KRYZYS - jak to wyglada u Was

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

KRYZYS - jak to wyglada u Was

#1

Post napisał: kostner » 18 lut 2009, 19:44

Czolem

Kurcze gdzie nie spojrze to kryzys. Telewizja, intenet, radio wszedzie kryzys - juz sie boje lodowke otwierac ;). A jak to wyglada z Waszego punktu widzenia. Faktycznie mniej zlecen i pracy ?? Groza Wam zwolnienia ?? Prosze o wypowiedzi.


Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Tagi:

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#2

Post napisał: maz » 18 lut 2009, 20:41

kryzys to jedna wielka sciema i manipulacja. Puszczono plote, media zrobily reszte. Manipulacja na giledzie i ogeomne przedsiebiorstwa spanikowaly, zaczely zwalniac ludzi->robotnik bez pracy->wiecej oszczedza->mniej kupuje->mniej zarabia ten, ktory mu kiedys sprzedawal->mniej zamowien ma ten, co produkowal dla sprzedawcy->mniej zlecen->mniej pracy do zrobienia->mniej pracownikow do wytworzenia produktu->kolo sie zamyka.

ALE konsumpcja w tych latach jest tak ogromna, ze "kryzys" nie bedzie trwac dlugo, gdyz kazdy z nas potrzebuje miec: telewizor(ja nie mam;-)), auto, jedzenie, opał, woda, prąd, internet, pączki itp itd, to nie to co kiedys kryzys. Globalnie nie osiagalne jest zaprzestanie konsumpcji, czyli jesli masz potrzeby, znaczy ze jest popyt, a nie podaż - > ZNACZY TO, ze bedziemy miec niedlugo wszyscy usmiechy na twarzach slyszac o kryzysie bo to jedna wielka sciema.

Brak ewentualnych zamowien mozna tez tlumaczyc konscem roku rozliczeniowego w wielu krajach - > firmy maja mniej pieniedzy i wstrzymuja sie z zamowieniami.

Pozdrawiam
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#3

Post napisał: podrzeźbi » 18 lut 2009, 21:15

U mnie w pracy robota na pół gwizdka. Przemysł motoryzacyjny. Ale jak zamówiłem w jednym zakładzie mechanicznym zrobienie
kilku rzeczy do mojej frezarki to czekam i jestem zbywany już miesiąc. Tak są ponoć zawaleni robotą i nie mają czasu. I też robią pod motoryzację.


mariuszO.
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

#4

Post napisał: mariuszO. » 18 lut 2009, 21:43

Ja pracuje w branzy budowlanej i na razie kryzysu nie odczuwam,choc czsami slysze od wykonawcow ze problemy z robota jakies sa,zobaczymy pozniej za 2-3 miesiace.
My przerabiamy zlecenia na biezaco.klient drzwiami i oknami nie wali ale mamy przeciez zime... :sad:

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 815
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Post napisał: robal43 » 19 lut 2009, 09:51

Pamiętajcie ze zwolnienia były i przed (kryzysem) !!! np ja jade po 12 godz tyle mam cięcia ...
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


bakprint
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:02
Lokalizacja: Trzebinia, Limanowa
Kontakt:

#6

Post napisał: bakprint » 20 lut 2009, 00:21

A ja (przygotowanie do druku, grafika itd. - przeważnie skład gazet reklamowych) "stoję" od grudnia :cry: Posucha absolutna. Dorobiłem się już na papierze niezłych strat. Może ktoś potrzebuje koszty? Opchnę za pół darmo :wink:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#7

Post napisał: mdg » 20 lut 2009, 08:19

W naszej firmie kryzys zaczął się jeszcze we wrześniu, kiedy wybuchła wojna w Gruzji i kapitał zachodni wycofał kilkadziesiąt miliardów dolarów z giełdy rosyjskiej. Padło wiele inwestycji w Rosji, na Litwie i Ukrainie. Spadek zamówień był przygniatający (o 95%), nasza produkcja opiera się głównie na eksporcie. Pracujemy na 30% możliwości produkcyjnych do tej pory. Ludzi trzeba było zwolnić jeszcze w tamtym roku, w tym na razie nikogo nie zwalniamy. Trzeba to przeczekać

Pozdrawiam :cool:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: KRYZYS - jak to wyglada u Was

#8

Post napisał: WZÓR » 22 lut 2009, 14:25

kostner pisze:Czolem

Kurcze gdzie nie spojrze to kryzys. Telewizja, intenet, radio wszedzie kryzys - juz sie boje lodowke otwierac ;). A jak to wyglada z Waszego punktu widzenia. Faktycznie mniej zlecen i pracy ?? Groza Wam zwolnienia ?? Prosze o wypowiedzi.
Moim zdaniem rynek się ,,zadławił'' konsumpcją (nadprodukcja , brak zbytu).
Jak świat znormalnieje to wszystko (mam nadzieję) wróci do normy. :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”