Uwaga! Oszustwa na niektórych transakcjach w dziale Giełda

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#41

Post napisał: rockykon » 20 lis 2009, 21:22

W przerwie na kanapkę może i ja w końcu sie odezwę...
Otóż również miałem "przyjemność" z panem K. i moja historia jest bardzo podobna do historii skoczka. Z tym ze od jakiegoś czasu odezwało sie do mnie chyba z 5-5 osób które były przekonywane o mojej dobrej znajomości, wręcz przyjaźni z panem K. Biznesy ponoć prowadziłem z nim od dawna, cuda niewidy jak się okazało ...
Owszem zdarzyło mi sie nabyć pewne rzeczy, ale niestety nie w pełni sprawne... Szczegóły ominę bo aż mi głupio ze taki dałem sie zrobić i nie zauważyłem tego od razu, na pierwszy rzut oka wszystko było OK ..
Następnie pojawiła sie wielka okazja, ale panu K. właśnie ukradli samochód, dach na działce wiatr zerwał, on ma pieniądze na lokacie i kupił maszynę drukarską a musi dać zaliczę, przesłał jakieś fotki, dużo mówił, po czym przestał sie odzywać ...
Poza ewidentnym oszustwem (taka kwota drogą nie chodzi) bulwersuje mnie fakt że koleś sie na mnie powoływał i opowiadał jakieś wymyślone historie ... Z tego co sie orientuje to są i na to paragrafy.. (najbardziej rozśmieszyła mnie historia ze dał mi maszynkę, na której kopiowałem sobie kości UHU, całe wiadro juz ich mam i mu czasem wysyłam po kilkanaście sztuk żeby mógł ludziom prezenty robić)
Czasu nie mam w tyłek sie podrapać i na pewno ochoty, ale chyba sie skusze i razem z kolega skoczkiem złoże donos i pójdę na piwo odreagować...

Poza tym pragnę panu K. pogratulować kreatywności mógł by chyba seriale pisać..... tyle nieszczęść co jego przez tydzień to mi chyba przez całe życie sie nie zdarzy .... Momentami byłem ciekaw co będzie następne .. Szkoda tylko ze mieszał w tez swoją rodzinę ( przyjaźniej teoretycznie, bo może wszystkie osoby występujące w opowiadaniu były fikcyjne)



Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#42

Post napisał: k-m-r1 » 20 lis 2009, 21:49

a swoją drogą ciekawe czo jescze mu sie nie przydarzyło z tego co czytam tu do hodze do wniosku żę facet ma kompletnego pecha nie tylko w interesach :???:
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#43

Post napisał: pukury » 20 lis 2009, 23:28

witam.
ludzie - podajcie nicka !
chętnie bym sobie poczytał jakieś posty " Mistrza " .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#44

Post napisał: oprawcafotografii » 22 lis 2009, 18:53

Lecz są silniejsze, niż prokuratura, służby. Choć każdy z niesmakiem do tego się odniesie.
Każde zdarzenie gospodarcze, czyli przepływ pieniędzy musi być dokumentowany i od tego zapłacony podatek. Czy otrzymaliście fakturę na wpłacone kwoty? Z pewnością nie. Ale posiadacie kwity o przelewach.

Napiszcie do swojego Urzedu Skarbowego skargę na delikwenta że nie wystawił wam faktury. Bo za otrzymane wpłaty musi takie wystawiać i odprowadzać podatki!!!!.
Guzik prawda.
Po pierwsze - nie ma obowiazku wystawiania faktur nawet jesli ktos prowadzi DG.
Gdyby ktos chcial cos wspomniec o kwicie z kasy fiskalnej to tez wiele firm nie ma ob.

Co do podatkow - tez nie zawsze ma obowiazek zaplacic.

q


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#45

Post napisał: 251mz » 22 lis 2009, 19:20

to powiedz może kiedy nie musi??


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#46

Post napisał: oprawcafotografii » 22 lis 2009, 19:27

251mz pisze:to powiedz może kiedy nie musi??
Co? F-re? Nigdy nie musi z automatu.
Kwit z kasy? Np. gdy nie przekracza okreslonych obrotow (plus inne warunki).

Problemow mozna narobic w inny sposob, tylko czy o to naprawde chodzi,
zeby robic gnoj za posrednictwem US?

Zlozcie sie po piec dych na radce prawnego - niech do chlopa napisze
milosny liscik z zadaniami zwrotu konkretnych kwot. Jak zwrotu badz reakcji
nie bedzie to niech radca przygotuje odpowiednie doniesienie do prokuratury
(policje zostawcie w spokoju)...

Zostawic sprawy "bo i tak mu nic nie zrobia" nie wolno.
Zrobia, tylko trzeba sie za niego zabrac.

q


Leszken
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:17
Lokalizacja: Tichau

#47

Post napisał: Leszken » 25 lis 2009, 16:47

Na całym świecie traktuje się nas dużo gorzej od klientów z cywilizowanych krajów, choć często płacimy więcej od nich. Dlaczego? Bo dobrze wiedzą, że będziemy gardłować, ale szybko się zmęczymy i nie zrobimy nic by egzekwować swoje prawa.

Robicie niestety dokładnie to samo. Nie gwarantuję, że otrzymacie swoje pieniądze a sprawca nie wymknie się sprawiedliwości. Ale im dłużej zwlekacie, tym więcej czasu dajecie temu panu na oszukanie kolejnych osób. Bardzo możliwe, że zostaliście skubnięci, gdyż komuś przed wami nie chciało się zgłaszać sprawy policji ("bo mała kwota" albo "i tak mu nic nie zrobią") - przemyślcie to.

Co do danych osobowych: Oczywiście macie prawo podać nick, login a nawet pełne dane osobowe. Jednak unikajcie jak ognia konkluzji typu" złodziej czy oszust aby uniknąć procesu o zniesławienie. Ale jeśli napiszecie że: Osoba podająca się za (imię, nazwisko, adres, dane do przelewu) nie wywiązała się z transakcji na kwotę (XX,xx) zł pomimo upływu (X miesięcy/ dni) podając coraz to kolejne wymówki to nie ma na was paragrafu. Choćby nawet okazało się iż przestępstwa dokonano na podstawie skradzionych/zgubionych dokumentów a wskazana osoba okazała się tak samo jak wy ofiarą.

pozdrawiam.


grawergift
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 64
Rejestracja: 23 lis 2009, 18:48
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#48

Post napisał: grawergift » 25 lis 2009, 18:58

Odzyskanie pieniedzy na drodze cywilno-prawnej to taka mała drogą przez mękę .
Kiedyś po kilku latach , nerwach i procesach , a pozniej windykacjach odzyskałem oczywiscie kasę ale to drogo kosztuje i oszusci wiedząc to pozwalaja sobie wsłasnie w nadziei ze klient wymieknie i nie bedzie chciał sobie głowy zawracać .

W tym przypadku sprawa jest prostsza . Tu nie chodzi tylko o to ze koleś nie dotrzymuje umów , nie chodzi o to ze nie wystawia faktury czy kwitu kasowego .

W tym przypaku sprawę mozna załatwić raczj szybko i bolesnie dla osoby niedotrzymującj umowy .
Prowadzenie sprzedazy przez jedną osobę a wpływ kasy na konto innej to nic innego jak firmanctwo- przestępstwo kryminalne za które nie grozi tylko zwrot kasy i kosztów sądowych .
osoba która uzycza swojego konta do takich transakcji ryzykuje zarzutami karnymi własnie o firmowanie czyjejs działalnosci gospodarczej lub tez szarej strefy ( tu nie do konca wiadomo jak jest )

Ta pani która daje swoje konto ryzykuje wiecej niz osoba niewywiazujaca się z umów .
Myslę ze powiadomienie jej ( bo pewnie sama sobie z tego sprawy nie zdaje ) ze popełnia firmanctwo rozwiąze sprawe szybko i skutecznie .

Powiadomienie jej ze w przypaku zwlekania ze zwrotem kasy lub dotrzymaniem warunków dostawy skutkować bedzie doniesieniem o przestępstwie kryminalnym z pewnoscią podziała szybciej niz zapowiedzi ujawnienia nicku .

A swoja drogą załatwienie sprawy za pomocą kolegi Bencka Bola i rozmasowanie plecków to by się nalezało .


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 15
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#49

Post napisał: skoczek » 25 lis 2009, 19:45

Witam serdecznie.
Dziś około 14.30 doszła paczka do mnie - odebrali ją rodzice i poinformowali o tym mnie. Jeszcze jej nie widziałem ale mam nadzieję że jest to na co się umawiałem. Jutro będę widział co tam mi przyszło. Ten Pan dorzucił coś do paczki gratis więc czuję się w obowiązku aby o tym poinformować - sądzę że to w ramach pewnej rekompensaty, tak to przynajmniej nazwijmy.
Żałuję że musiałem w ten sposób publicznie sprawę rozwiązywać bo nie lubię prać brudów na forum publicznym. Niestety ale tylko ten sposób okazał się skuteczny. Dobrze że ta paczka przyszła bo dawałem jeszcze parę dni na jej dojście (miała być wczoraj, ale brałem pod uwagę margines błędu związany z przesyłkami). W tym momencie ani nie mam ochoty już ani nie mam możliwości (paczka doszła) by sprawę zgłaszać na policję lub do prokuratury. O całej sprawie chcę zapomnieć. Niech ten mój przypadek będzie przestrogą dla innych - takie motto z całej zaistniałej sytuacji.
Pozdrawiam, skoczek.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#50

Post napisał: 251mz » 25 lis 2009, 20:19

nie mów hop , może Ci pustaka przysłał;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”