poglądów Kolegi Chaosa ale jednak stanę po stronie Kolegi Grawergift. Czytałem ten temat który został usunięty na bieżąco i powiem że jedynie co, to wypowiedzi "Grawergifta" mnie rozbawiły, ale nie zauważyłem aby były złośliwe. Na pewno nie zaniżyły poziomu forum. To nagminne BYKI w pisowni zaniżają jego poziom. Czasem są to takie hieroglify że zdania nie da się przeczytać (nie będę wskazywał np. w którym poście tak jest). Każdemu się zdarza popełnić błąd ale niektórym nazbyt często, a upomniani nie robią sobie z tego nic i nie raczą poprawić błędu. Pewna analogia - niepalących papierosy drażni jak palacz im dmucha w twarz. Mnie, podobnie jak Kolegę Grawergift drażni czytanie zdań z taką ilością byków; nie mam ochoty jakoś się uczyć "nowej" ortografii od delikwentów nie umiejących pisać. Jak mają problemy z błędami (być może od dzieciństwa i nie jest to ich wina, a często-gęsto chcieliby się ich pozbyć) to niech piszą posty w firefoxie, wtedy błędy się im podświetlą automatycznie i wszyscy będą szczęśliwi.
Zaznaczę też że nie jestem za tym by wprowadzać na forum taki rygor jaki spotykany jest na elektrodzie.
W tym przypadku na pewno nie powinno się oberwać tej osobie której się oberwało. A Kolegę który się poskarżył Administratorowi uprzejmie proszę by był tak samo delikatny w sposobie pisania swoich postów jak był delikatny w odbiorze dobrej rady Kolegi Grawergifta.
Pozdrawiam serdecznie, skoczek.


Autor tematu
grawergift
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 23 lis 2009, 18:48
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#4

Post napisał: grawergift » 15 gru 2009, 20:22

zgadzam się z kolegą skoczkiem
i nie chodzi tu tylko i wyłacznie o samą ortografię , tez ale nie tylko
moze nawet generalnie chodzi o tolerowanie ,,belejakosci "
o to ze nie zwaraca się uwagi na to ze dziecko zabiera drugiemu dziecku zabawkę w piaskownicy
pozniej to samo dziecko zabiera drugiemu kanapki
w pewnym momencie juz nie zabiera a wręcz ,,kroi " drugiemu komórę
a pewnego dnia wychodzisz przed blok , a tu , to samo juz nie dziecko ale dorosły ,,człenio " odejzdza twoją bryką

odbierasz z naprawy samochód a tu fleja kierownicę naprawił ale zapaprał siedzenia
kupujesz w sklepie mięso ale tylko troche ,,wymyte " w jakimś kwasie zeby nie capiło
kupujesz w sklepie internetowym jakiś towar a dostajesz połamany ( bo sie kolesiowi zapakowac nie chciało i ,,letko " uzywany albo zepsuty


godzenie sie na kazdą ,,belejakość ", tolerowanie dziadostwa ,godzenie się na z takimi zachowaniami moze jest i urocze ale trudno wymagać od kazdego aby miał podobne poglądy

to ze post skasowano - trudno
to ze ,,po cichaczu " i nie do kosza a do ,,nikont " czyli łamiac obowiazujace prawo czyli zasady które admin i moderator sami ustalili ,to juz zakrawa na kumoterstwo ( nie powiem kogo )
ale juz donoszenie na innych do przejaw totalnego dziadostwa
szkoda ze juz nie ma ORMO , pewnie byłaby to lepsza zabawa niz forum
mozna by donosic na wszystkich i byłyby za to profity ,awanse , emarytura ubecka

WSTYD !!!

a jeśli chodzi o ,,belejakość " to skoro mozna było ,,czpienie " poprawić i uznac to za błąd to juz wystepowanie w obronie tej ,,belejakości " i upierdliwe
,,czymanie " się wersji ,,poco " to jawna kpina
to nawet gorsze niz sam błąd takie godzenie się z tym zjawiskiem
i ,,poco" ? w imie czego ?

w koszu dziś ok 11 było jeszcze pełno wiec ,,ląduja " posty to teraz ich nie widzę
a skoro został cały temat usunięty to własnie do kosza powinien trafić
to jedna uwaga do riposty
a druga - mysle ze to nie autor ,, czpieni " się zniesmałczył a zupełnie ktos inny
to juz drugie małe ale urocze mijanie sie z faktami
naruszenie ustawy o czystości języka to nie to samo co ,,po cichaczu " usunięcie
nie postów moich a całego tematu i naruszenie regulaminu ( to trzecie minięcie się z faktami wiec jak to mówią do ,,czech " razy sztuka )

tolerowanie łamania prawa i przedkładanie nad ustawę regulaminu forum to chyba nie jest powazne podejscie do tematu
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 20:57 przez grawergift, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#5

Post napisał: chaos » 15 gru 2009, 20:54

Wyobraź sobie że są ludzie chorzy na dysleksje i jej odmiany. To że ktoś robi błędy w pisaniu nie oznacza że jest on od razu belejaki i trzeba się z niego ponabijać.
Naśmiewanie się z ludzi, którzy są chorzy to jest dopiero przejaw wysokiej kultury osobistej.

Jeśli autor poczuł się choć odrobinę zniesmaczony wytłuszczaniem jego błędów w pisowni i mnie o tym poinformował to mam obowiązek zainterweniować. Co też zrobiłem usuwając twoje posty. Nie wiem co ty pijes do tego kosza. Nie ma tam ani jednego posta, wszystkie posty, które są kasowane idą w niepamięć. Usuwanie postów to nie jest przemoderowanie forum.
Czy uważasz że zaszczytem by było żeby takie posty kwitły w koszu i do czasu jego opróżnienia można je było oglądać ?

Napewno po tym zamieszaniu rozejrze się za możliwościami doinstalowania słownika do forum.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2009, 10:41 przez chaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: CFA » 15 gru 2009, 20:57

grawergift pisze: godzenie sie na kazdą ,,belejakość "
Popieram Cię w zakresie ortografii ("czpienie" i "wymażone frezarki" kasowałbym od razu),
ale skoro wymagamy, to może zwróćmy też uwagę na interpunkcję, duże litery na początku zdania itp. :-)


Autor tematu
grawergift
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 23 lis 2009, 18:48
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#7

Post napisał: grawergift » 15 gru 2009, 20:59

chaos pisze:Wyobraź sobie że są ludzie chorzy na dysleksje i jej odmiany. To że ktoś robi błędy w pisaniu nie oznacza że jest on od razu belejaki i trzeba się z niego ponabijać.
Naśmiewanie się z ludzi, którzy są chorzy to jest dopiero przejaw wysokiej kultury osobistej.

Jeśli autor poczuł się choć odrobinę zniesmaczony wytłuszczaniem jego błędów w pisowni i mnie o tym poinformował to mam obowiązek zainterweniować. Co też zrobiłem usuwając twoje posty. Nie wiem co ty pijes do tego kosza. Nie ma tam ani jednego posta, wszystkie posty, które są kasowane idą w niepamięć. Usuwanie postów to nie jest przemoderowanie forum.
Czy uważasz że zaszczytem by było żeby takie posty kwitły w koszu i do czasu jego opróżnienia można je było oglądać ?

Napewno po tym zamieszaniu rozejże się za możliwościami doinstalowania słownika do forum.
zgadzam sie
ale z rozejrzeniem się zgadzam a nie rozejżeniem
i zeby nie było że się nabijam , rozumiem dysleksja , wspólczuję i ubolewam
nigdy by się nie wysmiewał z osoby chorej
ja jestem kleptomanem wiec wiem co to choroba
jak nie skroję jednej bryki w miesiącu to mam gorączke wiec znam ten ból


[ Dodano: 2009-12-15, 21:04 ]
CFA pisze:
grawergift pisze: godzenie sie na kazdą ,,belejakość "
Popieram Cię w zakresie ortografii ("czpienie" i "wymażone frezarki" kasowałbym od razu),
ale skoro wymagamy, to może zwróćmy też uwagę na interpunkcję, duże litery na początku zdania itp. :-)
zgoda ale pisałem o tym
to nawyk zwiazany z usenetem i to taka maniera
moze się podobac lub nie
błąd to błąd - robi się go z kilku powodów , generalnie z braku wiedzy i przez pomyłke
bywa
maniera swiadome i celowe działanie
oczywiscie mozna się z tym zgadzac lub nie , to inna sprawa ,ale chyba co innego jak lekarz utnie nogę przez pomyłke a co innego jak utnie a nie stosuje znieczulenia , bo pacjent był upierdliwy ale utnie chora noge


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post napisał: CFA » 15 gru 2009, 21:17

grawergift pisze: to nawyk zwiazany z usenetem i to taka maniera
moze się podobac lub nie
Też jestem w usenecie od ponad 10 lat i nazywanie takiego słowotoku nawykiem czy manierą coraz częściej i tam uważane jest za próbę usprawiedliwienia nieuctwa - podobnie jak te wszystkie dysleksje i dysgrafie (choć to najczęściej dysencefalia)

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#9

Post napisał: chaos » 15 gru 2009, 21:22

grawergift z usenetu chyba został ci nawyk nie używania polskich ogonków. To też niektórych może drażnić. Przeczytaj swoje posty i zobacz w ilu wyrazach pominełeś polskie czcionki.

Najlepiej proponuje zakończyć temat bo taka dykusja do niczego nie prowadzi.
Ja napewno na każde zgłoszenie kogoś kto czuje się w jakiś sposób pokrzywdzony lub urażony wpowiedziami innej osoby będe reagował.

Spróbuje doinstalować w najbliższym czasie słownik do forum to się przynajmniej ortografy się ukrucą.

Poinformować kogoś że jego treść kłuje w oczy można na wiele sposobów. Można wysłać PW, e-mail, gg. Można zaproponować używania firefoxa - ma słownik, to ciekawostka. Nie wiedziałem o tym.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


Autor tematu
grawergift
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 23 lis 2009, 18:48
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#10

Post napisał: grawergift » 15 gru 2009, 21:45

ocho , cho , Ho
ja juz czuję ze ulubieńcem chaosa to nie będę
trudno
ale myslisz ze jak projektant frezarki zaprojektuje przekładnie w której jedno koło bedzie miało zęby proste a drugie skośne to cos się stanie ?
ja twierdzę ze nic
dokładnie nic sie nie stanie
nie da sie zmontowac wiec nic się nie stanie

i rozumiem ze ,,miszcz na warstacie " podejdzie do tego tak tolerancyjnie jak ty
wytłumaczy projektanta chorobą ..... dysgrafią

tyle ze chyba globalny rechot chłopaków z producji wezwałby wszystkie bociany z całego województwa

tak , czasem pomine ogonki
i czesto przekraczam prędkośc ale jak się upije i spowoduje wypadek to postaram się pomrocznośc jasną sobie przypomnieć
a moze powołam się na dysgrafię ze znaków nie czytam ?

zgoda , brak ogonka to to samo co :
-czpienie sówane
- brawo miszczu
- obówie sportowe czy inne tego typu przykłady
tyle ze mniej smieszne

chociaz ogonek , sorki , brak ogonka moze kogoś rozbawić
lepiej jest jeśli oczywiscie ogonek jest zabawny ,ale czasem jego brak moze być smieszny
ale to nie to samo
smieszny i zabawny
dokładnie tak jak nie to samo : ogonki i czpienie

[ Dodano: 2009-12-15, 21:59 ]
chaos pisze:Wyobraź sobie że są ludzie chorzy na dysleksje i jej odmiany. To że ktoś robi błędy w pisaniu nie oznacza że jest on od razu belejaki i trzeba się z niego ponabijać.
Naśmiewanie się z ludzi, którzy są chorzy to jest dopiero przejaw wysokiej kultury osobistej.

Jeśli autor poczuł się choć odrobinę zniesmaczony wytłuszczaniem jego błędów w pisowni i mnie o tym poinformował to mam obowiązek zainterweniować. Co też zrobiłem usuwając twoje posty. Nie wiem co ty pijes do tego kosza. Nie ma tam ani jednego posta, wszystkie posty, które są kasowane idą w niepamięć. Usuwanie postów to nie jest przemoderowanie forum.
Czy uważasz że zaszczytem by było żeby takie posty kwitły w koszu i do czasu jego opróżnienia można je było oglądać ?

Napewno po tym zamieszaniu rozejże się za możliwościami doinstalowania słownika do forum.
gdyby kogoś stresowało takie zdanie a właściwie błąd
to co mozna zrobić ?
na delikatną sugestę wyzej , zupełnie delikatną doczekałem się tylko wymówek ze urwałem gdzieś ogonki
urwałem
przyznaję się
ale co mozna z tym rozejżeniem zrobić
nic ?
wytknięto mi jakis brak kultury wiec dyskretnie zwracam teraz uwagę
zostałem olany
to objaw tej kultury o której mówimy ?
znów mam napisać ,,pińć" postów i znów zostaną ,,znikniete "?
może jakis moderator zmoderuje to ,,rozejżenie "?
bo mnie razi
kuje w łocy

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”